Nawigacja

Nawigacja

    • PAŹDZIERNIK - MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

      PAŹDZIERNIK - MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

      Październik to wspaniały czas dla wszystkich bibliotek szkolnych. Nasi uczniowie wykazali się w tym okresie niezwykłą aktywnością. Na słodko obchodziliśmy Urodziny Książkowych Misiów,  przygotowano przepiękne torty  dla lidera tej uroczystości- Kubusia Puchatka.

      Oto zwycięzcy w konkursie „Tort dla Kubusia Puchatka” :

       I miejsce Oliwier i Justyna Sierocińscy kl. IIb

      II miejsce Natalia Grzyb kl. Ia

      III miejsce Milena Przewoźnik kl. II a

      Wyróżnienia:

      Joanna Szumna kl. IIc

      Paulina Skibińska kl. Ic

      Fabian Marchlewski kl.IIIb

      Pozostali książkowi solenizanci  otrzymali własnoręcznie zrobione balonowe misie.

       Miłośnicy naszej biblioteki okazali się wspaniałymi ilustratorami  prezentując swoje projekty do znanych bajek i baśni, i tu zostali nagrodzeni uczniowie: W konkursie  „Ilustracja do ulubionej baśni” przyznano:

       I  miejsce Damian Kostera kl.IIIb „Szewczyk Dratewka”

      II miejsce  Maja Łoś kl .I a „Calineczka”

      III miejsce Szymon Ostrowiecki kl. IIb „Kot w butach”

      Wyróżnienia :

       Milena Przewoźnik kl.IIa „ O rybaku i złotej rybce”

       Paulina Skibińska kl. Ic  ”Opowieści z Narnii”

      Katarzyna Szymczyk kl. IIc „Calineczka”

      Wszystkim wiadomo, że” żeby  czytać bardziej  się  chciało, trzeba mieć zakładkę  do książki wspaniałą”, nie obyło się zatem bez przepięknych  zakładek wykonanych przez naszych najmłodszych czytelników, w tym konkursie nagrody otrzymali:

       I miejsce Piotr Bielecki kl. IIIa

      II miejsce Maja Łoś kl. Ia

      III Damian Kostera kl IIIb

      Wyróżnienia:

      Ala Kizik kl. Ia

      Natalia Grzyb kl. Ia

      Milena Przewoźnik kl. IIa

      Justyna Sierocińska kl. IIb

      Katarzyna Szymczyk kl. IIa

      Wszystkie prace konkursowe  wraz z wystawką książek, których głównymi bohaterami są Misie zdobiły wnętrza naszej szkoły przez cały miesiąc.

       Październik się skończył, ale przygody z książkami nigdy się nie kończą. Pragnę Wszystkim  podziękować za przepiękne prace i zaangażowanie w naszą działalność. Nasza  biblioteka Kochani zawsze czeka na Was  z szeroko otwartymi drzwiami.

      Z wyrazami szacunku

      Anna Czyżyk

       

       

    • ZAPOMNIANE GROBY

      ZAPOMNIANE GROBY

      Przed nami uroczystość Wszystkich Świętych. W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły odwiedzili Cmentarz Komunalny, by posprzątać opuszczone i bezimienne groby. Na nagrobkach ustawiono kwiaty oraz zapalono znicze. W akcji nie chodzi tylko o sprzątanie, ale o krzewienie w młodych ludziach pamięci o zmarłych. Jest to również okazja do chwili refleksji nad światem współczesnym i przemijaniem. Uczniowie wykazali się pracowitością i szacunkiem do miejsca, które odwiedzili. Nie zapomnieliśmy też o zmarłym niedawno panu Zdzisławie, nad którego grobem, w ciszy pochyliliśmy się i zapaliliśmy znicz, by uczcić pamięć o nim, bo „nie umiera ten, kto pozostaje w sercu i pamięci bliskich”.

    • POSTACIE Z WARZYW

      POSTACIE Z WARZYW

      CZY DZIECI LUBIĄ WARZYWA? 

      Uczniowie klasy 2a bardzo lubią warzywa.                                                                        Czasami ze smakiem je jedzą,                                                                                        a czasami tworzą z nich DZIEŁA SZTUKI.                                                                                                                       Wielkie brawa! Gratulujemy ciekawych pomysłów!

       

    • HAPPY HALLOWEEN

      HAPPY HALLOWEEN

      Jesteście zaskoczeni? A my nie! Zawsze wiedziałyśmy, że w naszej szkole są wspaniali uczniowie, o wielkiej kreatywności, którzy mają głowy pełne pomysłów. Trzeba tylko pozwolić na odrobinę samodzielności.

      Wesołego HALLOWEEN!

    • ŻYJ ZDROWO

      W ramach bloku tematycznego "Żyj zdrowo"klasa 1c przygotowała zdrową sałatkę jarzynową.Wygląda pysznie!

    • KROKUSOWA REWOLUCJA

      KROKUSOWA REWOLUCJA

      Już po raz piąty przystąpiliśmy do akcji "Krokusowa rewolucja". Dzieci z oddziału przedszkolnego zasadziły 100  cebulek kwiatowych przed szkołą na ul. Kamienieckiej. Udział w "Krokusowej rewolucji" uczy poszanowania wspólnej pracy oraz  zachowań proekologicznych.

      Na efekty pracy poczekamy do wiosny.

    • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

      PASOWANIE NA CZYTELNIKA

      "Książki kochają każdego, kto je otwiera, dając mu poczucie bezpieczeństwa i przyjaźń, niczego w zamian nie żądając..."

      Cornelia Funke

      W dniach 25 i 26 października uczniowie klas drugich naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości „Pasowania na Czytelnika”, która odbyła się  w Czytelni Głównej Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury. Dzieci poznały zasady dotyczące pracy biblioteki. Rozwiązując zabawne zagadki, wykazały się wiedzą na temat znanych bajek i baśni. Po złożeniu przyrzeczenia dotyczącego szanowania książek zostały uroczyście PASOWANE NA CZYTELNIKA przez panią dyrektor Renatę Teresę Korek. Na pamiątkę dzisiejszego wydarzenia otrzymały dyplomy i książeczki.                                                                                                                                                     Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom Biblioteki Publicznej im. Marii z Czartoryskich Wirtemberskiej w Trzebiatowie za otwarcie drzwi do niesamowitego świata książek i dzień pełen atrakcji.

      Uczniowie klas drugich wraz z wychowawczyniami

    • LEKCJA FIZYKI

      Uczniowie klas 7 poznają budowę materii, kontrakcję i dyfuzję 

    • ŁĄCZYMY SIĘ W ŻALU

    • WYJAZD KLASOWY - 7D, 7E

      WYJAZD KLASOWY - 7D, 7E

      Uczniowie klasy 7d i 7e spędzili miło czas w Centrum Rozrywki Rodzinnej Kapitol w Gryficach. Po przyjeździe obejrzeli bajkę "Rodzinka rządzi",a następnie rywalizowali między sobą grając w kręgle. Na koniec pobytu  zjedli pyszną pizzę.  

    • SPOTKANIE Z POLICJANTEM

      SPOTKANIE Z POLICJANTEM

      04 października b.r. na zaproszenie wychowawczyń klas II gościliśmy policjanta pana Swosińskiego - tatę uczennicy klasy 2c naszej szkoły. W spotkaniu uczestniczyli drugoklasiści. Podczas rozmowy dowiedzieliśmy się, że pan posiada też drugi zawód - jest ratownikiem medycznym. Tematem spotkania było bezpieczeństwo uczniów w szkole, w drodze do szkoły i powrotu ze szkoły. Z uwagi na jesienną szarugę poruszono też temat bezpieczeństwa pieszych. Uczniowie dowiedzieli się jak ważny jest odpowiedni ubiór i noszenie odblasków. Pan policjant przytaczał przykłady niewłaściwego zachowania, które dla pieszych kończyły się utratą zdrowia. Uczniowie byli bardzo zainteresowani tematem i zadawali panu policjantowi wiele pytań. Podczas kolejnego spotkania dzieci pod okiem policjanta nauczą się udzielania pierwszej pomocy. Ćwiczyć będą oczywiście na fantomie człowieka.

    • ŚLUBOWANIE KLAS I

      ŚLUBOWANIE KLAS I

      14 października w naszej szkole jest nie tylko świętem wszystkich nauczycieli oraz pracowników szkoły, ale również najmłodszych uczniów. Jak co roku, w tym dniu  odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci klas I. W uroczystości brali udział pierwszoklasiści wraz z wychowawcami, dyrektor i wicedyrektor szkoły, zaproszeni goście oraz rodzice. W niezwykle podniosłej atmosferze, uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrekcja szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny!

    • DZIEŃ NAUCZYCIELA W 4A

      DZIEŃ NAUCZYCIELA W 4A

      W tym dniu, w ramach zajęć opiekuńczo-wychowawczych, jako wychowawca zainspirowany Weroniką Sherborne -angielską terapeutką, nauczycielką wychowania fizycznego, wykorzystałam nagromadzoną w uczniach energię i siłę do współdziałania w grupie. Przeprowadziłam ćwiczenia, które  znane są pod nazwą Ruchu Rozwijającego. Metoda ze względu na swą prostotę, naturalność i możliwość stosowania jej w każdych warunkach, jest oczywiście dla każdego. W tych zajęciach nie ma słabszych, gorszych, czy smutnych. Wszyscy są aktywni, radośni i zwycięscy. Każdemu coś się uda, każdy zostanie pochwalony i zachęcony do wysiłku.                           A jak było? Sami zobaczcie.

      Wychowawca: Justyna Pietrzak 

    • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

      DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

      Dzień Edukacji Narodowej  to nie tylko święto nauczycieli, ale wszystkich, którzy są  częścią szkoły i angażują się w proces edukacji.                                                                                                                                                 Z tej okazji 14 października uczniowie z koła teatralnego przygotowali dla pracowników szkoły i zaproszonych gości krótki program artystyczny. W pokaz  zatytułowany „ Wiele pozytywnych wibracji w koncercie życzeń z okazji Dnia Edukacji” włożyli wiele serca i wywołali uśmiech na twarzach obecnych na uroczystości. Nauczycielom za codzienną pracę, poświęcenie, czujność i troskę podziękowali tak, jak umieli najlepiej -  prezentując swoje talenty recytatorskie, wokalne i taneczne.

    • POLA NADZIEI

       

      Z okazji Międzynarodowego Dnia Opieki Hospicyjnej dzielne przedszkolaki posadziły przed szkołą 50 cebulek żonkili. Akcja sadzenia tych kwiatów ma przypominać o idei oraz potrzebie istnienia hospicjów.

    • WYCIECZKA DO KOSZALINA

      WYCIECZKA DO KOSZALINA

      12 października klasy 6a,6b,6c i 7b wybrały się na wycieczkę do Koszalina. W programie było zwiedzanie Muzeum Okręgowego w Koszalinie wraz z lekcją muzealną oraz film “Czarny młyn” w Multikinie. Podczas lekcji muzealnej o temacie : Co to jest muzeum? uczniowie zapoznali się z muzeum jako instytucją gromadzącą zabytki w salach wystawowych oraz eksponatami jako źródłami historycznymi. Poznali pojęcia: zbiór, eksponat, zabytek, kolekcja, kustosz, archeolog, etnograf. Mieli również możliwość dotknięcia niedostępnych zazwyczaj eksponatów, a także pobawić się w prawdziwych archeologów. Wycieczka sprawiła dzieciom wiele radości.

    • A CO SŁYCHAĆ W III "D"?

      W naszej szkole od 1 września 2018 roku - istnieje szkolny oddział specjalny dla ucznia z autyzmem. Jest to klasa specjalna, w której praca z dzieckiem opiera się na metodzie behawioralnej.

      Jak dowodzą badania naukowe, jest to jedna z najskuteczniejszych metod terapii autyzmu.

      Nasz uczeń realizuje opracowany przez nauczyciela prowadzącego oraz nauczycieli specjalistów Indywidualny Program Edukacyjno – Terapeutyczny, obejmujący wszystkie sfery rozwoju.

      W trakcie zajęć:

      • zapewniamy stały rytm dnia uprzedzamy o planowanych zmianach,
      • używamy komunikacji alternatywnej,
      • dbamy o nieprzeciążenie dziecka nadmiarem bodźców, stała opieka nauczycieli,
      • zapewniamy własne miejsce pracy, miejsce w ławce, własną szafkę na przybory szkolne i materiały do zajęć,
      • zadania, przybory do mycia w znajdują się w oznaczonych koszykach,
      • wzmacniamy pozytywnie (nagrody ustalone z rodzicem),
      • stosujemy język terapii behawioralnej,
      • zapewniamy uporządkowany proces uczenia się,
      • dostosowane teksty, ćwiczenia, indywidualne karty pracy uwzględniamy w planie aktywności ucznia,
      • w trakcie pracy dydaktycznej angażujemy częściej w czynności praktyczne, manipulacyjne,
      • pracujemy na konkretach uwzględniając krótkotrwały okres koncentracji dziecka, atrakcyjny wizualnie materiał podajemy etapami, krótkimi porcjami.

      Wszystkie formy i metody pracy nakierowane są na wsparcie indywidualnego potencjału rozwojowego ucznia oraz uczenie go umiejętności współdziałania i współpracy w zespole (stopniowe wprowadzanie w grupę – najpierw 1 potem 2 dzieci).

      Obowiązkowo modelujemy zachowania!

      Poza podstawą programową, realizujemy wszelkie zalecenia wynikające z orzeczenia  o potrzebie kształcenia specjalnego.

      W zależności od potrzeb w naszej szkole dzieci mogą brać udział w zajęciach rewalidacyjnych, w terapii neurologopedycznej, logopedycznej, terapii korekcyjno-kompensacyjnej, w zajęciach rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne, w terapii psychologicznej oraz innych specjalistycznych np. terapii ręki, komunikacji alternatywnej czy też integracji sensorycznej itp.

      Oferujemy wsparcie rodzicom, dla których organizujemy zajęcia otwarte i dajemy możliwość aktywnego uczestnictwa w terapii.

      Terapię w oddziale prowadzą wykwalifikowani nauczyciele , certyfikowani specjaliści analizy behawioralnej stosowanej.

      Wychowawca : Anna Kukiełka

    • ZBIÓRKA DLA OSÓB POTRZEBUJĄCYCH

      ZBIÓRKA DLA OSÓB POTRZEBUJĄCYCH

      Szkolny Klub Wolontariatu „SERCE DLA SERCA” ogłasza zbiórkę dla osób potrzebujących, które przebywają             w noclegowni dla bezdomnych w Trzebiatowie. 

       

      Potrzebujemy:

      • Ręczniki
      • Koce
      • Bieliznę osobistą i odzież (np. skarpetki, podkoszulki)
      • Środki higieniczne (np. mydło, proszek do prania, płyn do płukania, gąbki)

      Dla umilenia czasu w noclegowni zbieramy również słodycze.

    • PIRACKA PRZYGODA

      PIRACKA PRZYGODA

      6 października klasy V a, V b i V c wyruszyły na spotkanie z piratami do kołobrzeskiej Reduty Solnej, której początki sięgają 1807 roku. Piracka przygoda rozpoczęła się zabawami          w plenerze. Drużyny zdobywały pirackie sprawności, wykazując się niebywałą wytrzymałością  fizyczną  w niezliczonych konkurencjach. Wszystkich obowiązywał zakaz narzekania, także wtedy, kiedy trzeba było wbijać gwoździe i znaleźć sposób na uwolnienie się z liny. Nastrojowe szanty       i skrzące się drewno w kominku przywoływały pirackie opowieści z dalekich mórz. Okazało się również, że uczniom dobrze znane są korsarskie tańce.  Z wyśmienitym humorem i pełni wrażeń uczniowie pożegnali się z morskimi rozbójnikami. Pozostając w morskim nastroju, odwiedzili jeszcze Jacka Sparrow”a  w Muzeum Figur Woskowych i spacerowali po kołobrzeskim molo.

    • DZIEŃ PAPIESKI

      Pamiętajmy o Dniu Papieskim obchodzonym w Polsce 10 października pod hasłem "Nie lękajcie się!" Uczniowie klasy VIa przygotowali gazetkę i prezentację książek o świętym Janie Pawle II, którą można obejrzeć na holu trzeciego piętra. 

    strona:

    Aktualności

    Kontakt

    • Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Kochanowskiego
      ul. Kamieniecka 16
      72-320 Trzebiatów
      Sekretariat znajduje się w budynku szkoły przy ulicy Wodnej 2.
    • 91 3872518

    Galeria zdjęć