Nawigacja

Nawigacja

    • LAURKA DLA MAMY

      „Niech ten radosny dzień na zawsze odsunie troski w cień”

      Dzień Matki to święto wypełnione serdecznymi życzeniami. W tym szczególnym dniu wszystkie dzieci obdarowują mamy laurkami i prezentami, chcąc uczcić ich święto i wyrazić im miłość. Dzieci pod nadzorem opiekunów świetlicy wykonały  piękne laurki!

      Najlepsze życzenia  dla Wszystkich Mam!

    • OGROMNY SUKCES NASZEGO UCZNIA

      Z przyjemnością informujemy, że Paweł Trębicki został LAUREATEM etapu wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego w roku szkolnym 2021 / 2022. Jesteśmy z Ciebie dumni. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

    • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

      W dniu dzisiejszym nasi Uczniowie klas ósmych piszą egzamin z matematyki.Wczoraj pisali egzamin z języka polskiego, jutro będą pisać egzamin z języka obcego.Bez względu na osiągnięty wynik z poszczególnych przedmiotów jesteśmy z Naszych ósmoklasistów dumni.Wszyscy uczniowie ubrani galowo stawili się o określonej godzinie w budynku szkolnym.Czas wyznaczony na rozwiązanie testów wykorzystali maksymalnie.Brawo!

    • BRĄZOWY MEDAL JUNIOREK MŁODSZYCH SUS TRAVEL JEDYNKI TRZEBIATÓW

      BRĄZOWY MEDAL JUNIOREK MŁODSZYCH SUS TRAVEL JEDYNKI TRZEBIATÓW

      W dniach 14 i 15 maja dziewczęta z SP 1 Trzebiatów zdobyły Brązowy Medal w Mistrzostwach Polski w Unihokeju.
      Wyprawa do Nowego Targu rozpoczęła się już czwartek. Po przyjeździe na miejsce udaliśmy się na wycieczkę do Doliny Kościeliskiej i Zakopanego. Wrażenia zdobyte przez dziewczęta szczególnie z wyprawy do Jaskini Mylnej na długo pozostaną w pamięci.

      Po chwili relaksu, w sobotę nasza ekipa rozegrała dwa spotkania. W pierwszym zagraliśmy  z drużyną Feniks Kramarzyny/Spartakus Sicienko.  W tym meczu pomimo dużej przewagi zeszliśmy z boiska pokonani. Przeciwniczki bardzo dobrze przygotowane motorycznie były zabójczo skuteczne i wygrały mecz otwarcia 5:3. Kolejny trudny mecz zagraliśmy z UKS Radzevia Radzewo. Tym razem zagraliśmy mądrzej i konsekwentnie taktycznie. Odnieśliśmy zwycięstwo 9:3. W niedzielę w drugim dniu finału spotkaliśmy się z gospodyniami. Wiadomo było, że zwycięstwo zapewni nam medal. Dziewczęta ponownie zagrały dobry mecz i pewnie pokonały MMKS Podhale Nowy Targ 8:4. Ostatnim meczem był mecz o złoty medal z Olimpią Sportpoland Gdańsk. W tym spotkaniu dziewczęta zagrały bardzo dobrze. Z przeciwnikiem z Gdańska w obecnym sezonie spotykaliśmy się wielokrotnie i zawsze wysoko przegrywaliśmy.  Mecz niedzielny pomimo, że był bardzo wyrównany przegraliśmy 3:5. Niestety porażka spowodowała , że zajęliśmy miejsce na najniższym stopniu podium.
      Z naszej szkoły w drużynie Juniorek Młodszych zagrały: Zuzanna Koper- bramkarka, Karolina Zubrewicz -11 bramek i 1 asysta, Michalina Gołuchowska - 1 bramka i 2 asysty, Aurelia Omelańczuk - 1 bramka i 1 asysta, Natalia Kotelnicka, Julia Pietrzak, Nikola Kupis, Anna Kizik - 1 asysta, Zuzanna Zub. Karolina Zubrewicz została wybrana do drużyny ALL Stars Mistrzostw Polski.

      Gratulujemy Medalu dziewczęta!

       

    • SERCE DLA SERCA

    • ZAJĘCIA PLASTYCZNE W SZKOLNEJ ŚWIETLICY

      Papier, klej, nożyczki i już tworzymy… piękne kwiaty z serduszek oraz zapoznanie z techniką origami. Origami buduje zdolności manualne, wpływa na umiejetność logicznego myślenia oraz świetnie rozwija wyobraźnie przestrzenną! 

    • SZKOŁA DOBREGO WYCHOWANIA

      W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego konkursu pt."Szkoła Dobrego Wychowania".W ramach tego projektu realizujemy szereg ciekawych i kreatywnych działań. Jednym z nich były  pogadanki przeprowadzone z uczniami na temat bycia grzecznym - co to oznacza, jakimi cechami odznacza się grzeczny uczeń. Dzisiaj gościliśmy w oddziale zerowym. Nasi najmłodsi uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali opowiadań i wierszy poświęconych dobremu wychowaniu,a następnie wykonali ilustrację do wiersza "Piękne zwyczaje".

    • MATEMATYCZNE SUKCESY

      MATEMATYCZNE SUKCESY

      Kangur to konkurs matematyczny o zasięgu międzynarodowym i sam udział w takim konkursie jest już dużym wyróżnieniem. Zadania są o zróżnicowanym stopniu trudności, ale część jest naprawdę trudnych, wymagających logicznego myślenia i wiedzy ponad program swojej klasy. W tegorocznym konkursie w kategorii Maluch WYRÓŻNIENIE otrzymali uczniowie klasy 3a KAROL BOROWSKI -93 pkt i BŁAŻEJ MODZELEWSKI 79,25 pkt. Uczniom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów matematycznych.

    • CIESZYMY SIĘ Z SUKCESÓW NA SZYCH UCZNIÓW

      Cieszymy się z sukcesów naszych uczniów. Marika Rej z kl 1c zdobywa znaczące miejsca w tańcu Hip-Hop. Kibicujmy naszym uczniom.

    • WYCIECZKA SZKOLNA DO GDAŃSKA

      WYCIECZKA SZKOLNA DO GDAŃSKA

      Uczniowie klas IV – VIII wzięli udział w trzydniowej wycieczce do Trójmiasta. Podczas pierwszego dnia wycieczki zwiedzili Gdynię, gdzie zobaczyli skwer Kościuszki, statek „Dar Pomorza” oraz okręt ORP „Błyskawica”. Po przejeździe do Sopotu spacerowali po molo oraz ulicy Monte Cassino - popularnym Monciakiem. Na koniec dnia zobaczyli Krzywy Domek. Drugiego dnia wycieczki  zwiedzali Gdańsk - zobaczyli Stadion Plus Arena Gdańsk, Westerplatte oraz Pomnik Poległych Stoczniowców. Na Starym Mieście zobaczyli Zieloną Bramę, Ratusz, Dwór Artusa, Żuraw oraz Bazylikę Mariacką. Ostatni dzień wycieczki był przeznaczony na zwiedzanie Malborka.

    • YUMMY AND YUK

      Uczniowie klas 1 na lekcji języka angielskiego wykonali plakaty o zdrowym odżywianiu - rozmawialiśmy o tym, co lubimy a czego nie lubimy jeść, co jest zdrowe a czego powinniśmy unikać w codziennych posiłkach.

       

    • RAJD PO ZIEMI TRZEBIATOWSKIEJ

      RAJD PO ZIEMI TRZEBIATOWSKIEJ

      W dniach 14 i 15 maja odbył się Rajd po Ziemi Trzebiatowskiej, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Przez dwa dni uczestnicy rajdu pokonywali kolejne kilometry z mapą w dłoni,  zatrzymując się przy punktach kontrolnych, na których zadawane były pytania związane z naszym regionem, np. Gdzie znajdziemy wizerunek słonia w Trzebiatowie? Czy Trzebiatów ma wyspę ? Jakie kościoły można odwiedzić w naszym mieście ? Każdy zdobyty punkt był powodem do radości i zachętą do dalszej wędrówki. Na koniec czekał poczęstunek na dzielnych wędrowców a zwieńczeniem było wręczenie pamiątkowych dyplomów i pucharów. Uczniom naszej szkoły udało się zająć 2 i 3 miejsce. 

    • JAK PARKI NARODOWE PIĘKNIĘJĄ DZIĘKI FUNDUSZOM EUROPEJSKIM

      Z przyjemnością informujemy, że Hanna Pilczuk zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "JAK PARKI NARODOWE PIĘKNIEJĄ DZIĘKI FUNDUSZOM EUROPEJSKIM". Serdecznie gratulujemy sukcesu.

    • STYPENDIADA WCZESNOSZKOLNA

      Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 3a  Stefan Ossowski otrzymał stypendium naukowe w Ogólnopolskim Konkursie Stypendiada Wczesnoszkolna.
      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    • POKAZ MODY PATRIOTYCZNEJ

      4 maja b.r. w klasach I-III odbył się wyjątkowy pokaz - Pokaz Mody Patriotycznej. Było to przedsięwzięcie realizowane w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego pod tytułem ,,Piękna Nasza Polska Cała’’. Głównym celem było kształtowanie poczucia tożsamości narodowej i poczucia dumy z bycia Polakiem. Stroje prezentowane przez dzieci nawiązywały do historii, kultury i barw narodowych Polski.

    • KLASA 4B NA WYCIECZCE

      KLASA 4B NA WYCIECZCE

      W kwietniu bieżącego roku uczniowie klasy 4b uczestniczyli w wycieczce do Koszalina. W Multikinie podzielili się na dwie grupy. Jedna z nich, wraz z panią Martą Karman, obejrzała film pt. „Sonic 2. Szybki, jak błyskawica”,a druga, z panią Violettą Michowską, zobaczyła „To nie wypanda”.  Po seansie czwartoklasiści posilili się w McDonaldzie i w świetnych humorach udali się do Parku rozrywki Play Park.
      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wyjazdu.

    • CO DAJE CODZIENNE CZYTANIE?

      CO DAJE CODZIENNE CZYTANIE?

      Codzienne czytanie dzieciom bajek poszerza słownictwo, uczy prawidłowego formułowania myśli, uczy słuchać , rozwija wyobraźnię, dostarcza nowych informacji o świecie. Doceniając ogromny wpływ literatury i głośnego czytania na wszechstronny rozwój dziecka w klasie 1c zorganizowano „Spotkanie z książką”. Dzieci z uwagą słuchały opowiadania czytanego przez Panią Izabelę Skibińską, wykonały zadania związane z treścią opowiadania. Na koniec była zabawa i słodki poczęstunek. To był udany dzień, za który serdecznie dziękujemy Pani Izabeli.
                                                                                                                                  Jadwiga Utnicka z klasą 1c

    • ŻABY I BOCIANY W SZKOLNEJ ŚWIETLICY

      W tym tygodniu na świetlicy pojawiły się żaby i bociany. Sumiennie pracujące dzieci miały mnóstwo radości z przeprowadzonych zajęć. A kto powiedział, że kasza manna służy tylko do przygotowania pysznego posiłku?! Nasze dzielne zuchy udowodniły, że z kaszy można stworzyć piękną pracę plastyczną. Zajęcia sensoryczne zawsze budzą duuuuużą ciekawość wśród dzieci.

    • ŚWIĘTA MAJOWE W BIBLIOTECE

      ŚWIĘTA MAJOWE W BIBLIOTECE

      Majowe święta to jedne z naszych ulubionych . W zaciszu biblioteki również  przygotowywaliśmy się na przeżywanie tego czasu w sposób wyjątkowy. W miłej atmosferze wykonywaliśmy prace plastyczne, słuchaliśmy legend i pieśni patriotycznych, opowiadaliśmy o naszym kraju jego symbolach narodowych. Po utrwaleniu wiadomości, wymianie poglądów doszliśmy do wniosku, że warto pielęgnować tradycje narodowe, określają przecież naszą tożsamość . Najważniejsze, że podczas tych zajęć zyskaliśmy coś unikalnego, coś, czego nie da się kupić, to wspólnie spędzony czas, który jest bezcenny i zostaje w naszej pamięci.

    • MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

      MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

      28 kwietnia w naszej szkole odbył się szkolny konkurs czytelniczy „Mistrz Pięknego Czytania”. Uczestnikami byli uczniowie klas I-VIII, którzy mieli za zadanie przeczytać fragment ulubionej książki.

      Ocenie podlegała płynność i bezbłędność, wyrazistość, dykcja oraz interpretacja czytanego tekstu.
      Wszyscy uczestnicy  zaprezentowali wysoki poziom umiejętności czytania .
      Komisja nie miała łatwego zadania w podjęciu ostatecznej decyzji, gdyż poziom prezentacji był wyrównany i wysoki.

      Tytuł Mistrza Pięknego Czytania w kategorii klas I- III

      zdobyła Zuzia Kolasińska z klasy I a

      II miejsce:

      Hania Pilczuk z klasy III a

      III miejsce:

      Ania Sobczak z klasy IIIa

      Wyróżnienia:

      Mateusz Kinowski z klasy IIIb

      Nina Janul z klasy IIb

      Damian Kostera z klasy IIIb

      W kategorii klas IV- VIII  tytuł Mistrza Pięknego Czytania

      zdobyła Salomiya Plets z klasy VIb

      II miejsce:

      Martyna Pawlak z klasy VIIe

      III miejsce:

      Stafaniya Plets z klasy VIb

      Wyróżnienie:

      Antonina Bielecka z klasy VI b

      Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy czerpania wielu przyjemności z czytania książek.

    strona:

    Aktualności

    Kontakt

    • Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Kochanowskiego
      ul. Kamieniecka 16
      72-320 Trzebiatów
      Sekretariat znajduje się w budynku szkoły przy ulicy Wodnej 2.
    • 91 3872518

    Galeria zdjęć