Krokusowa Rewolucja
Podczas lekcji przyrody uczniowie z klasy IV e posadzili cebulki krokusów przed terenem szkoły. Nasze działanie było realizowane w ramach drugiej edycji Krokusowej Rewolucji. Na efekty naszej pracy poczekamy do wiosny.
Uczniowie klas: VIIIB i VIIIC uczestniczyli w spotkaniu w Pałacu nad Młynówką organizowanym przez Biuro Dokumentacji Zabytków w Szczecinie. Pani Agnieszka Osiak przedstawiła prezentację multimedialną dotyczącą udziału armii generała Józefa Halera w odzyskaniu niepodległości przez Polskę.
SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW
Uczniowie klasy II a i II b w październiku uczestniczyli w projekcie edukacyjnym
„Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”.
Cel projektu to zachęcenie dzieci do codziennego czytania. Zadaniem uczniów było poświęcenie co najmniej 10 minut dziennie na głośne czytanie wybranych pozycji z literatury dziecięcej. Uczestnicy otrzymali mini-albumy, w których gromadzili naklejki otrzymane za wykonanie zadania.
Podczas zajęć w klasie uczniowie słuchali opowiadań z książki Renaty Piątkowskiej „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Na zakończenie projektu wykonali prace konkursowe - komiksy o dalszych przygodach Słodziaków.
W dniu 18 października 2018 r. w naszej szkole odbył się Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków. Wzięli w nim udział uczniowie z klas: II a i II b. Uczniowie z uwagą wysłuchali opowiadań i wierszy czytanych przez zaproszone mamy. Przeprowadzono konkurs wiedzy o Słodziakach na wesoło. Uczniowie w zespołach odpowiadali na pytania dotyczące treści książki, rozpoznawali odgłosy mieszkańców leśnej polany, rozwiązywali zagadki oraz różne zadania - wykreślanki, sudoku, układali puzzle. Na zakończenie wszyscy zostali nagrodzeni słodkim upominkiem.
WYNIKI WYBORÓW RADY SAMORZĄDU KLAS I – V
W skład Rady Samorządu wchodzą:
Do Rady Samorządu kwalifikowało się 10 osób. Zdarzyła się jednak, że w wyniku głosowania troje uczniów uzyskało taką samą liczbę głosów. Z tego powodu Rada Samorządu została powiększona o jednego członka.
Koordynator projektu Szkoła Demokracji
Beata Rabiega
WYBIERZ OPIEKUNA SAMORZĄDU!!!
23 PAŹDZIERNIKA 2018R. TO DZIEŃ, W KTÓRYM UCZNIOWIE MAJĄ MOŻLIWOŚĆ WYBRAĆ OPIEKUNA SAMORZĄDU SZKOLNEGO.
Wybory zaplanowane są w obu budynkach szkoły.
Do urny wyborczej zapraszamy w godzinach od 8.00 do 12.00.
Kandydaci na opiekuna samorządu klas VI – VIII to:
Kandydaci na opiekuna samorządu klas I – V to:
Koordynator projektu Szkoła Demokracji
Beata Rabiega
WYNIKI WYBORÓW DO RADY SAMORZĄDU
KLAS VI - VIII
9 października 2018r. w naszej szkole odbyły się wybory do
RADY SAMORZĄDU KLAS VI - VIII.
W skład Rady Samorządu wchodzą:
Szczegółowe wyniki głosowania można zobaczyć w zakładce samorządu.
Koordynator projektu Szkoła Demokracji
Beata Rabiega
Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.
12 października od samego rana panowała w naszej szkole świąteczna atmosfera.Uczniowie klas pierwszych świątecznie ubrani, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszoklasistów wypadło jak najbardziej uroczyście. W niezwykle doniosłej atmosferze przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, nauką i postawą sprawiać swym rodzicom i nauczycielom powód do dumy. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała pasowania na ucznia. Następnie życzenia złożyła Pani Dyrektor oraz zaproszeni goście. Ten dzień długo zostanie pierwszakom w pamięci.
WYBORY DO RADY SAMORZĄDU
SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1
9 PAŹDZIERNIKA 2018 - SZKOŁA PRZY UL. WODNEJ 2
10 PAŹDZIERNIKA 2018 - SZKOŁA PRZY UL. KAMIENIECKIEJ 16
6 października na boisku szkolnym odbył się Festyn rodzinny z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i podsumowania programu „Bezpieczna Jedynka”.
Hasło przewodnie festynu brzmiało:
„Niepodległa i bezpieczna” .
W ten wyjątkowy, słoneczny dzień na gości czekało wiele atrakcji . Uroczystość rozpoczęły uczennice klasy VI c: Wiktoria Paczkowska, Jowita Zubrewicz i Wiktoria Zarecka, które opisały drogę Polaków do niepodległości. Później odbył się I Niepodległościowy Bieg z Jedynką, w którym rodzice wspólnie ze swoimi dziećmi oraz nauczyciele wyposażeni w białe i czerwone baloniki pobiegli wyznaczoną trasą. Najmłodsza uczestniczka biegu ma 2 i pół roku.
Ponieważ festyn związany był z faktami historycznymi nie zabrakło gości specjalnych z Grupy Rekonstrukcji Historycznej "Nałęcz" w osobach p. Tomasz Bąk, p. Ryszard Wroński, p. Cezary Zagozdon i nasza uczennica z IVe Aleksandra Bąk. Przybyli goście przedstawili się, opowiedzieli o sobie, swoich strojach i przyniesionej broni. Wszyscy uczestnicy z zaciekawieniem słuchali, a następnie zadawali pytania i mieli możliwość zrobienia zdjęć z postaciami historycznymi.
Dodatkową atrakcją dla wszystkich dzieci były zabawki z balonów wykonane przez Panią Barbarę Kuriatę.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się również stoiska kulinarne, gdzie można było skosztować zdrowych potraw, które zawierały patriotyczny akcent i pysznych ciast .
Poza tym odbyły się skoki w workach, bieg z taśmą i rozgrywki w dwa ognie - nauczyciele i rodzice contra uczniowie. Nasi uczniowie z rodzicami wspólnie i aktywnie spędzili czas, który był przeznaczony właśnie dla nich.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom festynu za wspólnie spędzony czas. Zaproszonym gościom za przybycie i uświetnienie naszego spotkania, a naszym wspaniałym rodzicom za przygotowanie tak dekoracyjnych i pysznych potraw, które rozpieszczały nasze kubki smakowe.
Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia imprezy.
DRODZY RODZICE, UCZNIOWIE I SYMPATYCY NASZEJ SZKOŁY!!!
6-X-2018 roku odbędzie się na terenie naszej szkoły festyn rodzinny pod hasłem „Niepodległa-Bezpieczna”.
W tym dniu zapraszamy na I Niepodległościowy Bieg z Jedynką. Zachęcam wszystkich do udziału w biegu, marszu, nordic walking.
Nie liczy się wynik tylko uczestnictwo.
Pierwsze 100 osób, które zapisze się do udziału w biegu otrzymają pamiątkowy button.
Zapisy chętnych przyjmuje Pani Danuta Gnitecka poprzez Librus (wiadomości) do 5-X-2018.
Mile widziani dzieci, rodzice, członkowie rodzin lub sympatycy szkoły.
Liczymy na Państwa obecność i dobrą zabawę.
KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!!!
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie w ramach „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”, zorganizował konkurs wiedzy i umiejętności plastycznych pt. „Rośliny wodne w ocenie jakości wód i ochronie ekosystemów wodnych”. Zaproszenie do udziału w konkursie skierowane było do dzieci z obszarów wiejskich. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy o roślinach wodnych wykorzystywanych do oceny jakości wód powierzchniowych, aby zauważyć związek pomiędzy oddziaływaniem działalności rolniczej w swoim powiecie a efektem występowania określonych gatunków roślin wodnych w rzekach czy jeziorach.
I etap konkursu dla powiatu gryfickiego odbył się dnia 14 września 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Trzebiatowie.
Naszą szkołę w kategorii Odkrywca roślin wodnych reprezentowało - 13 uczniów z klas III, IV i V oraz w kategorii Ekolog roślin wodnych - 14 uczniów z klas VI, VII, i VIII.
Do II etapu wchodziło pięciu uczniów w każdej kategorii. Z naszej szkoły zakwalifikowali się:
w kategorii Odkrywca roślin wodnych
w kategorii Ekolog roślin wodnych
Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa a pięć zwycięskich osób, piękne książki o roślinach wodnych oraz zaproszenie do II etapu konkursu.
II etap konkursu odbył się 28 września w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, dokąd przyjechali również reprezentanci powiatu drawskiego i myśliborskiego. Walka była bardzo emocjonująca. Po serii zadań testowych, oraz dogrywkach, które polegały na rozpoznawaniu roślin, wyłoniono zwycięzców z każdej grupy wiekowej i każdego z trzech powiatów oraz nagrodzono ich cennymi nagrodami.
W kategorii Odkrywca roślin wodnych
W kategorii Ekolog roślin wodnych
Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie oraz piękną postawę, a zwycięzcom GRATULUJEMY !
W dniach 21-23 września odbędzie się jubileuszowa 25. ogólnopolska akcja Sprzątania Świata.
Celem tegorocznej edycji jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów.
Uczniowie naszej szkoły włączą się do akcji i 21 września będą sprzątać tereny Trzebiatowa.
Klasy IV - VIII wychodzą wraz z nauczycielami na 4 i 5 godzinie lekcyjnej.
Szanowni Rodzicie!
Dyrektor Szkoły Podstawowej informuje
o możliwości kontaktu z wizytatorami Kuratorium Oświaty (KO)
- koordynatorami ds. edukacji włączającej.
Informacje udzielane są telefonicznie lub osobiście podczas dyżurów w KO:
- w każdy poniedziałek od 1530 do 1700
przez p. Hannę Markowską
oraz p. Agnieszkę Stroynowską.
Oddział Wydziału Kształcenia Ogólnego
i Specjalnego w Nowogardzie
Kuratorium Oświaty w Szczecinie
Plac Wolność 9
72-200 Nowogard
Tel. 798279222
3 września 2018 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 .
Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego, wszystkich zgromadzonych powitała przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego Natalia Lange. Swoją osobą uroczystość uświetnili : Inspektor do spraw oświaty- Pani Bożena Górska, przedstawiciel Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury- Pani Karolina Kurczewska oraz Ks. Jan Uzdowski.
Oficjalnego rozpoczęcia nowego roku szkolnego dokonała Dyrektor Szkoły Pani Halina Pawlak, która następnie przedstawiła nauczycieli i wychowawców poszczególnych klas. Na zakończenie Dyrektor Szkoły życzyła wszystkim wielu sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy.
Wszystkiego dobrego w NOWYM ROKU SZKOLNYM!
Warszawa, 29 sierpnia 2018 roku
Szanowni Państwo,
Rodzice i Opiekunowie,
przed nami nowy rok szkolny 2018/2019, który jest kolejnym etapem zaplanowanych zmian w polskiej edukacji. Pozwólcie Państwo, że przywołam najważniejsze projekty, które uczynią szkołę lepszą, bezpieczniejszą i bardziej przyjazną. Zmieniamy szkołę po to, aby każdy uczeń, bez względu na to, skąd pochodzi oraz jaki jest status materialny jego rodziców, miał dobrą szkołę i dostęp do dobrej edukacji.
Nadchodzący rok szkolny przypada w szczególnym momencie – 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wiem, że wiele szkół i placówek oświatowych włączy się we wspólne świętowanie tego wyjątkowego wydarzenia. Cieszę się, że 257 z nich skorzysta z dofinansowania Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach projektu „Godność, Wolność, Niepodległość”. Dziękuję za aktywny udział w tym projekcie i propozycje ciekawych akcji.
W tym roku szkolnym kładziemy szczególny nacisk na dalsze wdrażanie nowej podstawy programowej oraz zmiany w systemie szkolnictwa branżowego i technicznego, tak aby szkoły i placówki lepiej odpowiadały na potrzeby nowoczesnej gospodarki. Równocześnie dzięki programowi „Aktywna tablica” będziemy rozwijać kompetencje cyfrowe uczniów i nauczycieli. Wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji chcemy we wszystkich szkołach w Polsce podłączyć szerokopasmowy internet. Dzięki staraniom MEN szkoły w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej będą mogły korzystać z dostępu do internetu bezpłatnie przez 10 lat.
Cieszę się, że w ostatnim czasie tak wielu rodziców i opiekunów skorzystało z rządowego programu „Dobry Start”, który obok „Rodziny 500+” jest rzeczywistym wsparciem dla rodzin wychowujących dzieci, a także prawdziwą inwestycją w edukację młodego pokolenia.
Przypomnę również, że uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych i ostatniej klasy gimnazjum na dotychczasowych zasadach będą otrzymywali bezpłatne podręczniki i ćwiczenia do obowiązkowych zajęć edukacyjnych. Dalej będą one finansowane z budżetu państwa.
Rodzice są bardzo ważną częścią społeczności szkolnej. Państwa zaangażowanie jest istotnym wsparciem dla nauczycieli oraz dyrektorów. Rozpoczynający się rok szkolny to czas nowych zadań i obowiązków. To jednocześnie możliwość, aby w większym włączyć się w życie szkoły. Gorąco do tego zachęcam. Bez wzajemnej współpracy szkoła nie może sprawnie funkcjonować i w pełni realizować swoich zadań edukacyjno-wychowawczych.
W prawie oświatowym potwierdziliśmy wysoki status obecności rodziców w szkole i zwiększyliśmy ich wpływ na funkcjonowanie placówki. Szczególne kompetencje zostały przyznane radzie rodziców, która – w porozumieniu z radą pedagogiczną – uchwala program wychowawczo-profilaktyczny szkoły lub placówki edukacyjnej. Rada opiniuje program i harmonogram poprawy efektywności kształcenia lub wychowania szkoły, projekt planu finansowego składanego przez dyrektora, a także uchwały dotyczące prowadzenia eksperymentów pedagogicznych w szkole.
Chcąc przybliżyć sposób działania rad rodziców, przygotowaliśmy specjalny poradnik „Rady rodziców. Kompetencje i zasady działania”. Mam nadzieję, że zawarte w nim informacje i wskazówki będą dla Państwa pomocne. Jestem przekonana, że pozwolą one w pełni korzystać z kompetencji, jakie gwarantuje zmienione Prawo oświatowe. Poradnik został przekazany za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej do dyrektorów szkół z prośbą o poinformowanie Państwa. Dostępny jest on również na stronie internetowej www.men.gov.pl
W szczególny sposób pragnę zwrócić się do tych z Państwa, których dzieci będą ubiegać się o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej lub ponadgimnazjalnej na rok szkolnych 2019/2020. Już dziś mogę zapewnić, że szkoły przygotują odpowiednią liczbę miejsc dla wszystkich absolwentów. We wrześniu rozpoczniemy kampanię informacyjną dotyczącą rekrutacji na rok szkolny 2019/2020. Na stronie www.men.gov.pl/rekrutacja zamieszczony zostanie informator oraz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się wątpliwości.
W związku z naturalnymi i zrozumiałymi pytaniami ze strony rodziców i uczniów, przypominam, że do Państwa dyspozycji pozostają dyrektorzy szkół, kuratorzy oświaty, a także przedstawiciele lokalnych samorządów. We wszystkich kuratoriach od 1 września br. zostaną utworzone punkty informacyjno-konsultacyjne. Rodzice uczniów klas VIII szkoły podstawowej oraz klas III gimnazjum będą mogli uzyskać informacje na temat oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych i klas szkół ponadgimnazjalnych w regionie. Zachęcam również do kontaktu z lokalnymi samorządami, które również przygotowują się do przeprowadzenia rekrutacji na rok szkolny 2019/2020.
Pragnę również podkreślić, że dzieci i młodzież ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi objęte są szczególną troską i wsparciem ze strony Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Zadbaliśmy o edukację dzieci z różnymi potrzebami, a zasadniczym celem wprowadzanych zmian jest włączenie ucznia z niepełnosprawnością do grupy rówieśniczej. Uczeń z niepełnosprawnością powinien uczyć się w szkole ze swoimi rówieśnikami. Szkoła ma obowiązek to zapewnić. W przypadku dodatkowych pytań mogą Państwo korzystać ze wsparcia wizytatorów do spraw specjalnych potrzeb edukacyjnych, którzy zostali powołani we wszystkich kuratoriach oświaty. Do dyspozycji jest także udostępniony przez ministerstwo adres mailowy edukacjawlaczajaca@men.gov.pl
Warto zaznaczyć, że na ustalenie procesu edukacyjnego dziecka szczególnie istotny wpływ mają rodzice. Dyrektor szkoły ma obowiązek skutecznego zawiadomienia Państwa o spotkaniu zespołu nauczycieli i specjalistów, który decyduje o sposobie realizacji procesu edukacyjnego ucznia z niepełnosprawnością. Uczestniczenie rodziców w takim zespole jest konieczne. To Państwo jako rodzice najlepiej znają swoje dziecko i wiedzą jakie są jego potrzeby.
Jestem przekonana, że dzięki tym rozwiązaniom każdy uczeń będzie miał zapewnione wszechstronne wsparcie w szkole.
Jednocześnie pragnę przypomnieć, że za sprawną organizację procesu dydaktycznego odpowiada dyrektor szkoły. Jeżeli mają Państwa zastrzeżenia, bądź wątpliwości odnośnie rozwiązań zaproponowanych przez dyrektora szkoły lub placówki oświatowej, zachęcam do bezpośredniego kontaktu z kuratorem oświaty.
Składam serdeczne życzenia pomyślnego roku, dobrej, owocnej współpracy ze szkołą, a także sukcesów edukacyjnych Państwa dzieci.
Wierzę, że czas pobytu w szkole będzie dla każdego ucznia pełen pozytywnych doświadczeń, związanych ze zdobywaniem nowych umiejętności i kształtowaniem postaw.
Z wyrazami szacunku
Anna Zalewska
Minister Edukacji Narodowej
Dnia 22 czerwca na boisku szkolnym odbyło się zakończenie roku szkolnego 2017/2018.
Na uroczystym apelu, wśród zaproszonych gości byli:
Pan Józef Domański- Burmistrz Trzebiatowa,
Pani Renata Teresa Korek - Dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury,
Pan Jan Kaniewicz - przewodniczący Rady Miejskiej,
Pani Józefa Ziarno- przedstawicel Rady Miejskiej,
Pani Ewa Kaczmarek - przewodnicząca Rady Rodziców,
rodzice oraz opiekunowie naszych uczniów.
Po przywitaniu przybyłych gości, Pani Halina Pawlak - Dyrektor Szkoły podsumowała miniony rok szkolny, podziękowała wszystkim za pracę i życzyła wspaniałych oraz słonecznych wakacji.
Następnie Dyrektor Szkoły wręczyła nagrody dla uczniów wyróżniających się wysokimi wynikami w nauce i wzorowym zachowaniem.
Na zakończenie wręczono stypendia dla uczniów klas IV-VII za szczególne osiągnięcia.
Naszym uczniom życzymy wspaniałego odpoczynku oraz wielu ciekawych przygód podczas wakacji !!!
Prosimy o zapoznanie sie z poradnikiem bezpiecznego wypoczynku
Bezpieczna szkoła, bezpieczna przyszłość
Nasza szkoła uzyskała certyfikat potwierdzający udział w projekcie „Bezpieczna szkoła, bezpieczna przyszłość”, realizowanym na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach Rządowego Programu Wspomagania w latach 2015-2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki i opieki „Bezpieczna+” zatytułowanego „Upowszechnienie wśród wszystkich pracowników szkoły umiejętności rozpoznawania sytuacji zagrożenia oraz wiedzy o zasadach postępowania w sytuacjach zagrożenia”
Celem projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa w środowisku szkolnym poprzez tworzenie przyjaznego środowiska pracy i nauki: stworzenie procedur postępowania na wypadek wystąpienia sytuacji zagrożenia w postaci np. wtargnięcia osób niebezpiecznych z zewnątrz na teren placówki (terroryzm), z zachowaniem obowiązujących przepisów prawa i standardów
XXIV FINAŁ „OŚMIU WSPANIAŁYCH”
„Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje, ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce, z jakim tej pomocy się udziela”
/Jan Paweł II/
W dniach 8-10.06.2018 w naszej gminie został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs
„Ośmiu Wspaniałych”. Ponad dwustu młodych wolontariuszy z całej Polski wraz
z opiekunami przyjechało do Trzebiatowa, by wspólnie świętować, integrować się oraz zwiedzać nasza gminę.
Nasza Szkoła również pomogła w przygotowaniach do tak wielkiego przedsięwzięcia. W dniu 8.06.2018 wolontariusze z naszej szkoły pomagali w organizacji, przygotowaniu poczęstunku, służyli pomocą ponad 200 młodym wolontariuszom z całej Polski. Odbyło się także spotkanie integracyjne wolontariuszy, któremu towarzyszyła świetna zabawa przy muzyce.
Wielki Finał odbył się 9.06.2018 w hali Mrzeżyńskiego Centrum Sportu, gdzie nagrodzono najlepszą ósemkę wolontariuszy z całej Polski, wśród nich znalazła się mieszkanka Trzebiatowa Iza Idzi.
Chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w pomoc
i upiekli pyszne ciasta, jako słodki poczęstunek dla wolontariuszy z całej PolskiJ
W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym Lepsza Szkoła i otrzymała certyfikat.
Celem projektu było badanie efektywności nauczania matematyki
w klasach IV - VII.
Nauczyciele systematycznie prowadzili badania poziomu wiedzy i umiejętności uczniów, posługując się wystandaryzowanymi narzędziami pomiaru dydaktycznego, analizowali osiągnięcia uczniów, porównywali je z wynikami pozostałych uczestników projektu i wyciągali wnioski do dalszej pracy.
Certyfikat_Lepszej_Szkoly(1).pdf