Dzieci z oddziału 0 zostały zaproszone do Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury na spotkanie autorskie z Panią Renatą Teresą Korek. Dzieci wysłuchały wierszy i uczestniczyły w dyskusji, odegrały improwizowane scenki, a na koniec zrobiły własne zakładki do książek.
Tym razem trochę elektryczności. Budujemy obwody elektryczne, poznajemy elementy obwodów, uczymy się je łączyć w całość, sprawdzamy, kiedy płynie w układzie ładunek elektryczny. Niby zabawa, a jednak...
Nauczyciel fizyki
We wtorek uczniowie klasy 4b uczestniczyli w klasowej zabawie andrzejkowej. Na to niezwykłe spotkanie Sandra i Maja przygotowały wróżby z serc z imionami, a rodzice ciasteczka i cukierki z wróżbą. Czwartoklasiści poznawali swoje przyszłe zawody, dowiadywali się, jakie imiona będą miały ich sympatie, co ich spotka w przyszłości, jak spędzą wakacje. Nie zabrakło również wędrujących po klasie butów, które miały przepowiedzieć, kto najszybciej założy rodzinę. Czy wróżby się spełnią? Przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły wiele radości i były okazją do zabawy.
Uczniowie klasy 4b biorą udział w programie antynikotynowej edukacji zdrowotnej pt. Bieg po zdrowie. W jego ramach wykonali prace plastyczne na Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. "Jak to zrobić, żeby inni nie palili?". Organizatorem przedsięwzięcia był Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryficach. Miło jest nam powiadomić, że wyróżnienie w tym konkursie uzyskał Ksawery Grudzień, któremu serdecznie gratulujemy.
Internet stał się nieodłącznym elementem życia współczesnego człowieka. Szczególną jednak rolę pełni w życiu dzieci i młodzieży, stając się źródłem wiedzy, rozrywki, ale niestety również wielu zagrożeń. Niewłaściwe wykorzystanie Internetu może nieść ze sobą wiele zagrożeń. Najważniejszym przeciwdziałaniem w walce z niebezpieczeństwami i zagrożeniami ze strony Internetu jest nasza wiedza o nim. Istotną rolę w jej przekazywaniu młodemu człowiekowi mają rodzice i nauczyciele. Dnia 18.11.2021, 24.11.2021 oraz 26.11.2021 w klasach : 1a, 1b i 1c odbyły się lekcje profilaktyczno-edukacyjne z zakresu bezpiecznego korzystania z Internetu i Cyberprzemocy. Uczniowie aktywnie wzięli udział w zajęciach i tym samym poznali podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Na koniec wspólnie wykonali plakat. Zajęcia przeprowadziła – Agata Tarko
Zapraszamy do galerii zdjęć.
„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”
Dzieci z klas młodszych pamiętały o tym niezwykłym święcie i jak co roku świetnie się bawiły. Oglądając prezentacje poznały historię pluszowego misia. Rozpoznawały bohaterów bajek i filmów. Nie zabrakło też misiowych piosenek. Na koniec dzieci wykonały piękne prace plastyczne.
Andrzejki w klasie 8b. Ustawianie
butów, przebijanie serc z imionami,
ciasteczka z wróżbą i lanie wosku.
Kilka wróżb i już wiemy
co nas czeka w przyszłości...
25.11.2021 to kolejny dzień zmagań w Finale Regionu B w Unihokeju chłopców i dziewcząt, ale tym razem w kategorii 2007-2008.
Chłopcy awansowali do Finału Wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Unihokeju z II miejsca po zwycięstwach nad SP 4 Gryfice 3:0 oraz SP Białuń 1:0 oraz porażce z SP Drzonowo 0:4 - to awans po 6 latach nieobecności w finale wojewódzkim chłopców.
Szkołę reprezentowali: Kacper Ożgo - 1 bramka, Marcel Klimowski - 2 bramki, Kajetan Helewski - 1 bramka, Mikołaj Wietrzykowski- bramkarz, Marcel Iwanowski, Fabian Twarzyński, Szymon Szymański, Oliwier Sieczkowski, Michał Zarecki, Karol Warzocha, Nikodem Wieczorkiewicz, Pisarczyk Grzegorz, Krzysztof Elminowski.
Dziewczęta SP 1 Trzebiatów pokonały dziś dwóch przeciwników: SP Maszewo 4:0 oraz SP Drzonowo 8:1 i awansowały do Finału Wojewódzkiego z I miejsca. Z II miejsca awansowało SP Drzonowo pokonując w decydującym spotkaniu SP Maszewo 2:1.
Szkołę reprezentowały dzisiaj: Zuzanna Koper- bramkarka, Karolina Zubrewicz 8 bramek, Michalina Gołuchowska 3 bramki, Julia Gutta 1 bramka, Natalia Kotelnicka, Julia Pietrzak i Hanna Czyżyk.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne mecze.
W środę zawodniczki i zawodnicy reprezentujący Szkołę Podstawową Nr 1 w Trzebiatowie wzięli udział w Finale regionu B Szkolnego Związku Sportowego w Unihokeju
W kategorii dziewcząt 2009 i młodsze pokonały SP Wierzbięcin 9:1 oraz SP Drzonowo 8:3 i awansowały do Finału Wojewódzkiego w tej kategorii
W kategorii chłopców 2009 i młodsi chłopcy dwukrotnie przegrali z SP 4 Gryfice 0:3 oraz z SP 4 Goleniów 1:10 I niestety nie awansowali do Finału Wojewódzkiego
Skład wygranej drużyny: Jagna Cirocka (c) 6 bramek, Kozakowska Marta - 5 bramek, Karolina Wetlińska - 5 bramek, Stefaniya Plets -1 bramka, Weronika Pietrzak - bramkarka, Maja Zub, Zuzanna Łasocha, Krystyna Szprynger, Oliwia Leśna.
Skład reprezentacji SP 1 Chłopców:
Miłosz Lipiński - 1 bramka, Miłosz Ożgo, Mateusz Rabiega, Matteo Pałac, Oskar Zubrewicz bramkarz, Adam Lewiński, Mikołaj Łodziato bramkarz, Michał Haba, Henryk Spierewka, Piotr Kizik i Norbert Ptak.
GRATULUJEMY:)
24 listopada to święto - Dzień Buraka. To świetny moment, że przekonać się na własnej skórze, że burak niejedno ma imię! To niepozorne warzywo, przez lata obecne w tradycyjnej kuchni, dziś odkrywamy na nowo jako źródło kulinarnych inspiracji i dobroczynnych składników.
Za burakiem w diecie przemawia także niska kaloryczność (tylko 42 kcal w 100 g) oraz niezliczone właściwości kulinarne. Myli się ten, kto uważa, że buraki nadają się wyłącznie na barszcz, chłodnik lub jako dodatek do kotleta. Burak radzi sobie świetnie także w nowoczesnej kuchni, sprawdzając się w mniejszych i większych eksperymentach. Nikogo nie dziwi jego obecność w sałatkach, smoothie czy hummusie. Sok z buraka też nie musi być zawsze taki sam – może być sok kiszony lub nie, jednoskładnikowy z buraka lub z dodatkiem soku z jabłek lub innych owoców czy warzyw. Każdy jest pyszny i zdrowy, a piękna soczysta buraczana barwa zachęca do delektowania się sokiem.
Buraki znakomicie rosną w polskim klimacie, równie dobrze się przechowują, więc nie zapominajmy o ich korzystnych właściwościach – zadbajmy, by począwszy od tegorocznego Dnia Buraka, był coraz częściej obecny w naszej diecie.
Burak przez lata zadomowił się w polskiej kuchni i trudno uwierzyć, że do Europy Środkowej przywędrował aż z Grecji. Znany był w starożytności, ale na międzynarodowych stołach na dobre zagościł w XV wieku
W poniedziałek w naszej szkole odbył się Dzień Życzliwości. Tego dnia uczniowie przesyłali pozdrowienia dla swoich kolegów i koleżanek. Dzień upłynął na miłych słowach, gestach i uśmiechu.
Z przyjemnością informujemy, że został rozstrzygnięty konkurs na ekologiczny różaniec klas 4-8:
I miejsce Przemek Czerwiński klasa 4A
II miejsce Dominika Bazyluk klasa 7C
III miejsce Filip Bazyluk klasa 4B
Wyróżnienia:
Hania Łoś klasa 4A
Laura Skerhut klasa 7B
Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy.
B. Marzec
Z wykorzystaniem przedmiotów, które znajdują się w naszych domach uczniowie klas 8 budowali elektroskop. Przy tej okazji poznali budowę elektroskopu, zasadę jego działania oraz sposoby elektryzowania ciał.
Nauczyciel fizyki
Święto Niepodległości to najważniejsze święto narodowe. Udowodnili to również nasi najmłodsi czytelnicy biorąc aktywny udział w zajęciach bibliotecznych, na których wspólnie czytaliśmy i rozmawialiśmy na temat patriotyzmu. Bawiąc się utrwalaliśmy wiedzę na temat naszego kraju, tworząc wspólnie plakat zawierający najważniejsze informacje o Polsce. Nie obyło się bez mini wystawki, w której znalazły się książeczki związane z tematyką i prace przedstawiające symbole narodowe.
Biblioteka szkolna
Dzięki Stowarzyszeniu Historyczny Trzebiatów Chąśba uczniowie poznali sekrety produkcji mydła. Dowiedzieli się jak produkowano mydło wcześniej i jak robi się to dziś.
Drodzy uczniowie, zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, czyli czas radości i miłości. Z Bożym Narodzeniem związanych jest wiele tradycji. Jedną z nich jest wysyłanie kartek świątecznych. Dlatego też ogłaszamy konkurs na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową. Najpiękniejsze kartki zostaną wysłane do szkoły podstawowej w Mrzeżynie.
Składnie prac konkursowych: Prace należy składać do Pani Joanny Sieczkowskiej lub Marty Krawczyk do dnia 26.11.2021r. Prace niezgodne z tematem konkursu, dostarczone po terminie nie będą kwalifikowane do udziału w konkursie.
1.Organizatorzy Konkursu: Samorząd Uczniowski oraz Pani Joanna Sieczkowska.
2. Cele Konkursu:
-rozwijanie wyobraźni oraz pobudzenie aktywności twórczej;
-rozwijanie wrażliwości estetycznej;
-powrót do tradycji wykonywania kartek bożonarodzeniowych.
3. Tematyka konkursu:
Zadaniem uczestników jest wykonanie kartki odnoszącej się do nastroju oraz tradycji Świąt Bożego Narodzenia.
4. Zasady uczestnictwa:
Każdy uczeń może zgłosić do konkursu jedną pracę wykonaną SAMODZIELNIE. Format i technika dowolna. Kartka powinna również zawierać krótkie życzenia świąteczne. Konkurs jest adresowany do uczniów klasy 1-8.
Każda praca powinna zawierać opis: imię, nazwisko i klasę autora.
5. Kryteria oceniania prac:
Wyboru nagrodzonych prac dokonują opiekunowie oraz członkowie SU oraz Pani Joanna Sieczkowska.
Komisja oceniają prace według następujących kryteriów:
-samodzielne wykonanie,
-zgodność z tematem,
-pomysłowość i oryginalność formy,
-estetyka wykonania.
Ogłoszenie wyników nastąpi 06.12.2021r.
Rowery, zestawy do darta, namioty, sprzęt do gry w badmintona i ping-ponga, piłki, koszulki sportowe, ale także czytniki e-booków i słuchawki bezprzewodowe… Takie są nagrody w tegorocznym konkursie Rzecznika Praw Dziecka na najlepsze prace plastyczne o tematyce związanej z prawami dziecka. Prace można tworzyć w dowolnej technice.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tym wyjątkowym konkursie.Dokładne informacje znajdziecie pod poniższym linkiem.
Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne święto – święto każdego Polaka. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia uczniowie naszej szkoły uczyli się patriotyzmu poprzez wykonanie tematycznych prac plastycznych i kotylionów, a o godzinie 11.11 pełną piersią zaśpiewali hymn państwowy.
6 listopada w Szczecinie odbyły się zawody taneczne Pomerania Cup. W zawodach uczestniczyły uczennice naszej szkoły, które reprezentowały gryficką szkołę tańca „Perfect”. Serdecznie gratulujemy sukcesu!
Dzieci 10-12 lat liga B:
1. miejsce Zuzanna Ostaszewska
Juniorzy 13-14 lat liga D+E:
5. miejsce Hanna Czyżyk
Dzieci 10-12 lat liga C+B:
1. miejsce Zuzanna Ostaszewska
Dzieci w kategorii 2014 i młodsi:
2. miejsce Marika Rej
8. miejsce Natalka Grzyb