Nawigacja

Nawigacja

    • WIELKANOCNE ŻYCZENIA

    • SZKOLNY KONKURS NA PALMĘ WIELKANOCNĄ

    • WIELKANOCNY NASTRÓJ NA SZKOLNEJ ŚWIETLICY

    • WYCIECZKA KLASOWA 7E I 7D

      Uczniowie z klasy 7D i 7E dzień przed przerwą świąteczną spędzili w kinie Kapitol w Gryficach.  Uczniowie obejrzeli film Belle, zagrali w kręgle i bilard oraz zjedli pizzę. Po raz pierwszy na wycieczkę klasową pojechali pociągiem.

    • PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

      PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

      8 kwietnia 2022 r. nasi pierwszoklasiści zostali uroczyście przyjęci w poczet biblioteki szkolnej. Gościem spotkania była pani dyrektor Dorota Konopko.
      Postacie z bajek, w które wcielili się uczniowie uczęszczający na zajęcia koła bibliotecznego zaprezentowali krótką inscenizację pt. „ Kłótnia Wróżek” .
      W zabawnej i pełnej dobrego humoru atmosferze nasi najmłodsi czytelnicy poznali zasady poszanowania książek i korzystania z biblioteki szkolnej. Bezbłędnie odgadywali zagadki dotyczące znajomości bajek i baśni, pięknie nauczyli się krótkiego wierszyka, czym udowodnili, że w pełni są gotowi do złożenia uroczystej przysięgi. Królowa Książka tradycyjnie dokonała pasowania, każdego z nich. Prawomocni czytelnicy na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali dyplomy.
      Spotkanie zakończyliśmy piosenką „ Pociąg do Książki”- naszym aktorom udało się  porwać do tańca uczniów i wychowawcę klasy 1c.
      Nie obyło się bez sesji zdjęciowej  i pozowania na „ściance” z postaciami z bajek, w role których wcieliły się:

      Oliwia Leśna kl.3a – Królowa Książka

      Hania Pilczuk kl. 3a – Wróżka i Królowa Śniegu

      Ania Sobczak kl.3a- Wróżka i Gerda

      Blanka Kijewska kl.3a- Skrzat

      Pola Janik kl. 3a-  Skrzat

      Julia Mróz kl.3a- Krasnoludek i Pani w sukience balowej

      Julia Siupka kl. 3a-  Krasnoludek i Śpiąca Królewna

      Maja Nykiel kl.3a- Śnieżka i Małgosia

      Wojtek Błażewicz- Kaj, Jaś ,Królewicz

      Krysia Szpringer kl.3a – Czerwony Kapturek i Dziewczynka z zapałkami

      Podobno nasi artyści  nie chcieli powrócić do rzeczywistości, pełni entuzjazmu wystąpili jeszcze dla widowni z klasy 3a i 3b J.
      Każdego dnia możemy spotykać niesamowitych bohaterów, odwiedzać ciekawe miejsca, wystarczy tylko sięgnąć po odpowiednią  książkę , którą z pewnością znajdziecie w naszej bibliotece.

      Zapraszam serdecznie i dziękuję Wszystkim za ten bajkowy dzień J

       Anna Czyżyk

    • WYCIECZKA KLASOWA KOLEJĄ ...

    • SPEKTAKL BALETOWY "CEBULINEK"

      Po dwóch latach przerwy powrócił spektakl baletowy "Cebulinek", w którym główną rolę zagrała Oliwia Szymańska, uczennica klasy VII. Spektakl odbył się 5 kwietnia w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu.

    • WYNIKI KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ WIEKANOCNĄ

    • POLA NADZIEI

      Przed szkołą na ul. Kamienieckiej wyrosły żonkile, które posadzone zostały w październiku ubiegłego roku, w Międzynarodowym Dniu Opieki Hospicyjnej . Pola nadziei przypominają o idei, jak i potrzebie istnienia hospicjów.

    • MUZYCZNA PODRÓŻ DO SZCZECINA

      MUZYCZNA PODRÓŻ DO SZCZECINA

      Wycieczka szkolna zawsze jest wielką przygodą, a co dopiero, gdy można wybrać się do niezwykłych państw stworzonych przez muzykę!
      We wtorek 5 kwietnia - już od rana, uczniowie klas 4a, 6b oraz 7e byli w muzycznym nastroju.
      Celem wyjazdu do Szczecina było wprowadzenie młodych ludzi w świat muzyki klasycznej poprzez obcowanie    z utworami kompozytorów związanych z najpopularniejszymi muzycznymi miastami: Wiedniem, Paryżem, Nowym Jorkiem, Petersburgiem, Londynem i Lipskiem.
      W magiczny świat koncertu pt. Państwa- Miasta wprowadził nas prowadzący Kacper Odrobny.
      Na muzyce jednak nie zakończyła się nasza podróż. Tuż po wizycie w filharmonii zapragnęliśmy najpiękniejszych widoków Szczecina. Czy to możliwe? Jak najbardziej!
      Na taras widokowy wieży katedralnej można dostać się dwiema windami lub schodami. W tym dniu dostępna była opcja - oczywiście windami. Wieża o wysokości 110,18 m - jak na razie jest najwyższą Katedrą w Polsce, pierwszym co do wielkości otwartym budynkiem w Szczecinie.
      A co ujrzeliśmy na samym szczycie? Zobaczcie sami!
      W drodze powrotnej, nasza pani przewodnik - Danuta Koszewska pokazała nam barokowy zegar - jeden z najbardziej rozpoznawanych elementów szczecińskiego Zamku Książąt Pomorskich.
      Szczecin - jak w całym kraju wiadomo - może pochwalić się filharmonią, pasztecikami i także junakiem.
      To właśnie w Muzeum Techniki i Komunikacji - mogliśmy obejrzeć pojazdy polskiej motoryzacji. Znajduje się tutaj również największa na świecie kolekcja obejmującą wyroby fabryk dwóch pokoleń szczecińskiej rodziny Stoewerów. Na zakończenie zrobiliśmy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie - oczywiście na Wałach Chrobrego, czyli wyjątkowym tarasie widokowym, z którego podziwialiśmy architekturę i zabytki pobliskiej okolicy.
      Po tak niezwykłych doświadczeniach, w przemiłej atmosferze, zjedliśmy wspólny posiłek i udaliśmy się do domu.

      Nauczyciele: Jolanta Bąk, Bogumiła Dobrudzka i Justyna Pietrzak
      Przewodnik: Danuta Koszewska

    • PISANKI, KRASZANKI ...

      W Trzebiatowskim Ośrodku Kultury odbyły się warsztaty pisankowe, w których udział wzięły uczennice z naszej szkoły. Podczas warsztatów, Weronika, Marysia, Zuzia i Anetka, mogły spróbować tradycyjnego pisania jajek - zdobienia woskiem, a następnie barwienia.

    • SUKCESY W KONKURSIE TAŃCA

      W Gryficach 26.03.2022 zakończyła się pierwsza edycja turnieju tanecznego PERFECT MOVE. Nasze uczennice z klasy 1a:  Natalia Grzyb oraz Maja Krawczyk występując w formacji GRAFIX MINI        zajęły I miejsce.
      Serdecznie gratulujemy i życzymy wytańczenia kolejnych sukcesów.

    • KREATYWNA ZABAWA KLOCKAMI

      Kreatywna zabawa to nie tylko klocki Lego. Dziś wyobraźnię dzieci przebywających w świetlicy szkolnej przy ul. Kamienieckiej, rozbudziły klocki które mają blisko pięćdziesiąt lat.

    • O AUTYZMIE

      2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 r. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie.
      Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku.

      https://www.youtube.com/watch?v=QLv-dvLCgAg

    • Wyniki rekrutacji 2022/23

       W marcu bieżącego roku odbyło się posiedzenie Komisji Rekrutacyjnej powołanej przez dyrektora szkoły celem przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego.

      Komisja zapoznała się z wnioskami składanymi przez rodziców. Wszystkie wnioski złożone do oddziału zerowego i klas pierwszych zostały rozpatrzone pozytywnie.

      Do zobaczenia! 

    • ŚWITEŹ I ANKA

      ŚWITEŹ I ANKA

      30 marca uczniowie klas 4-8 obejrzeli krótkie przedstawienie teatralne pt. :”Świteź i Anka” w wykonaniu grupy teatralnej działającej w naszej szkole. Spektakl powstał na motywach ballady Mickiewicza pt. „Świtezianka”. Jednak tekst oryginalny został nieco zmieniony. Uwspółcześniona ballada porusza problematykę dominacji nowinek technologicznych nad współczesnym światem.
      Akcja utworu, podobnie jak w oryginale, toczy się nad brzegiem jeziora, a bohaterami są: „uczeń tutejszej szkoły” i dziewczyna, o której nikt nic nie wie.
      W istocie historia utworu  to rywalizacja między sieciami komórkowymi i nieustanna walka o klienta. Główny bohater bez reszty zatraca się w technologicznej otchłani, co kończy się dla niego tragicznie.
      Młodzi artyści, choć przejęci swoim pierwszym występem, pięknie odegrali swoje role.

    • KOLEJNE SUKCESY ZUZI W KONKURSIE TAŃCA

      W Gryficach w miniony weekend odbył się turniej taneczny Perfect Move. Nasza uczennica Zuzanna Ostaszewska z klasy 7a zajęła pierwsze miejsca w kilku kategoriach.

      I miejsce i złoty medal w kat. 13-15 lat solo

      I miejsce w mini formacji Zaza ( 7 osób)

      I miejsce w formacji Zaza (16 osób)

      Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów

    • SUKCESY NASZYCH UCZENNIC W KONKURSIE TAŃCA

      W konkursie tańca PERFECT MOVE VOL. 1 uczennice z naszej szkoły osiągnęły wysokie wyniki. Organizatorem wydarzenia była Szkoła Tańca i Sportu „Perfect”.

    • ŚWIATOWY DZIEŃ MUFFINKI

      Nietypowe święto – ŚWIATOWY DZIEŃ MUFFINKI. Z tej okazji uczniowie z klasy 4a przy wsparciu rodziców, przygotowali smakowite babeczki. Swoim pomysłem na nieznane dla wszystkich smaki muffinek, osłodziliśmy choć odrobinkę - naszą szkolną rzeczywistość.A jak smacznie było?Zobaczcie sami!

    • AKCJA INTEGRACJA, CZYLI WYCIECZKA DO KOSZALINA

      Uczniowie klasy 8A, 8B oraz 7D pojechali do kina na piękny film o przyjaźni „Wiki i jej sekret”. Następnie udaliśmy się do parku trampolin, gdzie mogliśmy aktywnie spędzić czas.

    strona:

    Aktualności

    Kontakt

    • Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Kochanowskiego
      ul. Kamieniecka 16
      72-320 Trzebiatów
      Sekretariat znajduje się w budynku szkoły przy ulicy Wodnej 2.
    • 91 3872518

    Galeria zdjęć