Wiosna, wiosna, tak piękna i radosna!
Zobacz jak cały świat się budzi, kolory śmieją się do ludzi!
21 marca w Pierwszy Dzień Wiosny obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. By wyrazić solidarność z osobami z Zespołem Downa uczniowie klasy 1a założyli tego dnia dwie różne skarpetki.
Jednym z najważniejszych do opanowania zagadnień matematycznych jest dla dzieci zdecydowanie tabliczka mnożenia. Czy można jednak utrwalać ją w trakcie pełnej emocji zabawy?
Oczywiście, że tak!
Wystarczy wykorzystać sprawdzoną pomoc dydaktyczną zarówno dla nauczycieli jak i rodziców - Karty Grabowskiego.
Cóż możemy z nimi zrobić? Otóż komplet tych unikalnych kart - to zarazem zestaw wciągających gier, dzięki którym dzieci uczą się i utrwalają tabliczkę mnożenia.
Gry różnią się dynamiką rozgrywki oraz stopniem trudności, a są na tyle wciągające, że dzieci nie zauważają, że się uczą.
Na każdej karcie mnożenie przedstawione jest za pomocą odpowiednio ułożonych kwadratów. Wszystko to ułatwia zrozumienie, iż mnożenie jest przemienne. Wobec powyższego z Kart korzystać mogą także te dzieci, które jeszcze nie opanowały tabliczki mnożenia.Czy uczniowie znają Karty Grabowskiego - oczywiście, że tak. Czasem zdarza się kartkówka przed wejściem do klasy. Jeśli uczeń poda wynik mnożenia z karty - wchodzi do klasy, jeśli się pomyli "zapraszamy na koniec kolejki".
Takie rozgrzewki przed lekcjami dają uczniom wiele radości, jednocześnie utrwalają mnożenie.
Nauczyciel Justyna Pietrzak
Mierzenie długości jest ważną umiejętnością, a mierzyć można na "oko", czasem patykiem, łokciem oraz jak się okazuje całym ciałem.Oprócz profesjonalnych narzędzi do mierzenia długości korytarza, uczniowie z klasy 4a wykorzystali również swój "wzrost". Wcześniejsza wizyta u pani pielęgniarki dostarczyła nam danych "w centymetrach", które użyte zostały do sprawdzenia naszych obliczeń. Licząc, utrwaliliśmy również dodawanie pisemne, a także uczyliśmy się zasad pracy w grupach.
Jak widać mierzyć można na wiele sposobów, a najlepsza matematyka zawsze jest w zabawie ukryta :)
Nauczyciel Justyna Pietrzak
Uczniowie rozwiązali wszystkie zagadki, znaleźli klucz (hasło), otrzymali nagrodę i utrwalili wiadomości
z zakresu edukacji polonistycznej.
Była to wspaniała przygoda dla uczniów i ich polonistki:)
Ogłaszamy, że 21 marca zaczęła się WIOSNA!!!
Powitaliśmy ją kolorowo i radośnie.
Uczniowie klas II.
Słońce zaczyna mocniej przygrzewać, na dworze robi się cieplej, a dni są coraz dłuższe. Codziennie widać jak trawa się zieleni, a na drzewach rozwijają się liście i kwiaty. Świat staje się piękny i kolorowy, przypomina zaczarowaną krainę.
W naszej świetlicy również zawitała wiosna
Jakie barwy uzyskamy z mieszania dwóch innych barw?
Czy kropka może być dziełem sztuki?
Jaki kolor ma światło?
Co potrafi światło?
Odpowiedzi na te pytania próbowali znaleźć uczniowie klasy 2a poprzez różne zabawy i eksperymenty.
wychowawca klasy
17 marca 2022 r. odbył się Rajd Bałtyku, w którym uczestniczyli również uczniowie naszej szkoły. Przeszliśmy trasę liczącą około 6 km. W czasie marszu uczestnicy musieli wykazać się wiedzą przyrodniczą oraz historyczną. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom. Na zakończenie wzięliśmy udział w uroczystościach Zaślubin
z morzem w Mrzeżynie.
8 marca 2022 r. szkolny wolontariat zakończył zbiórkę karmy dla kotów. Zebrane smakołyki i dary zostały przekazane opiekunom Miejskiej Kociarni.
Serdecznie dziękujemy rodzicom i uczniom, którzy wsparli akcję i nie pozostali obojętni na los zwierząt.
Wiersz dla dzieci, które mówią po polsku, i dla tych, które mówią po ukraińsku. One wszystkie potrzebują teraz bliskości i ciepła.
Z okazji Dnia Kobiet uczniowie, którzy tego dnia uczestniczyli na zajęciach koła bibliotecznego, wykonali tulipany techniką origami. Podczas tworzenia pięknych tulipanów, rozmawialiśmy o kobietach. Bohaterkami naszych rozmów były panie, które można spotkać w książkach, filmach - szczególnie jednak, te towarzyszące nam w codziennym życiu. Cudowne jest to, że wyjątkowe dla naszych pociech są nie tylko księżniczki, Baba Jaga i królowe ale babcie, co smacznie gotują, mamy, co krzyczą i lekcji pilnują, ciocie, które czasami ze szkoły odbierają i siostry, które dokuczają :).
Za współudział w wykonaniu gazetki dziękuję uczniowi klasy IIIb –Mateuszowi Kinowskiemu.
Anna Czyżyk
1 marca w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje miejsko-gminne Małego Konkursu Recytatorskiego. Była to już 67 edycja konkursu.W Jury zasiadły: Salomea Barwikowska, Anna Szafrańska, Anna Rzepecka). Jury wysłuchało interpretacji różnorodnych utworów literackich w wykonaniu 26 uczestników, z których wyłoniono 3 najlepszych, w każdej kategorii wiekowej. Laureaci będą reprezentowali gminę Trzebiatów na eliminacjach powiatowych w Gryficach.Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się wspaniale, z czego jesteśmy niezwykle dumni.
Nasi laureaci w kategorii szkoła podstawowa (kl. I-III):
Nina Janul (opiekun Anna Tarko),
Hanna Pilczuk ( opiekun Małgorzata Dudek),
Tomasz Broma ( opiekun Katarzyna Sańda),
Wyróżnienia miejscowe (bez kwalifikacji do eliminacji powiatowych):
Aleksander Janul ( opiekun Anna Tarko),
Anna Sobczak ( opiekun Małgorzata Dudek),
Laureaci w kategorii szkoła podstawowa (klasy IV-VI):
Zuzanna Porębska (opiekun Anna Porębska),
Laureaci w kategorii klasy VII- VIII
Martyna Pawlak ( opiekun Danuta Bumbul).
Wszystkim serdecznie gratulujemy, a laureatom życzymy powodzenia na eliminacjach powiatowych, które odbędą się w Gryfickim Domu Kultury 26 marca 2022 r.
11 marca w naszej szkole odbyło się długo oczekiwane spotkanie z kosmetyczką dla dziewcząt oraz spotkanie z pielęgniarką dla chłopców. Pogadanka na temat Jak dbać o skórę w okresie dojrzewania spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie dowiedzieli się, jak pielęgnować młodą skórę, jakie kosmetyki mogą stosować, a przede wszystkim, jak wykonać młodzieńczy makijaż, aby nie przynosił szkody dla młodej skóry.Dziękujemy bardzo Pani Agnieszce ze Studia Kosmetycznego Oaza Piękna oraz Pani Beacie - naszej pielęgniarce szkolnej, za poświęcony czas oraz bardzo cenne rady.Samorząd Uczniowski