Uczniowie klasy 8A, 8B oraz 7D pojechali do kina na piękny film o przyjaźni „Wiki i jej sekret”. Następnie udaliśmy się do parku trampolin, gdzie mogliśmy aktywnie spędzić czas.
Podwójne szczęście w klasie 4a! Nasze uczennice Nadia Olejnik oraz Antonina Ostaszewska, choć w zupełnie odmiennych dyscyplinach sportowych, to obie zdobyły złote medale.Nadia Olejnik I miejsce w turnieju zapaśniczym, a Antonina Ostaszewska I miejsce w turnieju tańca.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
W ramach podsumowania wiedzy o mitach greckich uczniowie klasy V b mieli okazję wcielić się w bogów olimpijskich. Popijając nektar i przegryzając ambrozję, opowiadali o postaciach i prezentowali ich boskie atrybuty.
W dniu dzisiejszym w ramach zajęć z edukacji emocjonalnej przeprowadzone zostały w klasie 3A zajęcia na temat AGRESJI.
Uczniowie wprowadzeni zostali w tematykę agresji, oglądając film edukacyjny „W spirali agresji czyli wojny braci”. Następnie rozróżniali zachowania agresywne od nie-agresywnych, wykorzystując do tego celu kolorowe serca. Mieli po usłyszeniu agresywnego zachowania odrywać po kawałku serca. Na koniec otrzymali instrukcję, żeby z pourywanych kawałków odtworzyli serce, które otrzymali. Walczyli dzielnie chociaż wiodącym komunikatem było „nie da się”.
Następnie dzieci opowiadały o zachowaniach agresywnych, z którymi się spotkały. Każde agresywne zachowanie wiązało się z wbiciem gwoździa w deskę. Gdy wszystkie gwoździe zostały wbite, uczniowie mieli powiedzieć, jak można zrekompensować agresywne zachowanie i wyjąć gwóźdź z deski.
Wniosek z obu zadań był jeden – wszelkie przejawy agresji są ZABRONIONE ponieważ pozostawiają one przysłowiową dziurę w desce czy ślad w sercu.
Kolejno nauczyliśmy się krótkiego wierszyka, który miał uświadomić dzieciom, że jeśli któreś z nich będzie ofiarą przemocy albo jej świadkiem, powinni natychmiast zwrócić się po pomoc do osoby dorosłej.
Na koniec dzieci zrelaksowały się podczas odczytywania im bajki terapeutycznej i ze słowami z bajki na ustach „bez złości mamy więcej radości” zakończyliśmy lekcje.
24 marca 2022 r. uczniowie naszej szkoły z klas 7a, 5c, 6a i 8a miło spędzili czas na wspólnym wyjeździe do Koszalina. Pierwszą atrakcją był pobyt w Parku Wodnym – wspólne zabawy w hali basenowej, zjeżdżalnie , jacuzzi – gdzie doskonalili umiejętność pływania. Następnie pojechaliśmy do galerii Forum na wspólny posiłek i zakup pamiątek. Kolejną atrakcją było wspólne obejrzenie filmu pt. „Uncharted”. Wyjazd zorganizowała Pani Anna Pawłow z pomocą Pani Agnieszki Suszyńskiej.
14 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Liczby π. Data ta jest nieprzypadkowa. Według notacji amerykańskiej datę 14 marca zapisuje się jako 3.14, czyli najbardziej znane przybliżenie liczby π zwanej również Ludolfiną.
W związku tym wydarzeniem uczniowie naszej szkoły podczas lekcji matematyki poznawali historię liczby π oraz liczne ciekawostki z nią związane. Wykonywali przy tym różne zadania. W starszych klasach powstały rebusy, matematyczne krzyżówki z Ludolfiną oraz miasta liczby π. Młodsi uczniowie zmierzyli się z dyktandem graficznym oraz zadaniami na kartach pracy. Czwartoklasiści mieli natomiast okazję nauczyć się kreślić okręgi, które potem pokolorowali.
Efekty pracy uczniów można zobaczyć na załączonych zdjęciach.
Przed szkołą na ul. Kamienieckiej pojawiły się piękne krokusy, które były posadzone w listopadzie
w ramach akcji Krokusowa Rewolucja.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym "Moje ferie w obiektywie". Celem konkursu było ukazanie zdrowego stylu życia i zachęcenie do aktywności fizycznej. Miło mi poinformować, że wśród nagrodzonych prac znalazły się również z naszej szkoły. Zosia Zubrewicz za zdjęcie "Zdobywając szczyt" zajęła III miejsce, a Martyna Pawlak za zdjęcie "Spacer w chmurach" otrzymała wyróżnienie.
Serdecznie gratuluję i życzę sukcesów w kolejnych konkursach.
W grudniu odbyły się cztery konkursy w ramach projektu: OGÓLNOPOLSKA STYPENDIADA WCZESNOSZKOLNA: konkurs czytelniczy, ortograficzny, matematyczny i plastyczny.
Miło nam poinformować, że wśród laureatów znaleźli się również uczniowie naszej szkoły.
Konkurs czytelniczy:
Konkurs matematyczny:
Konkurs plastyczny
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie do konkursów.
Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów!
Szkolni koordynatorzy:
Małgorzata Dudek, Agata Tarko, Katarzyna Sańda
Kto by pomyślał, że w zaciszu naszej szkolnej oazie spokoju, takie rzeczy się wyczyniają! A jednak. Z książek wymknęły się Wróżki i przygotowują się na uroczyste przyjęcie pierwszoklasistów do grona czytelników. Odpowiedzialne za przebieg tej uroczystości, ciągle toczą boje, która lepiej zaprezentuje postacie z bajek. Próby do przedstawienia „Kłótnia wróżek” ciągle trwają i już niedługo nasi szkolni aktorzy przywitają najmłodszych miłośników książek.
Porządkami, wierszami Jana Brzechwy, Marii Konopnickiej oraz Ewy Szelburg - Zarembiny przywitaliśmy tę wyjątkową porę roku w naszej bibliotece.
Zabawa wierszem to doskonała forma spędzania czasu, dzieci z radością pokazują to, co recytują, a przy tym wykonują wspaniałe prace plastyczne.
Byliśmy zaskoczeni jak to zwierzęta potrafią spekulować i o nadejściu wiosny plotkować. Sami się o tym przekonacie, gdy wiersz Jana Brzechwy przeczytacie.
„Przyjście wiosny”
Naplotkowała sosna,
że już się zbliża wiosna.
Kret skrzywił się ponuro:
„Przyjedzie pewnie furą”.
Jeż się najeżył srodze:
„Raczej na hulajnodze”.
Wąż syknął: „Ja nie wierzę.
Przyjedzie na rowerze”.
Kos gwizdnął: „Wiem coś o tym.
Przyleci samolotem”.
„Skąd znowu - rzekła sroka -
Ja jej nie spuszczam z oka
I w zeszłym roku, w maju,
Widziałam ją w tramwaju”.
„Nieprawda! Wiosna zwykle
Przyjeżdża motocyklem!”
„A ja wam to dowiodę,
Że właśnie samochodem”.
„Nieprawda, bo w karecie!”
„W karecie? Cóż pan plecie?
Oświadczyć mogę krótko,
Przypłynie własną łódką”
A wiosna przyszło pieszo -
Już kwiaty z nią się śpieszą,
Już trawy przed nią rosną
I szumią: „Witaj wiosno!”.
Jan Brzechwa
Dzieci z oddziału zerowego również powitały wiosnę. Wspólnie przygotowały kolorowe gaiki wiosenne.
W VII edycji konkursu „Wokół symboli narodowych” wzięło udział 1613 uczniów ze 100 szkół z województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego.
W naszej szkole w konkursie brały udział klasy trzecie.
I miejsce: Błażej Modzelewski 3a
II miejsce: Anna Sobczak 3a, Stefan Ossowski 3a, Hanna Pilczuk 3a, Filip Sieńko 3c
III miejsce: Maja Nykiel 3a, Julia Buczkowska 3b, Lena Kuncio 3c,
IV miejsce: Amanda Mocarska 3c, Filip Kuczyński 3b, Bianca Taglewska 3b, Fabian Marchlewski 3b
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom.
W tym roku powitaliśmy WIOSNĘ inaczej. Nasza szkoła została pięknie przystrojona własnoręcznie wykonanymi kwiatami wiosennymi, a do szkoły przyszliśmy inaczej niż zawsze. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Sami jesteśmy zaskoczeni pomysłami uczniów.
Samorząd Uczniowski
Jak wygląda dzień z życia ucznia? Czym się różni, a w czym jest podobny do innych? Uczniowie z klasy 3 opisywali po angielsku swój dzień. Pomysły na plakat i prezentacje były bardzo kreatywne.
SZANOWNI PAŃSTWO, DRODZY UCZNIOWIE
Składamy Wam ogromne podziękowania za wielkie serca i hojność.Dzięki Wam udało się nam zebrać wiele potrzebnych przyborów szkolnych dla naszych ukraińskich kolegów i koleżanek, które przekazuje Dyrektor szkoły.
Samorząd Uczniowski
Wiosna, wiosna, tak piękna i radosna!
Zobacz jak cały świat się budzi, kolory śmieją się do ludzi!