22.04.2022 obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Ziemia jest naszym wspólnym domem, dlatego każdy
z nas powinien czuć się za nią odpowiedzialny. Z okazji tego dnia uczniowie klasy 1a przyszli ubrani na zielono i wykonali zabawki z opadów, pokazując tym samym w jak kreatywny sposób można wykorzystać zużyte opakowania. Zapraszamy do galerii zdjęć.
22 kwietnia nasza szkoła przybrała zielone barwy, obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. W klasach II odbyły się zajęcia na temat: „Jak chronić Ziemię?”. Uczniowie wykonując różne zadania mogli sprawdzić,czy zasługują na miano Przyjaciela Przyrody. Na zakończenie przy dźwiękach piosenki „Ziemia – wyspa zielona” wykonali piękne plakaty.
Ziemia jest naszym wspólnym domem, dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan! 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. To wyjątkowe święto ma uświadomić wszystkim ludziom, jak ważne jest dbanie każdego dnia o naszą planetę. Niemal codziennie media przekonują nas o konieczności ochrony środowiska. Wydawać by się mogło, że jeden człowiek nie jest w stanie swoim postępowaniem poprawić jego sytuacji. W rzeczywistości, środowisku naturalnemu najlepiej służą właśnie drobne działania podejmowane przez każdego z nas: segregowanie odpadów, oszczędzanie wody, energii, gazu czy kupowanie towarów przyjaznych naturze.
Warto zatem zastanowić się nad swoimi przyzwyczajeniami i pomyśleć, co zrobić, aby stać się bardziej EKO!
W ramach obchodów Dnia Ziemi, w naszej szkole odbyły się konkursy:
Klasy 0 i I- zabawka z odpadów
Klasa II- plakat z okazji Dnia Ziemi
Klasy III i IV- „coś z niczego”-pomysł na praktyczne wykorzystanie odpadów
Klasa V plakat pt. „Ziemia jest tylko jedna”
Klasa VI-plakat pt. „Recyklingowe piękno”-dowolna kompozycja z wykorzystaniem odpadów
Klasy VII i VIII-plakat NASZ SZKOLNY EKO-REGULAMIN .
A oto wyniki pracy.
Uczniowie z klasy 7D i 7E dzień przed przerwą świąteczną spędzili w kinie Kapitol w Gryficach. Uczniowie obejrzeli film Belle, zagrali w kręgle i bilard oraz zjedli pizzę. Po raz pierwszy na wycieczkę klasową pojechali pociągiem.
8 kwietnia 2022 r. nasi pierwszoklasiści zostali uroczyście przyjęci w poczet biblioteki szkolnej. Gościem spotkania była pani dyrektor Dorota Konopko.
Postacie z bajek, w które wcielili się uczniowie uczęszczający na zajęcia koła bibliotecznego zaprezentowali krótką inscenizację pt. „ Kłótnia Wróżek” .
W zabawnej i pełnej dobrego humoru atmosferze nasi najmłodsi czytelnicy poznali zasady poszanowania książek i korzystania z biblioteki szkolnej. Bezbłędnie odgadywali zagadki dotyczące znajomości bajek i baśni, pięknie nauczyli się krótkiego wierszyka, czym udowodnili, że w pełni są gotowi do złożenia uroczystej przysięgi. Królowa Książka tradycyjnie dokonała pasowania, każdego z nich. Prawomocni czytelnicy na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali dyplomy.
Spotkanie zakończyliśmy piosenką „ Pociąg do Książki”- naszym aktorom udało się porwać do tańca uczniów i wychowawcę klasy 1c.
Nie obyło się bez sesji zdjęciowej i pozowania na „ściance” z postaciami z bajek, w role których wcieliły się:
Oliwia Leśna kl.3a – Królowa Książka
Hania Pilczuk kl. 3a – Wróżka i Królowa Śniegu
Ania Sobczak kl.3a- Wróżka i Gerda
Blanka Kijewska kl.3a- Skrzat
Pola Janik kl. 3a- Skrzat
Julia Mróz kl.3a- Krasnoludek i Pani w sukience balowej
Julia Siupka kl. 3a- Krasnoludek i Śpiąca Królewna
Maja Nykiel kl.3a- Śnieżka i Małgosia
Wojtek Błażewicz- Kaj, Jaś ,Królewicz
Krysia Szpringer kl.3a – Czerwony Kapturek i Dziewczynka z zapałkami
Podobno nasi artyści nie chcieli powrócić do rzeczywistości, pełni entuzjazmu wystąpili jeszcze dla widowni z klasy 3a i 3b J.
Każdego dnia możemy spotykać niesamowitych bohaterów, odwiedzać ciekawe miejsca, wystarczy tylko sięgnąć po odpowiednią książkę , którą z pewnością znajdziecie w naszej bibliotece.
Zapraszam serdecznie i dziękuję Wszystkim za ten bajkowy dzień J
Anna Czyżyk
Po dwóch latach przerwy powrócił spektakl baletowy "Cebulinek", w którym główną rolę zagrała Oliwia Szymańska, uczennica klasy VII. Spektakl odbył się 5 kwietnia w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu.
Przed szkołą na ul. Kamienieckiej wyrosły żonkile, które posadzone zostały w październiku ubiegłego roku, w Międzynarodowym Dniu Opieki Hospicyjnej . Pola nadziei przypominają o idei, jak i potrzebie istnienia hospicjów.
Wycieczka szkolna zawsze jest wielką przygodą, a co dopiero, gdy można wybrać się do niezwykłych państw stworzonych przez muzykę!
We wtorek 5 kwietnia - już od rana, uczniowie klas 4a, 6b oraz 7e byli w muzycznym nastroju.
Celem wyjazdu do Szczecina było wprowadzenie młodych ludzi w świat muzyki klasycznej poprzez obcowanie z utworami kompozytorów związanych z najpopularniejszymi muzycznymi miastami: Wiedniem, Paryżem, Nowym Jorkiem, Petersburgiem, Londynem i Lipskiem.
W magiczny świat koncertu pt. Państwa- Miasta wprowadził nas prowadzący Kacper Odrobny.
Na muzyce jednak nie zakończyła się nasza podróż. Tuż po wizycie w filharmonii zapragnęliśmy najpiękniejszych widoków Szczecina. Czy to możliwe? Jak najbardziej!
Na taras widokowy wieży katedralnej można dostać się dwiema windami lub schodami. W tym dniu dostępna była opcja - oczywiście windami. Wieża o wysokości 110,18 m - jak na razie jest najwyższą Katedrą w Polsce, pierwszym co do wielkości otwartym budynkiem w Szczecinie.
A co ujrzeliśmy na samym szczycie? Zobaczcie sami!
W drodze powrotnej, nasza pani przewodnik - Danuta Koszewska pokazała nam barokowy zegar - jeden z najbardziej rozpoznawanych elementów szczecińskiego Zamku Książąt Pomorskich.
Szczecin - jak w całym kraju wiadomo - może pochwalić się filharmonią, pasztecikami i także junakiem.
To właśnie w Muzeum Techniki i Komunikacji - mogliśmy obejrzeć pojazdy polskiej motoryzacji. Znajduje się tutaj również największa na świecie kolekcja obejmującą wyroby fabryk dwóch pokoleń szczecińskiej rodziny Stoewerów. Na zakończenie zrobiliśmy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie - oczywiście na Wałach Chrobrego, czyli wyjątkowym tarasie widokowym, z którego podziwialiśmy architekturę i zabytki pobliskiej okolicy.
Po tak niezwykłych doświadczeniach, w przemiłej atmosferze, zjedliśmy wspólny posiłek i udaliśmy się do domu.
Nauczyciele: Jolanta Bąk, Bogumiła Dobrudzka i Justyna Pietrzak
Przewodnik: Danuta Koszewska
W Trzebiatowskim Ośrodku Kultury odbyły się warsztaty pisankowe, w których udział wzięły uczennice z naszej szkoły. Podczas warsztatów, Weronika, Marysia, Zuzia i Anetka, mogły spróbować tradycyjnego pisania jajek - zdobienia woskiem, a następnie barwienia.
W Gryficach 26.03.2022 zakończyła się pierwsza edycja turnieju tanecznego PERFECT MOVE. Nasze uczennice z klasy 1a: Natalia Grzyb oraz Maja Krawczyk występując w formacji GRAFIX MINI zajęły I miejsce.
Serdecznie gratulujemy i życzymy wytańczenia kolejnych sukcesów.
Kreatywna zabawa to nie tylko klocki Lego. Dziś wyobraźnię dzieci przebywających w świetlicy szkolnej przy ul. Kamienieckiej, rozbudziły klocki które mają blisko pięćdziesiąt lat.
2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 r. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku.
https://www.youtube.com/watch?v=QLv-dvLCgAg
W marcu bieżącego roku odbyło się posiedzenie Komisji Rekrutacyjnej powołanej przez dyrektora szkoły celem przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego.
Komisja zapoznała się z wnioskami składanymi przez rodziców. Wszystkie wnioski złożone do oddziału zerowego i klas pierwszych zostały rozpatrzone pozytywnie.
Do zobaczenia!
30 marca uczniowie klas 4-8 obejrzeli krótkie przedstawienie teatralne pt. :”Świteź i Anka” w wykonaniu grupy teatralnej działającej w naszej szkole. Spektakl powstał na motywach ballady Mickiewicza pt. „Świtezianka”. Jednak tekst oryginalny został nieco zmieniony. Uwspółcześniona ballada porusza problematykę dominacji nowinek technologicznych nad współczesnym światem.
Akcja utworu, podobnie jak w oryginale, toczy się nad brzegiem jeziora, a bohaterami są: „uczeń tutejszej szkoły” i dziewczyna, o której nikt nic nie wie.
W istocie historia utworu to rywalizacja między sieciami komórkowymi i nieustanna walka o klienta. Główny bohater bez reszty zatraca się w technologicznej otchłani, co kończy się dla niego tragicznie.
Młodzi artyści, choć przejęci swoim pierwszym występem, pięknie odegrali swoje role.
W Gryficach w miniony weekend odbył się turniej taneczny Perfect Move. Nasza uczennica Zuzanna Ostaszewska z klasy 7a zajęła pierwsze miejsca w kilku kategoriach.
I miejsce i złoty medal w kat. 13-15 lat solo
I miejsce w mini formacji Zaza ( 7 osób)
I miejsce w formacji Zaza (16 osób)
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów