Nawigacja

Nawigacja

    • SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ RENATĄ TERESĄ KOREK

      SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ RENATĄ TERESĄ KOREK

      Dzieci z oddziału 0 zostały zaproszone do Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury na spotkanie autorskie z Panią Renatą Teresą Korek. Dzieci wysłuchały wierszy i uczestniczyły w dyskusji, odegrały improwizowane scenki, a na koniec zrobiły własne zakładki do książek.

    • LEKCJA FIZYKI

      LEKCJA FIZYKI

      Tym razem trochę elektryczności. Budujemy obwody elektryczne, poznajemy elementy obwodów, uczymy się je łączyć w całość, sprawdzamy, kiedy płynie w układzie ładunek elektryczny. Niby zabawa, a jednak...

      Nauczyciel fizyki 

    • ANDRZEJKI W KLASIE 4B

      ANDRZEJKI W KLASIE 4B

      We wtorek uczniowie klasy 4b uczestniczyli w klasowej zabawie andrzejkowej. Na to niezwykłe spotkanie Sandra i Maja przygotowały wróżby z serc z imionami, a rodzice ciasteczka i cukierki z wróżbą.  Czwartoklasiści poznawali swoje przyszłe zawody, dowiadywali się, jakie imiona będą miały ich sympatie, co ich spotka w przyszłości, jak spędzą wakacje. Nie zabrakło również wędrujących po klasie butów, które miały przepowiedzieć, kto najszybciej założy rodzinę. Czy wróżby się spełnią? Przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły wiele radości i były okazją do zabawy.

    • BIEG PO ZDROWIE

      BIEG PO ZDROWIE

      Uczniowie klasy 4b biorą udział w programie antynikotynowej edukacji zdrowotnej pt. Bieg po zdrowie.  W jego ramach wykonali prace plastyczne na Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. "Jak to zrobić, żeby inni nie palili?". Organizatorem przedsięwzięcia był Państwowy  Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryficach. Miło jest nam powiadomić, że wyróżnienie w tym konkursie uzyskał Ksawery Grudzień, któremu serdecznie gratulujemy.

    • BEZPIECZNIE KORZYSTAMY Z INTERNETU

      BEZPIECZNIE KORZYSTAMY Z INTERNETU

      Internet stał się nieodłącznym elementem życia współczesnego człowieka. Szczególną jednak rolę pełni w życiu dzieci i młodzieży, stając się źródłem wiedzy, rozrywki, ale niestety również wielu zagrożeń. Niewłaściwe wykorzystanie Internetu może nieść ze sobą wiele zagrożeń. Najważniejszym przeciwdziałaniem w walce z niebezpieczeństwami i zagrożeniami ze strony Internetu jest nasza wiedza o nim. Istotną rolę w jej przekazywaniu młodemu człowiekowi mają rodzice i nauczyciele.                                                                                                   Dnia 18.11.2021, 24.11.2021 oraz 26.11.2021 w klasach : 1a, 1b i 1c odbyły się lekcje profilaktyczno-edukacyjne z zakresu bezpiecznego korzystania z Internetu i Cyberprzemocy. Uczniowie aktywnie wzięli udział w zajęciach i tym samym poznali podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Na koniec wspólnie wykonali plakat. Zajęcia przeprowadziła – Agata Tarko

      Zapraszamy do galerii zdjęć.

    • ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

      ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

      „Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

      Dzieci z klas młodszych pamiętały o tym niezwykłym święcie i jak co roku świetnie się bawiły. Oglądając prezentacje poznały historię pluszowego misia. Rozpoznawały bohaterów bajek i filmów. Nie zabrakło też misiowych piosenek. Na koniec dzieci wykonały piękne prace plastyczne.

    • ANDRZEJKI W KLASIE 8B

      ANDRZEJKI W KLASIE 8B

      Andrzejki w klasie 8b. Ustawianie

      butów, przebijanie serc z imionami,

      ciasteczka z wróżbą i lanie wosku.

      Kilka wróżb i już wiemy

      co nas czeka w przyszłości...

    • UNIHOKEJ - AWANS KOLEJNYCH DRUŻYN DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO

      UNIHOKEJ - AWANS KOLEJNYCH DRUŻYN DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO

      25.11.2021 to kolejny dzień zmagań w Finale Regionu B w Unihokeju chłopców i dziewcząt, ale tym razem w kategorii 2007-2008.

      Chłopcy awansowali do Finału Wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Unihokeju z II miejsca po zwycięstwach nad SP 4 Gryfice 3:0 oraz SP Białuń 1:0 oraz porażce z SP Drzonowo 0:4 - to awans po 6 latach nieobecności w finale wojewódzkim chłopców.

      Szkołę reprezentowali: Kacper Ożgo - 1 bramka, Marcel Klimowski - 2 bramki, Kajetan Helewski - 1 bramka, Mikołaj Wietrzykowski- bramkarz, Marcel Iwanowski, Fabian Twarzyński, Szymon Szymański, Oliwier Sieczkowski, Michał Zarecki, Karol Warzocha, Nikodem Wieczorkiewicz, Pisarczyk Grzegorz, Krzysztof Elminowski.

      Dziewczęta SP 1 Trzebiatów pokonały dziś dwóch przeciwników: SP Maszewo 4:0 oraz SP Drzonowo 8:1 i awansowały do Finału Wojewódzkiego z I miejsca. Z II miejsca awansowało SP Drzonowo pokonując w decydującym spotkaniu SP Maszewo 2:1.

      Szkołę reprezentowały dzisiaj: Zuzanna Koper- bramkarka, Karolina Zubrewicz 8 bramek, Michalina Gołuchowska 3 bramki, Julia Gutta 1 bramka, Natalia Kotelnicka, Julia Pietrzak i Hanna Czyżyk.

      Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne mecze.

    • AWANS DZIEWCZĄT DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO IGRZYSK DZIECI W UNIHOKEJU

      AWANS DZIEWCZĄT DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO IGRZYSK DZIECI W UNIHOKEJU

      W środę zawodniczki i zawodnicy reprezentujący Szkołę Podstawową Nr 1 w Trzebiatowie wzięli udział w Finale regionu B Szkolnego Związku Sportowego w Unihokeju

      W kategorii dziewcząt 2009 i młodsze pokonały SP Wierzbięcin 9:1 oraz SP Drzonowo 8:3 i awansowały do Finału Wojewódzkiego w tej kategorii

      W kategorii chłopców 2009 i młodsi chłopcy dwukrotnie przegrali z SP 4 Gryfice 0:3 oraz z SP 4 Goleniów 1:10 I niestety nie awansowali do Finału Wojewódzkiego

      Skład wygranej drużyny: Jagna Cirocka (c) 6 bramek, Kozakowska Marta - 5 bramek, Karolina Wetlińska - 5 bramek, Stefaniya Plets -1 bramka, Weronika Pietrzak - bramkarka, Maja Zub, Zuzanna Łasocha, Krystyna Szprynger, Oliwia Leśna.

      Skład reprezentacji SP 1 Chłopców:

      Miłosz Lipiński - 1 bramka, Miłosz Ożgo, Mateusz Rabiega, Matteo Pałac, Oskar Zubrewicz bramkarz, Adam Lewiński, Mikołaj Łodziato bramkarz, Michał Haba, Henryk Spierewka, Piotr Kizik i Norbert Ptak.

      GRATULUJEMY:)

    • 24 listopada - Dzień Buraka.

      24 listopada - Dzień Buraka.

          24 listopada to święto - Dzień Buraka. To świetny moment, że przekonać się na własnej skórze, że burak niejedno ma imię! To niepozorne warzywo, przez lata obecne w tradycyjnej kuchni, dziś odkrywamy na nowo jako źródło kulinarnych inspiracji i dobroczynnych składników.
      Za burakiem w diecie przemawia także niska kaloryczność (tylko 42 kcal w 100 g) oraz niezliczone właściwości kulinarne. Myli się ten, kto uważa, że buraki nadają się wyłącznie na barszcz, chłodnik lub jako dodatek do kotleta. Burak radzi sobie świetnie także w nowoczesnej kuchni, sprawdzając się w mniejszych i większych eksperymentach. Nikogo nie dziwi jego obecność w sałatkach, smoothie czy hummusie. Sok z buraka też nie musi być zawsze taki sam – może być sok kiszony lub nie, jednoskładnikowy z buraka lub z dodatkiem soku z jabłek lub innych owoców czy warzyw. Każdy jest pyszny i zdrowy, a piękna soczysta buraczana barwa zachęca do delektowania się sokiem.
      Buraki znakomicie rosną w polskim klimacie, równie dobrze się przechowują, więc nie zapominajmy o ich korzystnych właściwościach – zadbajmy, by począwszy od tegorocznego Dnia Buraka, był coraz częściej obecny w naszej diecie.
      Burak przez lata zadomowił się w polskiej kuchni i trudno uwierzyć, że do Europy Środkowej przywędrował aż z Grecji. Znany był w starożytności, ale na międzynarodowych stołach na dobre zagościł w XV wieku

       
       

    • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

      W poniedziałek w naszej szkole odbył się Dzień Życzliwości. Tego dnia uczniowie przesyłali pozdrowienia dla swoich kolegów i koleżanek. Dzień upłynął na miłych słowach, gestach i uśmiechu.

    • KONKURS NA EKOLOGICZNY RÓŻANIEC ROZSTRZYGNIĘTY

      KONKURS NA EKOLOGICZNY RÓŻANIEC ROZSTRZYGNIĘTY

      Z przyjemnością informujemy, że został rozstrzygnięty konkurs na ekologiczny różaniec klas 4-8:

      I miejsce Przemek Czerwiński klasa 4A

      II miejsce Dominika Bazyluk klasa 7C

      III miejsce Filip Bazyluk klasa 4B

      Wyróżnienia:

      Hania Łoś klasa 4A

      Laura Skerhut klasa 7B

      Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy.

      B. Marzec

    • LEKCJA FIZYKI

      LEKCJA FIZYKI

      Z wykorzystaniem przedmiotów, które znajdują się w naszych domach uczniowie klas 8 budowali elektroskop. Przy tej okazji poznali budowę elektroskopu, zasadę jego działania oraz sposoby elektryzowania ciał.

      Nauczyciel fizyki

    • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

      ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

      Święto Niepodległości  to najważniejsze święto narodowe. Udowodnili to również nasi najmłodsi czytelnicy biorąc aktywny udział w zajęciach bibliotecznych, na których wspólnie czytaliśmy i  rozmawialiśmy na temat patriotyzmu. Bawiąc się  utrwalaliśmy wiedzę na temat naszego kraju, tworząc wspólnie plakat zawierający najważniejsze informacje o Polsce. Nie obyło się bez mini wystawki, w której znalazły się książeczki związane z tematyką i prace  przedstawiające symbole narodowe.

      Biblioteka szkolna

    • ŁĄCZYMY SIĘ W ŻALU ...

    • WARSZTATY MYDLARSKIE

      WARSZTATY MYDLARSKIE

      Dzięki Stowarzyszeniu Historyczny Trzebiatów Chąśba uczniowie poznali sekrety produkcji mydła. Dowiedzieli się jak produkowano mydło wcześniej i jak robi się to dziś.

    • KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

      KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

      Drodzy uczniowie, zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, czyli czas radości i miłości. Z Bożym Narodzeniem związanych jest wiele tradycji. Jedną z nich jest  wysyłanie kartek świątecznych. Dlatego też ogłaszamy konkurs na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową. Najpiękniejsze kartki zostaną wysłane do szkoły podstawowej w Mrzeżynie.

      Składnie prac konkursowych:                                                                                                                   Prace należy składać do Pani Joanny Sieczkowskiej lub Marty Krawczyk do dnia 26.11.2021r.                         Prace niezgodne z tematem konkursu, dostarczone po terminie nie będą kwalifikowane do udziału w konkursie.
      1.Organizatorzy Konkursu: Samorząd Uczniowski oraz Pani Joanna Sieczkowska.

      2. Cele Konkursu:

      -rozwijanie wyobraźni oraz pobudzenie aktywności twórczej;

      -rozwijanie wrażliwości estetycznej;

      -powrót do tradycji wykonywania kartek bożonarodzeniowych.

      3. Tematyka konkursu:

      Zadaniem uczestników jest wykonanie kartki odnoszącej się do nastroju oraz tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

      4. Zasady uczestnictwa:

      Każdy uczeń może zgłosić do konkursu jedną pracę wykonaną SAMODZIELNIE. Format i technika dowolna. Kartka powinna również zawierać krótkie życzenia świąteczne.                                                                   Konkurs jest adresowany do uczniów klasy 1-8.
      Każda praca powinna zawierać opis: imię, nazwisko i klasę autora.

      5. Kryteria oceniania prac:

      Wyboru nagrodzonych prac dokonują opiekunowie oraz członkowie SU oraz Pani Joanna Sieczkowska.

      Komisja oceniają prace według następujących kryteriów:

      -samodzielne wykonanie,

      -zgodność z tematem,

      -pomysłowość i oryginalność formy,

      -estetyka wykonania.

      Ogłoszenie wyników nastąpi 06.12.2021r.

       

    • WIELKI KONKURS RZECZNIKA PRAW DZIECKA

      WIELKI KONKURS RZECZNIKA PRAW DZIECKA

      Rowery, zestawy do darta, namioty, sprzęt do gry w badmintona i ping-ponga, piłki, koszulki sportowe, ale także czytniki e-booków i słuchawki bezprzewodowe… Takie są nagrody w tegorocznym konkursie Rzecznika Praw Dziecka na najlepsze prace plastyczne o tematyce związanej z prawami dziecka. Prace można tworzyć w dowolnej technice.

      Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tym wyjątkowym konkursie.Dokładne informacje znajdziecie pod poniższym linkiem.

      https://brpd.gov.pl/2021/10/29/wielki-konkurs-rzecznika-na-najciekawsze-prace-plastyczne-o-prawach-dziecka/

       

    • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

      Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne  święto święto każdego Polaka. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia uczniowie naszej szkoły uczyli się patriotyzmu poprzez wykonanie tematycznych prac plastycznych i kotylionów, a  o godzinie 11.11 pełną piersią zaśpiewali hymn państwowy. 

    • ZAWODY TANECZNE POMERANIA CUP

      ZAWODY TANECZNE POMERANIA CUP

      6 listopada w Szczecinie odbyły się zawody taneczne Pomerania Cup. W zawodach uczestniczyły uczennice naszej szkoły, które reprezentowały gryficką szkołę tańca „Perfect”. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

      Dzieci 10-12 lat liga B:

      1. miejsce Zuzanna Ostaszewska

      Juniorzy 13-14 lat liga D+E:

      5. miejsce Hanna Czyżyk

      Dzieci 10-12 lat liga C+B:

      1. miejsce Zuzanna Ostaszewska 

      Dzieci w kategorii 2014 i młodsi:

      2. miejsce Marika Rej

      8. miejsce Natalka Grzyb

    strona:

    Aktualności

    Kontakt

    • Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Kochanowskiego
      ul. Kamieniecka 16
      72-320 Trzebiatów
      Sekretariat znajduje się w budynku szkoły przy ulicy Wodnej 2.
    • 91 3872518

    Galeria zdjęć