Nawigacja

Nawigacja

    • Świetlik

      Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji

      Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego "Świetlik",

      który odbędzie się 13 marca 2018 r.

      Zapisy trwają do 13 lutego 2018 r.

      Uczniowie klas I -III  zapisują się u wychowawcy,

      natomiast IV-VII u p.Jadwigi Sadowskiej.

    • Konkurs recytatorski

      SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

      W środę 10 stycznia, jak co roku odbyła się kolejna edycja

      Szkolnego Konkursu Recytatorskiego.  

      Konkurs cieszył się dużą popularnością . Wzięło w nim udział 28 uczniów z klas I –III.  Uczestnicy prezentowali wybrany przez siebie wiersz z literatury dziecięcej. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich recytatorów. Zwycięzcy konkursu będą reprezentować szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim.

      Jury w składzie:
           p. Stanisława Prętka - przedstawiciel Biblioteki Publicznej
           p. Anna Czyżyk z biblioteki szkolnej
           p. Jolanta Mruk – nauczyciel religii w naszej szkole
      wyłoniło następujących zwycięzców:

      Blanka Klimowska kl. III e – I miejsce

      Nadia Domańska kl. I a – II miejsce

      Oliwia Kanarek kl. III c – III miejsce.

      Jury przyznało także wyróżnienia. Otrzymały je uczennice:

      Zuzanna Porębska kl. I a

      Zuzanna Modzelewska kl. II b

      Zuzanna Ostaszewska kl. III a

      Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy dodatkowo nagrody książkowe.

    • Bezpieczne FERIE

               

       Kochani, mamy nareszcie długo oczekiwane i upragnione FERIE,

      które trwać będą do 28 stycznia.  

      Udajemy się na dwutygodniowy „urlop od szkoły”.

      Nie zapominajmy jednak  o bezpieczeństwie swoim i innych.

      Wszystkim uczniom i nauczycielom dyrekcja szkoły życzy miłego i bezpiecznego wypoczynku.

      Niech ten czas dostarczy wszystkim wielu ciekawych przeżyć i niezapomnianych wrażeń.

      Mamy nadzieję, że wrócicie  zadowoleni i wypoczęci, z nową energią do  dalszej pracy.

       

      BEZPIECZEŃSTWO NA ŚNIEGU I LODZIE

      • do zjeżdżania na sankach wybieraj miejsca oddalone od ruchu samochodowego

      • nigdy nie zjeżdżaj sankami leżąc na nich

      • nie stój blisko zjeżdżających saneczkarzy i nie zastawiaj ścieżki zjazdu

      • teren do zjazdu należy oczyścić z krzaków, kamieni i nierówności

      • upewnij się, że Twoje sanki nie mają połamanych szczebli bądź wystających śrub. Jeśli mają, koniecznie poproś opiekuna o naprawę

      • nie doczepiaj sanek do samochodu

      • ślizgaj się na placach przeznaczonych na ślizgawki i lodowiska, unikaj zamarzniętych stawów, jezior, gdyż lód może być niewystarczająco wytrzymały, co grozi bardzo poważnym wypadkiem

      • przebywając na lodowisku nie należy trzymać rąk w kieszeni

      • nie rzucaj śnieżkami w samochody i zwierzęta

      • nie rzucaj śnieżkami, gdy znajduje się w nich jakiś ciężki bądź niebezpieczny przedmiot (np. kamień)

       

      NIEWAŻNE, GDZIE SPĘDZASZ FERIE, SĄ ZASADY,

      O KTÓRYCH ZAWSZE NALEŻY PAMIĘTAĆ:

      Informuj opiekunów gdzie dokładnie idziesz i o której godzinie wrócisz

      Nie noś kluczy, komórki, pieniędzy w widocznym miejscu – to może skusić potencjalnego złodzieja

      Nie rozmawiaj z obcymi osobami i nie ufaj im

      Przestrzegaj zasad poruszania się po drodze

      Nikomu nie podawaj swojego adresu zamieszkania, nazwiska, nr telefonu

      Jeśli ktoś próbuje Cię skrzywdzić, wołaj głośno o pomoc

      Jeśli ktoś krzywdzi Twojego kolegę, reaguj natychmiast i zawołaj osobę dorosłą!

       

    • POMOC DLA ZWIERZĄT

      PAMIĘTAJ,  DOBRO POWRACA!

      Wiele bezdomnych zwierząt potrzebuje pomocy i wsparcia człowieka.

      Szkolny Klub Wolontariatu organizuje pomoc dla bezdomnych zwierząt.
      Tym razem wspieramy  schronisko w Sosnowicach.

      Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w zbiórce dla podopiecznych schroniska.

      Zbieramy:                                                                                             

      karmę – (sucha, mokra zarówno dla psów, jak i kotów) przysmaki 

      zabawki dla psów, kotków koce, ręczniki

      akcesoria dla psów (smycze, obroże, miski, szczotki do czesania)

      kaszę, ryż, makaron

       

      Zebrane rzeczy prosimy zostawić u wychowawców klas lub dostarczyć bezpośrednio do p.Agaty Tarko, p.Agnieszki Suszyńskiej (ul.Kamieniecka),

      a także do uczennic naszej szkoły
      Pauliny Kiełkowskiej VIb lub Weroniki Skonecznej VIb.

      ZBIÓRKĘ PROWADZIMY DO KOŃCA LUTEGO 2018r.!

    • Szkoła wspierająca uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

      W ramach Ogólnopolskiego konkursu pt. "Szkoła wspierająca uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi” zrealizowaliśmy już 3 zadania wytyczone przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

      Na przełomie października i listopada zrealizowaliśmy zadanie 1 pt. „Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Czyli kto”?. Pogadankę przeprowadził tyflopedagog i nauczyciel wspomagający Magdalena Łęska. Spotkania zostały zorganizowane na wszystkich poziomach klas I, II,III, IV, V, VI, VII, VIII, a przekazywane wiadomości dostosowane były do wieku uczniów, którzy podzieleni zostali na 2 grupy-pierwszą stanowili uczniowie edukacji wczesnoszkolnej, drugą klasy IV-VIII. Głównym celem naszych spotkań było przede wszystkim zapoznanie, przybliżenie i  zaznajomienie społeczności  naszej szkoły z tematyką  i ucznia o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Podczas spotkań uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną pt „ Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, czyli kto”? Zapoznali się z tematyką specjalnych potrzeb edukacyjnych oraz dowiedzieli się kim są uczniowie: niepełnosprawni, z upośledzeniem umysłowym, z autyzmem w tym z zespołem Aspergera, z niepełnosprawnościami sprzężonymi, uczniowie zagrożeni niedostosowaniem społecznym i niedostosowani społecznie oraz uczniowie wybitnie zdolni.W ramach realizacji zadania 1 uczniowie wykonali plakaty omawiające i prezentujące tematykę związaną z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Uczniowie klas IV-VIII opisali również  czego dowiedzieli dzięki tej pogadance,co poznali, co ich zaskoczyło, zdziwiło, zaciekawiło.

       

      W listopadzie w ramach realizacji kolejnego zadania   pod kierunkiem Pani Marty Winnickiej -Sapoń i Pani Magdaleny Łęskiej uczniowie naszej szkoły, w tym uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych wykonali zarówno plakat jak i ulotki, które zawierały informację na temat postępowania w różnych trudnych życiowych sytuacjach. Plakat zawierał hasła mówiące w jakich  trudnych sytuacjach należy zgłosić się o pomoc min.  gdy czujesz się niezrozumiały przez innych, gdy czujesz się źle, gdy nie radzisz sobie z ilością obowiązków szkolnych, doświadczasz krytyki lub krzywdzącej opinii na swój temat,  gdy nie potrafisz dogadać się z rówieśnikami, gdy masz poczucie odtrącenia i osamotnienia i potrzebujesz wsparcia. Plakat zawierał również dane wszystkich nauczycieli i wychowawców, pedagoga szkolnego, psychologa , pielęgniarki szkolnej do których zawsze uczniowie mogą zgłosić się o pomoc i wsparcie. Obok plakatu uczniowie zaprojektowali specjalną kopertę, która zawierała ulotki do pobrania- zarówno przez uczniów jak i rodziców. Ulotki zawierały niezbędne informację dotyczące postępowania w różnych trudnych sytuacjach oraz dane wszystkich nauczycieli naszej szkoły. W ramach realizacji zadania Uczniowie klas IV-VIII wykonali również kolorowe i ciekawe ulotki dotyczące trudnych życiowych sytuacji. Temat ulotek został im szczegółowo omówiony na godzinach wychowawczych oraz na lekcjach plastyki. Uczniowie zapoznali się ze swoimi prawami i z tym ,że zawsze  mogą liczyć na wsparcie ze strony szkoły. Uczniowie w tym uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych byli bardzo zaangażowani w realizację tego zadania. Ulotki wykonane były starannie , pomysłowo i z wielkim zaangażowaniem.  Podczas wykonywania plakatu                 i ulotek uczniowie korzystali z różnych metod i technik plastycznych (kredki, pastele, farby, bibuła, wata). Natomiast uczniowie klas I_III edukacji wczesnoszkolnej w ramach realizacji zadania na temat postępowania w różnych trudnych sytuacjach wykonali ulotki dotyczące tematyki „ Bezpiecznej Zimy” i sytuacji w których mogą się znaleźć w okresie zimowych. Uczniowie w tym uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych , chętnie projektowali i tworzyli ulotki, których tematyka ze względu na zbliżającą się zimę była ciekawa, interesująca i praktyczna.

      Nasze kolejne wyzwanie to zadanie to przeprowadzenie zajęć dla uczniów mających na celu kształtowanie postawy tolerancji i akceptacji wobec różnorodnej odmienności związanej z choroba , zaburzeniami, odmiennością kulturową, statusem społecznym , niepełnosprawnością , sytuacją rodzinną -Pogadankę w klasach 6 i 7 przeprowadził pedagog szkolny Pani Agnieszka Suszyńska.

      Zapraszamy do albumu!

    • Dar serca

      DAR SERCA

      W związku z akcją charytatywną „Dar Serca”, która została zorganizowania w celu pomocy potrzebującym dzieciom i ich rodzinom, chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim rodzicom, dzieciom, nauczycielom, pracownikom szkoły za okazaną pomoc i wsparcie.

      W tym roku udało nam się przygotować 27 paczek
      z żywnością i słodyczami !

       

      Szkolny Klub Wolontariatu

    • LOGOPEDIA

      ZAJĘCIA  LOGOPEDYCZNE  OD 2 DO 12 STYCZNA SĄ ODWOłANE.

    • Wesołych Świąt

      Wesołych, zdrowych i spokojnych

      Świąt Bożego Narodzenia

      oraz wiele szczęścia i pomyślności

      w  Nowym  2018 Roku

                                 życzy DYREKCJA SZKOŁY

    • Jasełka Bożonarodzeniowe

      fot. A. Litwinowicz       22 grudnia w Sanktuarium 

      Macierzyństwa Najswiętszej Maryi Panny

      nasi uczniowie przedstawili Jasełka

      Bożonarodzeniowe.

      fot. A.Litwinowicz

      Jasełka ukazały nam oczekiwanie wszystkich na przyjście Dzieciątka oraz trudną drogę Maryi i Józefa. Wielu ludzi witało Syna Bożego. Wśród witających mogliśmy podziwiać: pasterzy, króli,  śnieżynki, strażaków, kominarzy, piekarzy, szewca a nawet krakowaianki. Trudno policzyć wszystkich aktorów, gdyż zagrało ich około 50.  

      Chór śpiewający podczas Jasełek piękne kolędy i pastorałki dopełnił cudowną atmosferę co sprawiło, że poczuliśmy ŚWIĘTA  w naszych sercach.

       Dziękujemy wszystkim aktorom,  tym którzy przygotowali przedstawienie i tym , którzy pomogli w jego organizacji.

      Zapraszamy do albumu fotograficznego! Wesołych Świąt!

    • BÓG SIĘ RODZI...

      21 grudnia uczniowie klas pierwszych odwiedzili

      Publiczne Przedszkole im. Słonia nad Regą. 

      Młodsi koledzy zaprosili nas na przedstawienie pt: „Cudowna noc”.

      Z dużym zainteresowaniem obejrzeliśmy historię narodzenia Pana Jezusa, wysłuchaliśmy pięknych kolęd w wykonaniu przedszkolaków.

      Na zakończenie w podziękowaniu wręczyliśmy przedszkolakom własnoręcznie przygotowaną kartkę świąteczną, złożyliśmy życzenia świąteczne

      i przekazaliśmy słodki upominek małym aktorom.

       

    • Podziękowanie za pomoc w organizacji Mikołajek

      21.12.2017

      Otrzymaliśmy podziękowanie

      za pomoc w organizacji Gminnych Mikołajek:

       

    • Sesje z plusem

      Sesje z plusem

      Od września 2017 roku uczestniczymy w projekcie edukacyjnym SESJE Z PLUSEM.

      Sesje z plusem to ogólnopolski program badający kompetencje matematyczne uczniów w szkole podstawowej, gimnazjum, liceum i technikum. Uczniowie, wspólnie z dziesiątkami tysięcy uczniów w całej Polsce, rozwiązują standaryzowane testy „na wejście” czyli na początku roku szkolnego, w połowie i na końcu roku szkolnego. Po każdym teście jest  możliwość porównania wyników poszczególnych uczniów i całej klasy z wynikami szkoły, województwa i całej Polski.

    • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      29 września 2017r. uczniowie brali  udział w  VII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogli dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. 

      Za przeprowadzenie tej akcji  otrzymaliśmy podziękowanie od organizatorów.

    • SZLACHETNA PACZKA

      SZLACHETNA PACZKA

      Szlachetna Paczka jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc.
            W dniu 18 listopada 2017r. nastąpiło otwarcie bazy rodzin, dla których można było przygotować pomoc. 

      Nasza szkoła również postanowiła włączyć się w akcję i wybraliśmy rodzinę, którą obdarowaliśmy prezentami.

       

    • KSIĄŻKA LEKIEM DLA CHORYCH DZIECI

      KSIĄŻKA LEKIEM DLA CHORYCH DZIECI

      Szkolny Klub Wolontariatu działający przy naszej szkole postanowił włączyć się w akcję
      „Książka lekiem dla chorych dzieci”, polegającą na zbiórce książek dla małych pacjentów oddziału pediatrycznego szpitala w Gryficach.  Wszystkim, uczniom i nauczycielom, którzy wsparli akcję serdecznie dziękujemy.

    • MARATON PISANIA LISTÓW

       

              8 grudnia uczniowie wzięli udział w Maratonie Pisania Listów, który związany jest  z Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka. Uczniowie obejrzeli film przedstawiający historię Clovisa Razafimalali, który za wszelką cenę stara się chronić las deszczowy na Madagaskarze. Odwaga i działanie w celu ochrony rzadkich drzew sprowadziły  na mężczyzn niechcianą uwagę. Dlatego uczniowie przystąpili do udziału w akcji i napisali listy w sprawie unieważnienia wyroku działacza na rzecz ochrony środowiska.

    • Listopad w świetlicy szkolnej

      W listopadzie dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wykonały śmieszne szkieleciki z patyczków oraz kolorowe koty z tacek papierowych. Z okazji Dnia Niepodległości zrobiliśmy z papieru kotyliony oraz godło Polski. Natomiast  z plastikowych nakrętek wykonaliśmy mapę Polski. Dzieci brały udział w konkursie „Mały Polak”, w którym musiały wykazać się znajomością symboli narodowych. Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni słodkim upominkiem oraz dyplomem. Ponadto dzieci wykonały metodą origami zakładki do książki w kształcie sowy, myszki oraz serduszka. Przygotowane zostały prace na konkurs recyklingowy, który polegał na wykonaniu kartek i ozdób świątecznych z materiałów wtórnych. Wykonaliśmy kartki świąteczne na kiermasz mikołajkowy. Poznaliśmy wróżby andrzejkowe oraz wykonaliśmy plakat związany z tradycjami Andrzejek. Dzieci wykonały kolorowe buty andrzejkowe, które ozdobiły według własnego pomysłu przy pomocy elementów dekoracyjnych.

      Świetlica szkolna została doposażona. Zakupione zostały materiały papiernicze, farby, kredki, bibuły oraz elementy dekoracyjne. Ponadto zostały dokupione zabawki,  gry planszowe i puzzle. Dzieci wraz z nauczycielami wzięły udział w „Krokusowej rewolucji”. Na terenie przed szkołą posadzonych zostało 520 sztuk cebulek krokusów oraz  30 cebulek tulipanów.

    • Mikołaj w naszych progach

      6 grudnia - jak dobrze wiecie,
      Święty Mikołaj chodzi po świecie.

      Dźwiga swój worek niezmordowanie
      I każde dziecko prezent dostanie

       

      Dzisiaj nasza szkoła zamieniła się w mikołajową krainę.

      Mundurki ustąpiły miejsca czerwonym swetrom, sukienkom

      i oczywiście mikołajowym czapkom.

      Mieliśmy także zaszczyt gościć samego Świętego Mikołaja,

      który obdarował dzieci prezentami. To był dzień pełen wrażeń.

      Dziękujemy Święty Mikołaju i zapraszamy za rok!

    • Mikołajki Gminne

      Dnia 3.12.2017r. na placu przy Ratuszu odbyły się Gminne Mikołajki.
      Nasi uczniowie z kl. IA,IIB i IVD reprezentowali naszą szkołę śpiewając piosenki o Mikołaju i zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia.
      Po występie dzieci otrzymały upominki.

      Gratulujemy uczniom wspaniałego występu!

      Zapraszamy do galerii zdjęć.

      Uczniów przygotowały:
       Pani Małgorzata Dudek i Pani Anna Tarko

    • Bezpieczne korzystanie z Internetu

      Internet stał się nieodłącznym elementem życia współczesnego człowieka. Szczególną jedna rolę pełni w życiu dzieci i młodzieży, stając się źródłem wiedzy, rozrywki, ale niestety również wielu zagrożeń. Niewłaściwe wykorzystanie Internetu może nieść ze sobą wiele zagrożeń.

      Najważniejszym przeciwdziałaniem w walce z niebezpieczeństwami
      i zagrożeniami ze strony Internetu jest nasza wiedza o nim. Istotną rolę w jej przekazywaniu młodemu człowiekowi mają rodzice i nauczyciele.

      Dnia 30.11.2017, 1.12.2017 oraz 4.12.2017 w klasach : 1a,1b,1c odbyły się lekcje profilaktyczne  dotyczące „Bezpiecznego korzystania z Internetu”. Uczniowie aktywnie wzięli udział w zajęciach, wymienili zalety i zagrożenia korzystania z Internetu oraz  poznali podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, na koniec wspólnie wykonali plakat dotyczący zasad bezpiecznego korzystania  z Internetu.

      Zajęcia przeprowadził psycholog szkolny- Pani Agata Tarko

      Zapraszamy do galerii zdjęć!

    strona:

    Aktualności

    Kontakt

    • Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Kochanowskiego
      ul. Kamieniecka 16
      72-320 Trzebiatów
      Sekretariat znajduje się w budynku szkoły przy ulicy Wodnej 2.
    • 91 3872518

    Galeria zdjęć