Nawigacja

Nawigacja

    • Z PROFESOREM WOLSKIM PRZEZ ŚWIAT - LUDZIE I ICH TWARZE

      Klasa 4A miała przyjemność po raz kolejny odwiedzić Trzebiatowski Ośrodek Kultury, a więc nie obeszło się bez zwiedzenia galerii i wnętrza naszego pałacu. Jak było? Jakie wrażenia? Sami zobaczcie! Warto obcować ze sztuką!

    • SPOTKANIE Z PISARKĄ

      SPOTKANIE Z PISARKĄ

      6 października w Bibliotece  Publicznej w Trzebiatowie odbyło się spotkanie z pisarką panią Joanną Olech.        W spotkaniu mieli zaszczyt wziąć udział - uczniowie klasy 4A i 4B. Joanna Olech  - pisarka, ilustratorka, graficzka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Za swoje teksty oraz ilustracje zdobyła wiele nagród i wyróżnień. Książki Joanny Olech są bardzo pogodne, pełne humoru, przygód i niespotykanego podejścia do ludzi i świata. W czasie spotkania Pani Joanna opowiedziała o tym, co sprawiło, że stała się pisarką –  jak powstała pierwsza książka , czyli „Dynastia Miziołków”. Autorka wciągnęła uczestników do wspólnej zabawy. Pytała, co trzeba zrobić lub jaką szkołę wybrać, żeby zostać  pisarzem.Nawiązała do biografii A. Lindgren i H.Ch. Andersena, którzy wykonywali inne zawody, mieli problemy w szkole,a jednak zostali słynnymi pisarzami.Podkreśliła, że pisarzem może zostać każdy bez względu na wiek i wykształcenie. Kreatywne spotkanie przeplatane było opowieściami, anegdotami, głośnym czytaniem fragmentów książek i rysunkami. Największym zainteresowaniem cieszyły się konkursy, zagadki i zabawy, do których dzieci chętnie się zgłaszały, a Pani Joanna wszystkich odważnych nagradzała cukierkami. Uczniowie mogli wykazać się wyobraźnią, wymyślając  na poczekaniu historię o smoku. Dziękujemy dyrekcji i pracownikom TOK za zaproszenie! To był niesamowicie cenny i ciekawy czas!

    • DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W KLASIE 7E

      DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W KLASIE 7E

      Z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia - uczniowie mieli okazję do wzięcia udziału w przeróżnych grach. Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty, a odświeżenie tabliczki mnożenia nikomu nie zaszkodzi. Najciekawszą matematyczną rozrywką w klasach starszych było dziś edukacyjne "Trimino". Praca w parach - pozwoliła na wyróżnienie klasowych Mistrzów Mnożenia. Zwycięzcy Mistrzowie otrzymali drobny upominek-Tabliczkę Mnożenia:)

      Nauczyciel matematyki

      Justyna Pietrzak

    • DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

      DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

      O tym, jak ważna w życiu człowieka jest tabliczka mnożenia wiedziała już Lucy Maud Montgomery, która napisała  „Jedyna rzecz, której można być pewnym na tym świecie, to tabliczka mnożenia”. 4 października 2021r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Tabliczki Mnożenia. Głównym celem tej akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. Uczniowie klas ósmych rywalizowali ze sobą w kilkuosobowych grupach. Na szkolnym korytarzu zostały rozmieszczone stacje z zadaniami. Należało je wykonać bezbłędnie i w jak najkrótszym czasie. Wrażeń i emocji nie brakowało.Uczniowie pozostałych klas mogli zmierzyć się z tabliczką mnożenia podczas lekcji, na których otrzymywali karty pracy oraz na przerwach. Gratulujemy  wszystkim Mistrzom Tabliczki Mnożenia.

    • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA KLASIE 4A

      ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA  KLASIE 4A

      Sposób na tabliczkę mnożenia? Ucz się jej całym ciałem :)                                                                                 Badań, które mówią, jak zbawienna dla poprawy zapamiętywania i uczenia się jest aktywność fizyczna, są setki. Uczniowie klasy 4A -jednocześnie mieli wykonać zadania myślowe oraz utrzymywać koordynację ciała. Na samym początku - specjalny stożek równowagi - znalazł miejsce na  głowach uczniów, następnie należało utrzymać równowagę na przygotowanych klockach.                                                                                             To oczywiście nie koniec!  Idąc, należało kręcić specjalną latarką, a na ostatnim kamieniu - wskazać prawidłowy wynik mnożenia - rzecz jasna za pomocą światła :) Bawiliśmy się wspaniale!

      Wychowawca 

      Justyna Pietrzak wraz z uczniami klasy 4A

       

    • DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE 1A

      DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE 1A

      30 września w klasie 1a świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki złożyły chłopcom życzenia i wręczyły drobne upominki z okazji ich święta. Dzień ten minął w miłej , wesołej atmosferze i zakończył się słodkim poczęstunkiem.

    • ODLOTOWI CHŁOPCY Z KLASY 2A

      ODLOTOWI CHŁOPCY Z KLASY 2A

      30 września okazji święta chłopców w klasie odbyły się zabawne konkursy. Chłopcy musieli wykazać się swoją sprawnością, rozpoznawaniem owoców  po smaku, umiejętnością rysowania z zamkniętymi oczami. Na zakończenie zmagań chłopcy obdarzyli kibicujące im dziewczynki szerokim uśmiechem. A nie było to łatwe, bo przedtem zjedli plasterek cytryny. Wszyscy zasłużenie otrzymali dyplom ODLOTOWEGO CHŁOPAKA. Dziewczynki wręczyły chłopcom prezenty przygotowane przez rodziców – PAMIĄTKOWE KUBKI. Wszyscy wspólnie słodkim poczęstunkiem zakończyliśmy ten miły dzień.

    • WOJEWÓDZKI KONKURS "FOTO PAMIĄTKA Z AKTYWNYCH WAKACJI"

      WOJEWÓDZKI KONKURS "FOTO PAMIĄTKA Z AKTYWNYCH WAKACJI"

      28 września 2021 roku rozstrzygnięty został Wojewódzki Konkurs pod tytułem "Foto pamiątka z aktywnych wakacji", który był przeznaczony dla dzieci w wieku 11-14 lat z terenu województwa zachodniopomorskiego. Wśród 75 prac znalazła się fotografia naszej uczennicy z klasy 7C - Nadii Wątroby. Za swoją pracę Nadia zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    • SZKOLNE KOŁO BIBLIOTECZNE

      SZKOLNE KOŁO BIBLIOTECZNE

      28 września 2021 r. rozpoczęliśmy zajęcia Szkolnego Koła Bibliotecznego dla klas I-III, które  będą odbywać się we  wtorki ( I grupa) oraz środy (II grupa) na piątej godzinie lekcyjnej w Bibliotece Szkolnej na ul. Kamienieckiej. Pierwsze spotkanie, przebiegało w przemiłej atmosferze. Nasi młodzi członkowie weszli w rolę detektywów, którzy mieli za zadanie odnaleźć ukryte między książkami zasady korzystania z biblioteki. Każdy uczestnik otrzymał indywidualny szyfr, który miał mu ułatwić poszukiwania. Nasi mali „detektywi” wspaniale poradzili sobie z zadaniem, odnaleźli  wszystkie karteczki z  zasadami, które zostały przez nich odczytane i omówione, następnie każda z grup tworzyła z nich własny plakat . W nagrodę za zaangażowanie, umiejętność  współpracy w grupie,  pomoc koleżeńską oraz poprawne odczytywanie informacji uczestnicy otrzymali odznakę „Detektywa Bibliotecznego” Zapraszam na kolejne spotkania!

      Anna Czyżyk

    • DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE 4B

      DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE 4B

      Dziewczynki z klasy 4b doskonale wiedzą, jakie święto obchodzone jest 30 września. Z okazji Dnia Chłopaka wykonały klasową gazetkę, na której nie zabrakło życzeń i męskiego akcentu w postaci samochodu. Dodatkowo przygotowały i przeprowadziły quiz, podczas którego chłopcy wykazywali się wiedzą z różnych dziedzin życia, za co otrzymywali plakietki SUPER CHŁOPAKA. Całości dopełniły prezenty przygotowane przez klasową radę rodziców. Świecące joja okazały się strzałem w dziesiątkę. O zadowoleniu i radości chłopców świadczyły uśmiechy goszczące na ich twarzach.

    • ŚWIĘTO DEMOKRACJI W NASZEJ SZKOLE

      ŚWIĘTO DEMOKRACJI W NASZEJ SZKOLE

      Po bardzo intensywnych przygotowaniach do wyborów i kampanii wyborczej, uczniowie klas IV - VIII 1 października 2021 r. głosowali na wybranych przez siebie kandydatów do Rady Samorządu Uczniowskiego. Jak się okazało był to ważny moment dla naszej społeczności szkolnej. Doskonale to widać na skupionych twarzach nie tylko komisji wyborczej, ale również wszystkich pozostałych uczestników głosowania.                               Dziękujemy wszystkim nauczycielom za wsparcie w tym dniu i wyrozumiałość, komisji wyborczej za rzetelną pracę, a wszystkim uczestnikom wydarzenia, za powagę i zaangażowanie. Relację fotograficzną przedstawiamy poniżej.

      Samorząd Uczniowski

    • WYCIECZKA INTEGACYJNA KLASY 8B

      WYCIECZKA INTEGACYJNA KLASY 8B

      Uczniowie klasy 8B wraz z wychowawcą udali się na wspaniałą wycieczkę do Parku Edukacji i Rekreacji Mandragora. Zamiast siedzieć w szkolnych ławkach ósmoklasiści spacerowali po lesie,odbyli regaty w strumyku i napili się leśnej herbatki. Na koniec zwiedzania parku przeszli się ścieżką zmysłów.

    • DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE 8A

      DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE 8A

      Dzień Chłopaka w miłej atmosferze i przy słodkim poczęstunku spędziła klasa 8A. Dziewczyny złożyły swoim klasowym SUPERCHŁOPAKOM życzenia. Był to też czas refleksji i rozmowy o planach na przyszłość.

    • DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE 4A

      DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE 4A

      W tym dniu w naszej klasie żeńska część zespołu wraz z wychowawczynią Panią Justyną Pietrzak miała spore pole do popisu, gdyż chłopców jest u nas więcej niż dziewcząt, a to przecież Dzień Chłopaka! Już na samym początku lekcji - chłopcy zaproszeni do klasy, mieli test wiedzy z użyciem innowacyjnej aplikacji Plickers . Do jej użycia dzieci nie potrzebują żadnych urządzeń elektronicznych. Wystarczy smartfon dla nauczyciela i wydrukowane specjalne kody kreskowe dla uczniów. Taki zestaw z powodzeniem wykorzystywać będziemy wychodząc ze szkolnych ławek i udając się na zajęcia w terenie.Nie zabrakło też pytań od dziewczyn losowanych za pomocą aplikacji wordwall.net.  Wszystko po to, aby wybrać SUPER CHŁOPAKA KLASY 4A. Właściwie to chłopcy ze wszystkim poradzili sobie świetnie, może jedynie wykonanie warkocza niektórym sprawiło najwięcej problemu. Po tej najtrudniejszej konkurencji jurorki-dziewczyny zadecydowały, że tytuł SUPER CHŁOPAKA KLASY  4A otrzymuje Jakub Ożgo! Ma się ten talent do warkoczy! Dziewczynki wręczyły wszystkim chłopcom prezenty z okazji dzisiejszego święta, a słodkości zjedliśmy wszyscy wspólnie! Ten dzień był nie tylko wspaniałym przeżyciem dla chłopców, ale również świetną zabawą dla dziewczyn i oczywiście dla wychowawcy.

       

    • WYBORY DO SU - PREZENTACJE KANDYDATÓW

      WYBORY DO SU - PREZENTACJE KANDYDATÓW

      W poniedziałek, 27 września b.r., podczas szkolnego apelu zaprezentowali się nam kandydaci do Samorządu Uczniowskiego. W krótkim wystąpieniu  przed społecznością szkolną przedstawili główne hasła i propozycje zawarte w swoich programach wyborczych.

    • WYCIECZKA KLAS II DO MINI ZOO W ROGOZINIE

      WYCIECZKA KLAS II DO MINI ZOO W ROGOZINIE

      20 września klasy: IIa, IIb , IIc wybrały się na wycieczkę do małego zoo w Rogozinie. W programie było zwiedzanie połączone z edukacją i zabawą. Dzieci poznały mieszkańców małego zoo. Wielką frajdą było karmienie zwierząt oraz ich głaskanie. Były również zajęcia praktyczne dla dzieci. Z dużym zaangażowaniem uczniowie próbowali swoich sił przy dojeniu sztucznej krowy i kozy .Odbyły się też warsztaty plastyczne. Wymagającym zadaniem okazało się pokonywanie ścieżki sensorycznej.  Dzieci również skorzystały z placu zabaw . Nie zabrakło też  pysznego poczęstunku. Dziękujemy właścicielom  Pani Joannie i Tomaszowi Frost za wspaniałą organizację i mile spędzony czas. Po wizycie w mini zoo odwiedziliśmy również Trzęsacz. Przy ruinach kościoła zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Wycieczka sprawiła uczniom wiele radości, dopisywał dobry  humor i uśmiech .Wszyscy wrócili zadowoleni, pełni wrażeń i z pięknymi pamiątkami.

    • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2021/2022

      Przedstawiamy kandydatów do Rady SU naszej szkoły. Wybieramy już niebawem, bo 1 października 2021r.

                                                                 

    • WYCIECZKA KLAS 4A I 4B

      WYCIECZKA KLAS 4A I 4B

      Wreszcie nadszedł długo oczekiwany czas - pierwsza wycieczka czwartych klas !                                                  Uczniowie  klasy 4A i 4B nie mogli  narzekać na nudę.21 września obcowali z przyrodą, naturą, historią oraz naturoterapią. Gra terenowa „Szukanie skarbu Mandragory ”, ścieżka zmysłów, pieczenie kiełbasek nad ogniskiem - to nie jedyne, co nam się tu przydarzyło. Każda chwila zmieniała się w nowe doświadczenie – słoneczniki, dynie, kabaczki, kwiaty czy drzewa – wszystko Nas tu radowało. A co powiecie na motylarnię, woliery z wiewiórkami, poznawanie horoskopu celtyckiego, rekonstrukcji kurhanu z epoki brązu czy  uroczyska z magicznym drzewem ? Tak, tak to wszystko działo się naprawdę i my czwartoklasiści tam byliśmy. Zmęczeni wróciliśmy do szkoły – za to bardzo zadowoleni.

    • DZIEŃ KROPKI

      DZIEŃ KROPKI

      Kropy, kropki, kropeczki, czyli kropkowa matematyka w klasie 4A. Kropki na spodniach, spódnicach, koszulkach i nawet na tablicy. Dzień Kropki to nie tylko czas dobrej zabawy, ale przede wszystkim święto wiary w siebie, odkrywania talentów, przełamywania barier i odwagi. Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest 15 września i w tym właśnie dniu inspirujmy do działania, doceniajmy nawet najmniejsze starania, z których nieraz wyrastają wielkie arcydzieła. Bo każdy z nas talent ma. Koniec i …kropka.

    • WYCIECZKA INTEGRACYJNA KLAS 7D I 7E

      WYCIECZKA INTEGRACYJNA KLAS 7D I 7E

      Uczniowie klasy 7D i 7E uczestniczyli w zajęciach integracyjnych w Chełmie Gryfickim. Siódmoklasiści wykonywali wiele zadań: biegali na orientację, strzelali do celu, wspinali się, poszukiwali skarbów, budowali tratwy, pokonywali tor przeszkód oraz rozwiązywali zadania logiczne. Na koniec pobytu rozpalili ognisko, na którym upiekli kiełbaski.

    strona:

    Aktualności

    Kontakt

    • Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Kochanowskiego
      ul. Kamieniecka 16
      72-320 Trzebiatów
      Sekretariat znajduje się w budynku szkoły przy ulicy Wodnej 2.
    • 91 3872518

    Galeria zdjęć