Uwaga!!!
Szkolny Klub Wolontariatu
organizuje akcję społeczną
„KSIĄŻKA LEKIEM DLA CHORYCH DZIECI’’.
Postanowiliśmy zorganizować zbiórkę książek
dla dzieci z Oddziału Pediatrycznego w Gryficach.
Niezniszczone lub nowe książki prosimy przynosić do
11 grudnia 2017 roku.
Książki prosimy przynosić do:
W dniu 28.11.17r. klasa III b gościła Panią Ewę Raube,
która przeprowadziła warsztaty wykonywania stroików świątecznych.
Uczniowie pod bacznym okiem p.Ewy wykonywali prace techniczne związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Dzięki warsztatom uczniowie mieli możliwość zwiększenia kompetencji twórczych. Korzystali ze wsparcia p. Ewy co było pozytywnym doświadczeniem pracy w grupie oraz atrakcyjnego spędzania czasu w duchu integracji rodzinnej i klasowej.
Wychowawca, rodzice i uczniowie klasy IIIb dziękują Pani Ewie Raube za bezinteresownie poświęcony czas.

Jadwiga Utnicka.
„Pokochaj Pluszowego Misia!...”
W piątek 24 listopada w szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Wszystkim towarzyszyły w nauce ich przytulanki przyniesione z domu.
Dzieci zapoznały się z historią misia. Słuchały „misiowych” bajek, uczestniczyły w zabawach tworzyły rysunki swoich ulubieńców.

Nasza szkoła przystąpiła do programu
„BEZPIECZNA +”
„ BEZPIECZNA JEDYNKA”
Więcej informacji w zakładce: Projekty. Zapraszamy!
Krokusowa rewolucja
Dzieci ze świetlicy szkolnej oraz nauczyciele wzięli udział w akcji „Krokusowa rewolucja”. Posadziliśmy łącznie 520 cebulek krokusów oraz 20 cebulek tulipanów. Cebulki kwiatów zostały posadzone na terenie zielonym przed szkołą. Na wyniki naszej pracy czekamy do wiosny.



Uczniowie Szkoły Podstawowej nr1 im. Jana Kochanowskiego w Trzebiatowie uczcili 99 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W przeddzień święta narodowego uczniowie klas II zaprezentowali społeczności szkolnej montaż słowno-muzyczny 11 listopada Dzień Niepodległości. Mali aktorzy przedstawili sytuację historyczną naszej Ojczyzny, jej rozwój, świetność i lata niewoli oraz niezłomne dążenie do odzyskania niepodległości. Przypomnieli, że Ojczyźnie należy się szacunek, pamięć dla tych, co walczyli o wolność, a dzisiaj nasza sumienna praca dla Polski.

Zachęcamy wszystkich do udziału w konkursie.
Każdy uczestnik może przygotować jedną ozdobę z wykorzystaniem materiałów z recyklingu.
Ozdoby dostarczamy do zarządu Dróg Gminnych i Gospodarki Komunalnej do dnia 29 listopada.
Prace będą oceniane w kategoriach:
przedszkola
szkoły podstawowe kl.I-III
szkoły podstawowe kl.IV- VI
szkoły podstawowe kl. VII i gimnazja.
Nagrody będą przyznane za 1,2 i 3 miejsce w każdej kategorii.
BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY
W czwartek 9 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas I z policjantami
z Komisariatu Policji w Trzebiatowie.
Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci na drogach, w szkole i w domu.
Policjanci omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły.
Mówili o bezpiecznym zachowaniu się w oczekiwaniu na autobus szkolny,
jak również o ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu.
Zwrócili uwagę także na konieczność noszenia elementów odblaskowych
przy ubraniu bądź tornistrze.
Policjanci rozmawiali z dziećmi także o zasadach bezpiecznej zabawy,
o zagrożeniach ze strony obcych osób i zwierząt oraz jak należy reagować
w sytuacjach zagrożenia.
Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami
i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.
Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali opaski odblaskowe.
PAMIĘTAJMY, ŻE BEZPIECZEŃSTWO
ZALEŻY OD NAS WSZYSTKICH !
Zapraszam do wzięcia udziału w I Międzyszkolnym Konkursie Kaligraficznym o Pióro Burmistrza Trzebiatowa.Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych w trzech kategoriach wiekowych: klasy II-III, IV-V, VI-VII. Głównym celem jest rozpowszechnianie wśród uczniów sztuki kaligrafii, czyli pięknego pisania.
Uczniowie będą mieli okazję przekonać się, że kaligrafia może być sposobem na poprawienie koncentracji, rozwijanie wyobraźni, pobudzenie kreatywności oraz artystyczne wyrażenie siebie. Jest także receptą na nudę i doskonałym relaksem w zabieganym i hałaśliwym świecie.
Dzięki kaligrafii można nauczyć się tworzyć własne logo lub doskonalić swój podpis, który jest wizytówką każdego z nas.Uczestnicy przekonają się o wyższości odręcznego pisania nad komputerowym. Wszak charakter naszego pisma, to część nas, naszej osobowości.
Zadaniem uczniów będzie przepisanie tekstu piórem na papierze z liniaturą,jednostronnie. Wymogiem jest, by pierwsza litera tekstu, tzw.inicjał, była wykonana ozdobnie.
Eliminacje szkolne odbędą się w pierwszym tygodniu grudnia. Konkurs finałowy zaplanowany jest na styczeń.
Uczniowie zostaną powiadomieni o dokładnych terminach.
Szczegółowy regulamin konkursu jest dostępny w szkole.
Irena Wasilewska
„Biblioteka nie jest po to, by była w paki pozamykana,
albo do ozdoby służąca, jest po to, by była powszechnie użytkowana”
J. Lelewel
Październik to szczególny miesiąc w życiu bibliotek szkolnych. Jest to czas obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Święto to zostało ustanowione przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych w 1999 r. Również nasza szkolna biblioteka dołączyła się do obchodów tego święta. 24 października 2017 r. na korytarzach i w klasach można było spotkać bohaterów z książek i bajek, którzy chętnie udzielali wywiadów i pozowali do zdjęć . To był najpiękniejszy prezent dla biblioteki w dniu jej święta, która odwdzięczyła się wszystkim zaangażowanym słodkim upominkiem. Przez cały październik wprowadzaliśmy społeczność szkolną w nastrój świąteczny poprzez gazetki, informacje przekazywane przez radiowęzeł i w elektronicznym dzienniku szkolnym. Konkursy na „ Najbystrzejszego Detektywa Bibliotecznego” oraz na „ Najciekawszą zakładkę do książki” cieszą się tak dużym zainteresowaniem, że nasza biblioteka w dalszym ciągu tętni życiem, czego życzymy sobie przez cały rok. (Zwycięzców konkursów przedstawimy po ich zakończeniu w miesiącu listopadzie)
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za wyrazy sympatii i pomoc .
Anna Czyżyk

W roku szkolnym 2017/2018 Nasza szkoła bierze udział w III edycji ogólnopolskiego konkursu pt „Szkoła wspierająca uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.” Konkurs organizowany jest przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.
Celem konkursu jest wspieranie i integrowanie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w środowisku szkolnym.
Szkoły przystępujące do konkursu przyjmą na siebie zadania, których wykonanie będzie oceniane przez jury punktowo, w skali od „1″ do „10″. Warunkiem do otrzymania tytułu i dyplomu „Szkoła wspierająca uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi” jest uzyskanie co najmniej 80% punktów za 6 spośród 9 zadań. W skład jury wchodzą przedstawiciele organizatora konkursu.
WRZESIEŃ I PAŹDZIERNIK W ŚWIETLICY SZKOLNEJ
W październiku dzieci wykonały kartki okolicznościowe oraz papierowe sowy dla nauczycieli. Kartki oraz sowy zostały dekorowane według własnego pomysłu. Podczas prowadzonych zajęć dzieci określały cechy dobrego nauczyciela/wychowawcy oraz cechy odpowiedzialnego opiekuna zwierząt. Zapoznaliśmy się z zasadami zdrowego odżywiania, rodzajem witamin oraz piramidą zdrowego żywienia.



Uczestniczyliśmy w żywej lekcji historii!
Mieliśmy okazję spotkać się ze świadkami żywej historii. Na zaproszenie uczniów liceum przybyli do szkoły Sybiracy, członkowie Związku Sybiraków Koła Terenowego w Kołobrzegu. Sybiracy, to osoby, które w 1940 roku zostały wywiezione w głąb Rosji na lata niewoli i przymusowej pracy. Goście opowiedzieli nam historię swojego tułaczego losu związanego z poniewierką, cierpieniem, głodem, wynarodowieniem i upokorzeniem na nieludzkiej ziemi, którą była Syberia. Świadectwo ich życia i przetrwania wzbudziło u słuchaczy wzruszenie i zadumę. Podczas spotkania mogliśmy wysłuchać wspomnień jak również obejrzeć zdjęcia, dokumenty z tamtych czasów oraz posłuchać piosenki o matce w wykonaniu jednego z gości. Podczas żywej lekcji historii odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego o tematyce wywózek na Sybir. Prace uczniów naszej szkoły zostały wyróżnione, uczniowie otrzymali nagrody ksiązkowe.

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY ,, 11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI"
w konkursie udział biorą uczniowie naszej szkoły w dwóch kategoriach wiekowych :
I - klasy 0 - III - praca plastyczna
II - klasy IV - VII - plakat lub makieta w formie przestrzennej.
Termin składania prac upływa 5 listopada. Prace konkursowe składamy u pani Anny Pawłow lub u pana Jacka Skonecznego.
„Zaprzyjaźnić się z książkami, dumą swojej szkoły być,
Ze wszystkimi Pierwszakami ślubujemy dziś”
13 października odbyło się uroczyste Ślubowanie Pierwszoklasistów.
Uczniowie klas pierwszych przygotowali występ artystyczny. Pięknie recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz wykazali się wiedzą na temat naszego kraju.
Po części artystycznej złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów naszej szkoły przez panią Dyrektor Halinę Pawlak.
Wszyscy otrzymali dyplomy pasowania oraz legitymacje szkolne z rąk swoich wychowawców. Na pierwszaków czekały także słodkie upominki, przygotowane przez Szkolną Radę Rodziców oraz prezenty od zaproszonych gości.
Uroczystość uświetnili swoją obecnością:
Pan Józef Domański - Burmistrz Trzebiatowa,
Pani Małgorzata Pietrzak - Dyrektor Publicznego Przedszkola w Trzebiatowie,
Pani Agata Sołtysiak - Dyrektor Zarządu Dróg i Gospodarki Komunalnej, Pani Karolina Kurczewska – przedstawiciel Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury,
Pan Mariusz Malko- przedstawiciel Jednostki Wojskowej w Trzebiatowie,
dzieci z Publicznego Przedszkola wraz z wychowawczyniami, dzieci z oddziału przedszkolnego przy naszej szkole wraz z wychowawczynią oraz licznie zgromadzeni rodzice, dziadkowie i opiekunowie uczniów.
Dziękujemy wszystkim za przybycie. Cieszymy się, że zechcieliście Państwo uczestniczyć w tak ważnym dniu dla Naszych Pierwszaków.

Pasowanie na Czytelnika
6 października w Czytelni GłównejTrzebiatowskiego Ośrodka Kultury odbyło się Uroczyste Pasowanie na Czytelnika naszych najmłodszych uczniów, czyli Pierwszoklasistów.
Uroczystość prowadzona przez panią Karolinę Kurczewską poprzedziła część artystyczna w wykonaniu dziewczynek z zespołu „Bursztynki” działającego przy TOK.
Pierwszaki miały także możliwość posłuchania wierszy Jana Brzechwy czytanych przez młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.
Dzieci dowiedziały się, jakie są zalety czytania książek oraz zasady korzystania z biblioteki.
Następnie wykazały się swoją wiedzą na temat bohaterów książkowych odgadując przygotowane zagadki.
Po złożeniu uroczystej przysięgi w obecności swoich rodziców oraz wychowawców zostały PASOWANE NA CZYTELNIKA przez panią Jadwigę Drożdżowską – kierownika Biblioteki Publicznej.
Każde dziecko otrzymało także książkę oraz pamiątkowy dyplom.
Na zakończenie na Nowych Czytelników czekał słodki poczęstunek.
Dziękujemy pracownikom Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury za zorganizowanie tej wspaniałej uroczystości.
Uczniowie klas pierwszych wraz z rodzicami i wychowawcami

Nasza szkoła uczestniczyła w akcji
VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
organizowanej w dniu 29 września 2017 r. pod hasłem:
Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!
Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia. Przygotowania do tego dnia trwały cały tydzień. Uczniowie na lekcjach przypominali sobie w formie zabawowej tabliczkę mnożenia. W piątek 29 września 2017r. już od pierwszej przerwy Komisje i Patrole Egzaminacyjne zaczęły przeprowadzać egzaminy ustne i pisemne z tabliczki mnożenia wśród swoich kolegów i pracowników szkoły. Za udzielenie poprawnych odpowiedzi otrzymywali Oni odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia.
W tym dniu z tabliczką mnożenia zmierzyły się również uczniowie uczęszczający do szkolnej świetlicy.
Tydzień z tabliczką mnożenia w szkole przygotowały nauczycielki matematyki: Zdzisława Bednarz, Anna Mazur i Anna Zawada.
WYCIECZKA!
Dnia 29.09.2017r. klasa III B wraz wzięła udział w uroczystych obchodach
VI rocznicy powstania 36 Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Mrzeżynie.
Uczniowie mogli obejrzeć występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Red Swing Low” z Gryfic oraz pokaz musztry paradnej. Atrakcją dla dzieci była możliwość obejrzenia sprzętu wojskowego i zrobienia pamiątkowego zdjęcia.
Na końcu uroczystości wszyscy uczniowie zostali poczęstowani pyszną wojskową grochówką.
Opiekunami wycieczki była wychowawczyni klasy IIIB
p.Jadwiga Utnicka i p.Agata Tarko.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęćJ
"Mamo, Tato - chodź do lasu, nie marnuj przed telewizorem czasu".
W środę 20 września rozstrzygnięto XI edycję Powiatowego Konkursu Plastycznego
pt. "Mamo, Tato - chodź do lasu, nie marnuj przed telewizorem czasu"
zorganizowanego przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Gryficach.
Miło nam poinformować, że wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły.
Michał Haba kl. I a zajął II MIEJSCE;
Maja Zub kl. I b oraz Szymon Stawicki kl. I a otrzymali WYRÓŻNIENIA.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu,
a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
15 września uczniowie naszej szkoły przystąpili do międzynarodowej
Akcji Sprzątanie Świata.
W Polsce akcja ta tradycyjnie przypadła w trzeci weekend września, czyli w dniach 15-17 września 2017 roku.
W tym roku akcja odbyła się pod hasłem
"Nie ma śmieci - są surowce "

Udział w akcji wzięły wszystkie klasy oraz grupa przedszkolna. Na początku rozdano foliowe worki i rękawiczki. Następnie uczniowie, pod opieką nauczycieli, wyszli w teren, aby posprzątać okolice szkoły i dalszy teren miasta.
Chętnie uczestniczyliśmy w akcji i mocno zaangażowaliśmy się w przywrócenie porządku w swojej miejscowości. Pamiętajmy jednak, że o porządek trzeba dbać każdego dnia.