Nawigacja

Nawigacja

    • Dekalog Ekologa

      Dekalog Ekologa

       

      W związku z udziałem szkoły w projekcie Zielona Flaga, został ogłoszony szkolny konkurs  na Dekalog Ekologa. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas I – VII. Prace konkursowe można było wykonać w formie pracy plastycznej, plakatu, prezentacji multimedialnej, wiersza lub rymowanki. Galeria prac znajduje się na parterze.

       

    • Majowe Święta

      1 MAJA  Święto Pracy

      2 MAJA Święto Flagi

      3 MAJA Święto Konstytucji

       7 maja 2018 r odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Konstytucji

      Uczniowie klasy III e i Va przygotowali inscenizację, która przybliżyła wszystkim fakty związane z uchwaleniem konstytucji.

      Przedstawienie mocno nawiązywało do miłości do swojej ojczyzny.

       

    • Dbam o Zdrowie

      Powiatowy Konkurs Wiedzy „Dbam o Zdrowie”

      27 kwietnia 2018 r. w Gryficach odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy pt. „Dbam o Zdrowie” organizowany przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryficach.

      W konkursie tym nasz uczeń FILIP SMAL (kl. VI a) zajął pierwsze miejsce. BRAWO!

    • ABY ZDROWYM BYĆ……

      ABY ZDROWYM BYĆ……

      W dniu 23 kwietnia 2018 roku gościliśmy w naszej szkole przedstawicielkę firmy  OdNowa Panią Kamilę Klimkiewicz – Dyplomowaną Dietetyk, Psychodietetyk, Technolog Żywności, Trener Personalny. Pani Kamila przeprowadziła dla uczniów klas IV-VII spotkanie na temat zdrowego stylu życia.  Omawiając piramidę zdrowego odżywiania zwróciła uwagę na to, co i w jakich proporcjach powinniśmy jeść, aby nasz organizm prawidłowo funkcjonował. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jak ważną rolę w jadłospisie odgrywa dobrze skomponowane śniadanie. Ten pierwszy posiłek dostarcza niezbędnej energii na początek dnia oraz odpowiednich składników do prawidłowego rozwoju młodego organizmu.  Dzieci uzyskały informacje, co powinny ze sobą zabierać do szkoły na drugie śniadanie oraz jakich produktów powinny unikać lub je ograniczać, by długo cieszyć się witalnością i dobrym samopoczuciem Istotne dla zdrowia i utrzymania prawidłowej wagi jest spożywanie dobrze zbilansowanych pięciu posiłków dziennie. Bardzo ważną rolę w naszej diecie odgrywają warzywa i owoce, które powinny znaleźć się praktycznie w każdym posiłku, a najważniejsze jest  łączenie elementów zdrowego odżywiania z uprawianiem sportu.

    • Popołudnie z Matematyką

      W tym roku po raz pierwszy w naszej szkole odbyło się Popołudnie z Matematyką zorganizowane przez p. Z. Bednarz, p. a. Mazur, p. A. Zawadę. Spotkanie odbyło się 17 kwietnia, brali w nim udział uczniowie klas IV- VII.
      W trakcie zajęć uczniowie układali tangramy. Zadaniem każdego uczestnika było ze wszystkich siedmiu elementów ułożyć różne figury, np. wiatrak, świece, samolot, domek, helikopter.
      W kolejnym zadaniu uczniowie musieli rozwiązać łamigłówkę związaną z ułamkami. Wybrane ułamki należało pokolorować odpowiednim kolorem. Efektem pacy był rysunek, który przedstawiał kubek, rybkę, smoka, kotka.

      Następnym zadaniem było wykonanie metodą origami sześcianu, każdy uczestnik wykonał sześcienną kostkę, a ze wszystkich kostek uczestnicy zbudowali piramidę.
      Ostatnim zadaniem z jakim  zmierzyli  się uczniowie, było ułożenie budowli z wielu kostek sześciennych, według wzoru który był na kartce.
      Było to bardzo miłe popołudnie, gdzie matematyka okazała się przyjacielem, a nie wrogiem.

    • Spotkania organizacyjne

      Serdecznie zapraszamy Państwa

      na spotkanie z rodzicami uczniów

      przyszłych klas I i oddziałów zerowych,

      które odbędzie się 9 maja 2018 roku.

      Godziny spotkań:

      Oddziały "O" - 16.00

      Klasy I - 16.30

      Liczymy na Państwa obecność!

    • WYBIERAM WŁAŚCIWĄ STRONĘ INTERNETU

      "WYBIERAM WŁAŚCIWĄ STRONĘ INTERNETU!”

      Internet stał się nieodłącznym elementem życia współczesnego człowieka. Szczególną jednak rolę pełni w życiu dzieci i młodzieży, stając się źródłem wiedzy, rozrywki, ale niestety również wielu zagrożeń. Niewłaściwe wykorzystanie Internetu może nieść ze sobą wiele zagrożeń.

      Najważniejszym przeciwdziałaniem w walce z niebezpieczeństwami
      i zagrożeniami ze strony Internetu jest nasza wiedza o nim. Istotną rolę w jej przekazywaniu młodemu człowiekowi mają rodzice i nauczyciele.

       

      Dnia 16.04.2018r. oraz 17.04.2018r. w klasie IIa i IIb odbyły się lekcje profilaktyczne z zakresu bezpiecznego korzystania z Internetu
      pt. „ WYBIERAM WŁAŚCIWĄ STRONĘ INTERNETU!”

      Uczniowie aktywnie wzięli udział w zajęciach, wymienili zalety i zagrożenia korzystania z Internetu oraz wykonali plakat dotyczący dobrej i złej strony Internetu.

      Zajęcia przeprowadził psycholog szkolny- Pani Agata Tarko

       

      Zapraszamy do galerii zdjęć!

       

    • Popołudnie z matematyką

      Popołudnie z matematyką

      We wtorek, 17 kwietnia od godziny 16 do 18 w sali nr 16, odbędzie się

      Popołudnie z matematyką.

      Nauczyciele matematyki zaplanowali matematyczne konkursy, łamigłówki, układanki, zadania oraz drobny poczęstunek.

      Serdecznie zapraszamy uczniów klas IV - VII.

    • Szkolenie

      SZKOLENIE RADY PEDAGOGICZNEJ

      10 kwietnia 2018 roku w ramach realizacji programu „Bezpieczna jedynka” odbyło się szkolenie dla nauczycieli. Szkolenie prowadził młodszy brygadier Roman Pikulski z Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach.  Przedstawił pełne spektrum przyczyn pożarów i zagrożeń w życiu codziennym,
      Uświadomił nas, że człowiek jest najsłabszym ogniwem i najczęstszym sprawcą pożarów.

      Każdy z nas powinien odpowiedzieć na pytania

      • Czy zrobiłeś przegląd instalacji grzewczej?
      • Czy zrobiłeś przegląd wentylacji i czy jest ona drożna?
      • Czy masz w domu czujnik tlenku węgla lub dymu?
      • Czy masz w domu gaśnicę?
      • Czy wiesz, w jaki sposób szybko opuścić swój dom?
      • Czy znasz numery alarmowe służb ratowniczych?

      Zdobytą na szkoleniu wiedzę nauczyciele przekażą uczniom i rodzicom.

       

    • Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

      „Pociąg do książki”

      Każdego dnia, każdego roku
      Składamy słowa z liter potoku
      A słowa w zdania się układają
      W myśli i serca nasze trafiają
      Po rymów torach ze stacji GĄSKI
      Co dzień odjeżdża pociąg do książki…

       

       

      Dnia 27. IV 2018 r . w naszej szkolnej bibliotece odbyło się „ Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej”.

      Tego dnia nasi koledzy i koleżanki z klas : Ia , Ib, Ic  zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Gościem spotkania była pani dyrektor Halina Pawlak.

      Słowami piosenki „Pociąg do książki”  uczniowie z aktywu bibliotecznego rozpoczęli krótką inscenizację, której celem było min. zapoznanie najmłodszych czytelników z  zasadami korzystania z biblioteki szkolnej i poszanowania książek.

       Nasi uczniowie bezbłędnie zdali egzamin ze znajomości bajek i baśni, chętnie zadawali pytania i odgadywali zagadki.

        Na koniec spotkania pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, Królowa Książka tradycyjnie dokonała pasowania każdego z nich, po czym prawomocni czytelnicy osobiście podpisali swoje karty czytelnika.

       Na pamiątkę tego wydarzenia, każda z klas otrzymała dyplom oraz słodki upominek.

      Mamy nadzieję, że nasi pierwszoklasiści zachęceni do czytania  ” wsiądą do pociągu na stacji Gąski”, który będzie zawozić ich codziennie do najciekawszych stron książek.

      Życzymy cudownej przygody!!!

                                     Biblioteka szkolna

      W zaczarowany bajek świat naszych najmłodszych czytelników zabrali:

       

      Królowa Książka                                Czerwony Kapturek                             Kot w Butacach

      (Hania Czyżyk, kl. IV d)                     ( Gabrysia Rębisz kl. V c)                (Karol Warzocha kl. IV d)

      Calineczka                                            Sierotka Marysia (Hania Styranka kl. IVd).

      ( Jowita Zubrewicz kl. V c)

    • Wiosna przed szkołą

       

      Wiosna przed szkołą

       

      Przed budynkiem pojawiły się pierwsze oznaki wiosny. Wyrosły piękne krokusy, które są efektem listopadowej „Rewolucji krokusowej”. Jednocześnie przypominamy,  by nie niszczyć i nie zrywać krokusów.

    • Wielkanocne życzenia

      Od czwartku 29 marca do wtorku 3 kwietnia trwa

      WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

      Do szkoły przychodzimy w środę - 4 kwietnia.


       
      Ogarnięci wielką Tajemnicą Zmartwychwstania  
      życzymy Wam miłości, dobra
      i radości w sercach.
      Niech Ten, który powstał z grobu
      umocni wiarę , rozpali miłość
      i niech stanie się dla Was
      źródłem pokoju, nadziei,
      zrozumienia i szacunku.

       

    • Sukces naszej koleżanki

      W Krakowie odbyły się ogólnopolskie eliminacje do światowego konkursu tanecznego Dance World Cup 2018.

      Nasza uczennica Oliwia Szymańska z koleżanką  Mariką Haupt ,  zajęły  I miejsce w kategorii MiniDB - duet taniec klasyczny,  II miejsce w klasyfikacji generalnej konkursu oraz nagrodę jury ufundowaną przez Krakowską Akademię Tańca "L’Art de la Danse”

      Gratulujemy!

      Dziewczynki będą reprezentować Polskę podczas światowego finału, który w tym roku odbędzie się w Sitges w Hiszpanii. 

      Będziemy trzymać kciuki!

       

       

    •  

      Znalezione obrazy dla zapytania nie smogowiGminny Konkurs Ekologiczny 

      „Nie! - smogowi”.

      Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału. 

      Informacje w zakładce konkursy.   

       

    • Zima z książką

      „Zima z książką”.

      W ramach akcji  „Cała Polska czyta dzieciom”, nasza biblioteka szkolna  zrealizowała projekt    „Zima z książką”.

      Chętni  uczniowie  uczestniczyli w trzymiesięcznym cyklu spotkań, który rozpoczęliśmy 13 XII 2017r.

      Nasi czytelnicy oprócz wspólnego czytania  książek min. „ Harry Potter i Przeklęte  Dziecko”, „Pinokio”, „ Cukierku ty łobuzie!”, „Dziennik Cwaniaczka” oraz „ Detektyw Pozytywka” dyskutowali o książkach godnych polecenia, które sami przeczytali.

      W naszych spotkaniach uczestnicxzyli:

      Julia Więckowska kl.VC

      Emilia Petryków kl Vc

      Marysia Kozubowska kl. Vc

      Dominika Szydłowska kl. Vc

      Jowita Zublewicz kl,Vc

      Julia Kopii

      Hania Ożgo

      Natasza Twarzyńska

      Zuzia Koper

      Kuba Ciach

      Oliwia Ciach

      Gabrysia Herman

      Lena Oświęcimska

      Gabrysia Derda

      Daria Malko

      Nikola Baśniak

      Adam Bednarski

       

                                                                               Prowadząca Anna Czyżyk

       

    • Bezpieczny INTERNET

      „JESTEŚMY BEZPIECZNI
      W SIECI”

      Internet stał się nieodłącznym elementem życia współczesnego człowieka. Szczególną jednak rolę pełni w życiu dzieci i młodzieży, stając się źródłem wiedzy, rozrywki, ale niestety również wielu zagrożeń. Niewłaściwe wykorzystanie Internetu może nieść ze sobą wiele zagrożeń.

      Najważniejszym przeciwdziałaniem w walce z niebezpieczeństwami
      i zagrożeniami ze strony Internetu jest nasza wiedza o nim. Istotną rolę w jej przekazywaniu młodemu człowiekowi mają rodzice i nauczyciele.

       

      Dnia 6.02.2018, 8.02.2018, 13.02.2018, 20.02.2018 oraz  27.02.2018 w klasach 3a,3b,3c,3d,3e odbyły się lekcje profilaktyczne pt. „JESTEŚMY BEZPIECZNI W SIECI”  dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu. Uczniowie aktywnie wzięli udział w zajęciach, wymienili zalety i zagrożenia korzystania z Internetu oraz zapoznali się z pojęciem Netykiety.

      Zajęcia przeprowadził psycholog szkolny- Pani Agata Tarko

      Zapraszamy do galerii zdjęć!

    • REKRUTACJA 2018

      Uwaga Rodzice!

      Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Kochanowskiego w Trzebiatowie informuje, że rozpoczęła się

      rekrutacja dzieci z rocznika 2011  do klasy I  

      oraz do oddziału przedszkolnego „0”

      przy szkole (5-cio godzinnego).

      Wnioski do pobrania w sekretariacie szkoły

      na ul. Kamienieckiej 16.

      Przyjmowanie wniosków do dnia 30 marca 2018 r.

      do godz. 15.00.

      ZAPRASZAMY

    • Zaświadczenie o organizacji Maratonu Pisania Listów

    • Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

      Znalezione obrazy dla zapytania wośp W dniu 14.01.2018r. odbył 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
      Nasza szkoła również włączyła się w zbiórkę pieniędzy na rzecz noworodków. Wolontariuszami zostały uczennice ze Szkolnego Klubu Wolontariatu działającego przy naszej szkole. Mimo mrozu i złej pogody dzielnie przeszliśmy ulicami miasta. W ciągu 7 godzin pokonaliśmy dystans ok.20 km.

      Wolontariusze WOŚP:

      1. Martyna Mielniczuk kl. 7c
      2. Wiktoria Ledzion kl. 7c
      3. Natalia Smalec kl. 7b
      4. Aleksandra Pliszka kl. 7b
      5. Julia Suszyńska kl. 6a
      6. Zofia Kownacka kl. 6a
      7. Katarzyna Karelus kl. 6a
      8. Ada Rachańska kl. 6a
      9. Paulina Kiełkowska kl. 6b

      Podziękowania należą się również nauczycielom, którzy opiekowali się wolontariuszami, liczyli zebrane pieniądze oraz przygotowali uczniów do występu:

      1. Marta Sapoń
      2. Agnieszka Suszyńska
      3. Magdalena Wołoszyn
      4. Anna Mazur
      5. Małgorzata Dudek
      6. Anna Tarko
      7. Agata Tarko

      Podziękowania kierujemy także w stronę właścicieli baru „Bajuda”, Państwu Anicie i Jarosławowi Krawczykom, za wsparcie wolontariuszy ciepłą herbatą
      z cytryną oraz chwilką na ogrzanie zmarzniętych rąk.

      Zapraszamy do galerii zdjęć.

       

    • Międzyszkolny Konkurs Kaligraficzny

      Międzyszkolny Konkurs Kaligraficzny
      O Pióro Burmistrza Trzebiatowa


              Dziewięcioro  uczniów wyłonionych w eliminacjach szkolnych , reprezentujących trzy szkoły podstawowe, wzięło udział  w I Międzyszkolnym Konkursie Kaligraficznym  O Pióro Burmistrza Trzebiatowa,który odbył się 10 stycznia 2018 r. o godzinie 12.30 w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Kochanowskiego w Trzebiatowie. Inicjatorem  i organizatorem konkursu było szkolne koło dziennikarskie - Tropiciele Wiadomości. Gościliśmy uczniów wraz opiekunami  ze  SP nr 2
      Trzebiatowie oraz  Szkoły Podstawowej z  Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie. Patronat honorowy nad konkursem objął Burmistrz Trzebiatowa,  Pan Józef Domański.
            Głównym celem konkursu jest rozpowszechnianie wśród uczniów sztuki kaligrafii, czyli pięknego pisania. Rozbudzanie umiejętności kształtnego, starannego  i estetycznego pisma, wiąże się z odkrywaniem oraz rozwijaniem  zainteresowań i talentów uczniów. Uczestnicy konkursu mieli okazję przekonać się, że kaligrafia może być sposobem na poprawienie koncentracji, rozwijanie wyobraźni, pobudzenie kreatywności oraz artystyczne wyrażenie siebie.
            Uczniowie, w ramach zadania konkursowego, przepisywali piórem wiersze Joanny Kulmowej i Agnieszki Frączek. Zainteresowanie konkursem było zaskakująco duże. Okazało się, że sztuka kaligrafii może być atrakcyjna także dla współczesnej młodzieży. 

      Jury w składzie: p. Irena Wasilewska,  p. Bogumiła Marzec,  p. Joanna Sieczkowska, p. Elżbieta Sieczkowska, dokonało oceny prac i wyłoniło następujących laureatów:
      w  kategorii kl. II-III  Ewa Penowska - SP nr 1 Trzebiatów
      w  kategorii kl. IV-V  Weronika Bońkowska  - SP nr 2 Trzebiatów
      w  kategorii kl. VI-VII  Oliwia Rej - SP nr 1 Tr
      zebiatów


            Pani dyrektor Halina Pawlak wręczyła wszystkim uczestnikom dyplomy  i słodkie upominki.

       

      Bardzo serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Miasta, Panu Józefowi Domańskiemu, za ufundowanie nagród zwycięzcom konkursu.

      Pióra, będące symbolem konkursu, zostały wręczone laureatom 31 stycznia  2018 r.  podczas  sesji Rady Miejskiej w Urzędzie Miejskim w Trzebiatowie.

      Konkurs odbył się po raz pierwszy  i zgodnie  z oczekiwaniami uczestników, będzie kontynuowany.
                                                                Organizatorzy:
                                                                Szkolne koło dziennikarskie  Tropiciele Wiadomości
                                                            Op. Pani Bogumiła Marzec,    Pani Irena Wasilewska

    strona:

    Aktualności

    Kontakt

    • Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Kochanowskiego
      ul. Kamieniecka 16
      72-320 Trzebiatów
      Sekretariat znajduje się w budynku szkoły przy ulicy Wodnej 2.
    • 91 3872518

    Galeria zdjęć