Nawigacja

Nawigacja

    • DŹWIRZYŃSKA OGÓLNOPOLSKA BITWA TANECZNA

      W Dźwirzyńskiej Ogólnopolskiej Bitwie Tanecznej uczestniczyła również Zuzia Ostaszewska z klasy 7A. Uczennica po raz kolejny odniosła ogromne sukcesy. Zuzia doszła w solo do finałów w kategorii 12-13 lat! Zdobyła 1 miejsca: w Duecie w kategorii 12-13 lat, w Trio, w Mini formacji "Zaza Mini", w formacji dużej "Zaza! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    • WYNIKI KONKURSÓW PLASTYCZNYCH Z OKAZJI DNIA ZIEMI

      Wyniki konkursów szkolnych przeprowadzonych z okazji Dnia Ziemi:

      „Zabawka z odpadów”
      Klasy 0-I
      I miejsce - Natalia Grzyb
      II miejsce - Paweł Bociański
      III miejsce - Alan Malicki
      Klasy II
      I miejsce - praca zbiorowa: Emilia Kierznowska, Roksana Derda, Milena Przewoźnik,
      Marta Bazyluk
      II miejsce - praca zbiorowa: Joanna Szumna, Antonina Ziółkowska, Aleksandra Gołębiowska, Pola Maciejewska
      III miejsce - praca zbiorowa: Antoni Kozłowski, Mateusz Niewiadomski, Oliwier Bagiński, Nikodem Grzelak, Antoni Hartwich


      „Coś z niczego”
      Klasy III-IV
      I miejsce

      • Daniel Kalinowski kl. 3d
      • Buczkowski Maciej i Miłosz Lipiński kl. 4a

      II miejsce

      • Borowski Karol kl. 3
      • Szymon Tabiszewski kl. 4a

      III miejsce

      • Kizik Piotr kl. 3
      • Kostera Damian kl. 3
      • Antonina Ostaszewska kl. 4
      • Iga Stroińska  i Nadia Burak kl. 4

      Plakaty
      Klasy V-VI
      I miejsce - praca zbiorowa: Oliwia Kubacka, Lena Oświęcimska, Alicja Król, Michał Prus, Weronika Rusinek, Kasia Rodziewicz, Alicja Bogusz, Julia Gadomska, Roksana Harłożyńska kl.6a
      II miejsce - praca zbiorowa: Zofia Sytnik, Kuba Kokański, Nadia Domańska kl. 5a
      III miejsce - praca zbiorowa: Maria Murawska, Jagoda Ronowicz, Roksana Bulik,
      Hanna Ledzion kl. 5a
      Klasy VII-VIII
      I miejsce - praca zbiorowa: Hanna Wodnicka, Wiktoria Wiśniewska, Katarzyna Kaczmarek, Agata Czapla, Zuzanna Gruszka, Zuzanna Jakubowska, Zuzanna Ostaszewska kl. 7a
      II miejsce - praca zbiorowa: Anna Kizik, Bianka Pasek, Julia Pietrzak, Marcel Dziobak l. 7e
      III miejsce - praca zbiorowa: Oliwia Kujawa, Oliwia Wątroba kl. 8b



       

    • AKADEMIA Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

      AKADEMIA Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

      W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Chcąc przybliżyć uczniom naszej szkoły to ważne wydarzenie z historii naszego kraju, uczniowie klas V, VI, VII i VIII przygotowali montaż słowno-muzyczny. Była to okazja do refleksji nad tym historycznym wydarzeniem, do pielęgnowania patriotyzmu wśród najmłodszych oraz do przeżycia dumy z tego, że jesteśmy Polakami.
      Apel rozpoczęto od uroczystego odśpiewania hymnu. Dzieci recytowały wiersze, mówiące o tych wydarzeniach, o miłości do Ojczyzny i o Konstytucji. Wiersze były przeplatane historycznymi faktami,  piosenkami m.in. „Witaj, majowa jutrzenko…” oraz naszym narodowym tańcem - polonezem. Uczniów wspierał zespół wokalny.
      Nie byłoby tego święta, gdyby nie ci, co podsunęli myśl, aby stworzyć „cud majowy”. Byli to: król Stanisław August Poniatowski, marszałek Stanisław Małachowski, Ignacy i Stanisław Potoccy oraz Hugo Kołłątaj, Józef Wybicki, Stanisław Staszic. Wszyscy oni na Sejmie Czteroletnim 3 Maja 1791r. uchwalili ustawę zwaną Konstytucją 3 Maja. Mimo, że obowiązywała zaledwie 15 miesięcy, przeszła do historii jako najważniejsze wydarzenie w dziejach I Rzeczypospolitej.
      Akompaniament - Anna Pawłow, przygotowanie uczniów - Anna Porębska, Danuta Gnitecka.

    • ŚWIĘTO FLAGI

    • KONKURS NA PALMĘ WIELKANOCNĄ ROZSTRZYGNIĘTY - KLASY 4 - 8

    • KONSTYTUCJA 3 MAJA - ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE

      Cały tydzień przygotowań do Świętowania Uchwalenia Konstytucji 3 Maja…W czasie zajęć świetlicowych dzieci miały okazję poznać majową piosenkę -„Witaj majowa jutrzenko”. Przy zajęciach z fortepianem zaśpiewaliśmy „Rotę” , „Hymn Polski”. W czasie zajęć plastycznych wykonaliśmy piękne flagi i kotyliony- sami zobaczcie! Wszyscy podopieczni świetlicy są w pełni przygotowani do Świętowania!

    • DŹWIRZYŃSKA OGÓLNOPOLSKA BITWA TANECZNA

      Dnia 23 i 24 kwietnia 2022 w Dźwirzynie na hali sportowej odbyła się Dźwirzyńska Ogólnopolska Bitwa Taneczna. W konkursie zmagało się blisko 1500 dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 16 lat występując solo, w duetach, trio, mini formacjach i formacjach. Oczywiście bitwy rozgrywane były w różnych stylach: hip-hop, taniec współczesny, jazz i inne.
      Uczennice z klasy VIII d Hanna Czyżyk i Hania Styranka występując w formacji i mini formacji zajęły I miejsce,Hania Czyżyk zajęła 2 miejsce w solo i 1 miejsce w duecie.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów tanecznych!

    • POD PRĄD

      W "Refleksjach" ukazał się artykuł napisany przez panią Justynę Pietrzak (str. 64). Zapraszamy do lektury.

      https://l.facebook.com/l.php...

    • CZY NA MATEMATYCE MOŻNA JEŚĆ OWOCE?

      CZY NA MATEMATYCE MOŻNA JEŚĆ OWOCE?

      Jabłka to idealna, smaczna i zdrowa pomoc dydaktyczna do nauki ułamków.
      W klasie 4a dzieci poznały ułamki na przykładzie jabłek, które podzielone zostały na różne sposoby.
      Taki materiał edukacyjny, rozwija nie tylko umiejętności matematyczne, ale także wzmacnia kompetencje społeczne uczniów.
      Pokrojone owoce, to bowiem świetna okazja do dzielenia się i budowania prawidłowych relacji w klasie.Skorzystanie z tej zdrowej przekąski, wymagało jednak od ucznia zrozumienia, że może poczęstować się np. "jedną szóstą" jabłka.
      A jak pysznie było? Zobaczcie sami!

      Nauczyciel
      Justyna Pietrzak

    • DZIEŃ ZIEMI W KLASACH 0-3

      Zapraszamy do galerii zdjęć.

    • KONKURS "CYBERPRZEMOCY MÓWIMY NIE!" ROZSTRZYGNIĘTY

      KONKURS "CYBERPRZEMOCY MÓWIMY NIE!" ROZSTRZYGNIĘTY

      W kwietniu został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny „Cyberprzemocy mówimy NIE!”. Głównym jego celem było propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci do nowych technologii i Internetu oraz zwiększenie świadomości dzieci na temat zagrożeń, jakie niosą ze sobą technologie komputerowe i informacyjne. Powyższe cele i rezultaty zostały osiągnięte poprzez stworzenie przez uczniów prac plastycznych poruszających powyższą tematykę.

      Wyniki konkursu:

      Klasy I

      I miejsce – Alicja Kizik 1a

      II miejsce – Maja Krawczyk 1a

      III miejsce – Maja Łoś 1a

      Wyróżnienia : Filip Gaj 1b, Paulina Skibińska 1a, Ksawery Cendrowski 1a, Nikodem Kujawa 1a

      Klasy II

      I miejsce – Joanna Szumna 2b

      II miejsce – Jakub Piastowicz 2b

      III miejsce – Marta Bazyluk 2a

      Wyróżnienia: Milena Przewoźnik 2a, Katarzyna Szymczyk 2c

      Klasy III

      Wyróżnienie – Barbara Kruk IIIb

      Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do galerii zdjęć z wręczenia nagród!

       

    • SUKCESY! SUKCESY! SUKCESY!

      Uczennica klasy 4a Antonina Ostaszewska, wzięła udział w Dźwirzyńskiej Ogólnopolskiej Bitwie Tanecznej.Ta zdolna dziewczynka nie mogła wrócić bez medalu! Otóż nasza roztańczona i utalentowana Antosia w Trio z koleżankami zdobyła I miejsce, a W Formacji Grafix Crow w kategorii 9-12 lat II miejsce! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości !

    • WSPANIAŁY SUKCES NASZEJ UCZENNICY

      W dniu 24.04.2022 we Wrocławiu odbyły się międzynarodowe zawody o Puchar Europy Taekwon-Do ITF. W zawodach brały udział min reprezentacje Irlandii, Anglii, Szkocji, Niemiec, Holandii, Polski. W turnieju wzięła udział uczennica SP w Trzebiatowie Julia Kopij zajmując 3 miejsce i zdobywając brązowy medal
      w układach formalnych juniorek . Trzecie miejsce w Europie, to bardzo duży sukces, z którego bardzo się cieszymy.
      Julka na co dzień trenuje i reprezentuje Szkołę Taekwon-Do "HWA-RANG" z sekcjami w Drzonowie
      i Dźwirzynie.

    • OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY

      Uczeń naszej szkoły KSAWERY CENDROWSKI z klasy 1a otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym #hotARTchallenge organizowanym przez Warszawskie ZOO. Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającej zwierzaki z Warszawskiego ZOO.
      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    • I DŹWIRZYŃSKA OGÓLNOPOLSKA BITWA TANECZNA

      Dnia 23 i 24 kwietnia 2022 w Dźwirzynie na hali sportowej odbyła się Dźwirzyńska Ogólnopolska Bitwa Taneczna. W konkursie zmagało się blisko 1500 dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 16 lat występując solo, w duetach, trio, mini formacjach i formacjach. Oczywiście bitwy rozgrywane były w różnych stylach : hip-hop, taniec współczesny, jazz i inne.
      Uczennice z klasy IA Natalia Grzyb i Maja Krawczyk występując w formacji zajęły I miejsce, natomiast występując solo dotarły do 1/4 finału.
      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów tanecznych!

    • SUKCES W MAŁYM KONKURSIE RECYTATORSKIM

      Dnia 22.04.2022r. odbyły się eliminacje wojewódzkie Małego Konkursu Recytatorskiego. Organizatorem konkursu był Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie. Naszą szkołę reprezentowała w kl. I-III  NINA JANUL ucz. kl. II B ,  która otrzymała WYRÓŻNIENIE.
      Serdecznie gratulujemy  !

    • DZIEŃ ZIEMI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

      22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Ten dzień to wspaniała okazja, by promować postawy ekologiczne wśród dzieci. W tym dniu dzieci z oddziału "0" pod czujnym okiem Pań wykonały planszę do gry w chińczyka z różnych odpadów. Dzieci indywidualnie wykonały również roboty z recyklingu. 

    • DZIEŃ ZIEMI W KLASIE 1A

      22.04.2022 obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Ziemia jest naszym wspólnym domem, dlatego każdy
      z nas powinien czuć się za nią odpowiedzialny. Z okazji tego dnia uczniowie klasy 1a przyszli ubrani na zielono i wykonali zabawki z opadów, pokazując tym samym w jak kreatywny sposób można wykorzystać zużyte opakowania. Zapraszamy do galerii zdjęć.

       

    • ZIEMIA TO WYSPA ZIELONA - DZIEŃ ZIEMI W KLASACH 2

      22 kwietnia nasza szkoła przybrała zielone barwy, obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi.  W klasach II odbyły się zajęcia na temat: „Jak chronić Ziemię?”. Uczniowie wykonując różne zadania mogli sprawdzić,czy zasługują na miano Przyjaciela Przyrody. Na zakończenie przy dźwiękach piosenki „Ziemia – wyspa zielona” wykonali piękne plakaty.

    • DZIEŃ ZIEMI

      DZIEŃ ZIEMI

      Ziemia jest naszym wspólnym domem, dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan! 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. To wyjątkowe święto ma uświadomić wszystkim ludziom, jak ważne jest dbanie każdego dnia o naszą planetę. Niemal codziennie media przekonują nas o konieczności ochrony środowiska. Wydawać by się mogło, że jeden człowiek nie jest w stanie swoim postępowaniem poprawić jego sytuacji. W rzeczywistości, środowisku naturalnemu najlepiej służą właśnie drobne działania podejmowane przez każdego z nas: segregowanie odpadów, oszczędzanie wody, energii, gazu czy kupowanie towarów przyjaznych naturze.
      Warto zatem zastanowić się nad swoimi przyzwyczajeniami i pomyśleć, co zrobić, aby stać się bardziej EKO!
      W ramach obchodów Dnia Ziemi, w naszej szkole odbyły się konkursy:
      Klasy 0 i I- zabawka z odpadów
      Klasa II- plakat z okazji Dnia Ziemi
      Klasy III i IV- „coś z niczego”-pomysł na praktyczne wykorzystanie odpadów
      Klasa V plakat pt. „Ziemia jest tylko jedna”
      Klasa VI-plakat pt. „Recyklingowe piękno”-dowolna kompozycja z wykorzystaniem odpadów
      Klasy VII i VIII-plakat NASZ SZKOLNY EKO-REGULAMIN .
      A oto wyniki pracy.

    strona:

    Aktualności

    Kontakt

    • Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Kochanowskiego
      ul. Kamieniecka 16
      72-320 Trzebiatów
      Sekretariat znajduje się w budynku szkoły przy ulicy Wodnej 2.
    • 91 3872518

    Galeria zdjęć