W środę 28.09.2022 r. rozpoczęliśmy zajęcia Szkolnego Koła Bibliotecznego. Uczestnikami koła bibliotecznego są przesympatyczni, pełni czytelniczego zapału uczniowie z klas I-III.
Budowanie przyjaznej atmosfery i wzajemne poznawanie się, to najważniejszy cel naszego pierwszego spotkania.
Przyjemne połączyliśmy z pożytecznym. Stworzyliśmy własną grę, dzięki której poznawaliśmy zasady korzystania z biblioteki. Dzieci mogły rozruszać zasiedziałe w ławkach kości i zaprezentować umiejętności czytelnicze, a możliwość zdobycia medalu pobudziła je do działania.
Pozdrawiamy Wszystkich, którzy nie mogli być z nami tego dnia, życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i zapraszamy na kolejne spotkanie.
Anna Czyżyk
„Muchomor w kapeluszu czerwonym, w białe kropki przystrojonym, ma biały żabot plisowany, w bialutki fraczek jest ubrany...”.
Uczniowie podczas zajęć świetlicowych wykonali muchomory.
Serdecznie gratulujemy uczniowi naszej szkoły Wiktorowi Olejnikowi z klasy 1a, który zajął III miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Szkół Podstawowych w Zapasach w kategorii 21 kg. Życzymy dalszych sukcesów.
Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły - Adam Janiszewski wziął udział w zawodach World Cube Association Gdańsk Open 2022 i zdobył pierwsze miejsce - złoty medal w układaniu kostki 3x3 na czas w kategorii do lat 12.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Nasza szkoła w tym roku szkolnym przystąpiła do wyjątkowego projektu "Szkoły pełne talentów", dzięki któremu uczniowie mogą zyskać sprzęt sportowy i elektroniczny najwyższej jakości. Akcja jest zorganizowana przez sieć LIDL. Projekt rozpoczął się 05 września 2022 r. i polega na przekazywaniu TALENCIAKÓW (specjalnych kuponów) na rzecz wybranej szkoły. TALENCIAKI odbierają klienci sieci LIDL w zamian za dokonywane zakupy.
Zwracamy się z serdeczną prośbą do nauczycieli, rodziców, przyjaciół i znajomych o pomoc w zbieraniu TALENCIAKÓW dla naszej szkoły.
Za każde wydane w okresie trwania akcji 50 złotych na zakupy zawierające minimum jeden owoc lub warzywo otrzymacie Państwo TALENCIAKA. TALENCIAKI będą zbierane w budynkach szkolnych: przy ulicy Kamienieckiej oraz przy ulicy Wodnej do przeznaczonych do tego specjalnych pudełek. Dodatkowo, każdy TALENCIAK dla naszej szkoły to dodatkowy los w loterii.
Gorąco zachęcamy do wspólnego działania! RAZEM OBUDZIMY TALENTY W SZKOŁACH!
Za nami pierwsze spotkanie Szkolnego Koła Teatralnego. W naszym gronie znalazły się nowe przesympatyczne osoby, dlatego zajęcia rozpoczęły się zabawami integracyjnymi, które pozwoliły lepiej się poznać. W dalszej części warsztaty z makijażu i kamuflażu.
Spotkania teatralne odbywać się będą co drugi czwartek od godziny 15.00 do godziny 16.30. Zapraszamy niezdecydowanych do naszego grona.
Danuta Gnitecka
Ten dzień to prawdziwe święto kreatywności, odwagi i zabawy.
Nauczyciele organizują w tym dniu wiele działań, które mają pomóc dzieciom odkryć ich talenty, poznać mocne strony i je zaprezentować.
Uczniowie klasy 5A z uwagi na Dzień Kropki mieli okazję do tworzenia rzeczywistości rozszerzonej, przekształcając dwuwymiarowy rysunek kropki w bryłę.
Zobaczcie i spróbujcie sami!
Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała certyfikat i tytuł "Szkoły Dobrego Wychowania." W roku szkolnym 2021/2022 braliśmy udział w Ogólnopolskim konkursie Szkoły Dobrego Wychowania. Przez ten okres wspólnie z całą społecznością szkolną sumiennie wykonywaliśmy zadania przewidziane regulaminem konkursu. Główną ideą było kształtowanie postaw kulturalnego bycia w różnych sytuacjach. W dzisiejszych czasach pełnych agresji, braku manier, zasad i właściwych postaw, taki tytuł sprawia wyjątkową radość. Uczniom i nauczycielom gratulujemy i dziękujemy.
Koordynator konkursu Magdalena Łęska.
W zeszłorocznej Akcji Sprzątanie świata-Polska zebrano niemal 442 tony śmieci! Eksperci alarmują, a statystyki to potwierdzają - śmieci przybywa. Jednak z roku na rok rośnie też liczba wolontariuszy, którzy wychodzą we wrześniu posprzątać swój kawałek Polski. Do akcji przyłączyła się również nasza szkoła. Uczniowie wszystkich klas wyszli na trzeciej godzinie lekcyjnej posprzątać swój najbliższy kawałek przyrody, bo przecież wszystkie śmieci są nasze. Ale pamiętajmy, że nie chodzi o to, aby ciągle sprzątać, ale o to aby śmiecący przestali śmiecić.
1 września 2022 roku o godzinie 9.00 na dziedzińcu Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Trzebiatowie nastąpiła inauguracja roku szkolnego 2022/2023.
Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu narodowego.
Następnie przywitano grono pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi, uczniów oraz licznie przybyłych rodziców.
Pani dyrektor Dorota Konopko życzyła, by czas spędzony w szkole pozwolił rozwijać zdolności, poznawać samego siebie, odkrywać własne talenty i mocne strony, tak by wszyscy przychodzili tu z ochotą i radością.
Szczególnie gorąco przywitała też uczniów najmłodszych klas, którzy po raz pierwszy wstąpili w mury naszej szkoły.
Po części oficjalnej uczniowie udali się na klasowe spotkania z wychowawcami.
Serdecznie zapraszamy na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023, która odbędzie się 1 września 2022 roku o godzinie 9.00 na boisku szkolnym przy ulicy Kamienieckiej.
23 sierpnia o godzinie 16.00 zapraszamy na spotkanie z dyrektorem szkoły rodziców dzieci przyjętych do klas pierwszych, a o godzinie 16. 30 rodziców dzieci przyjętych do oddziału zerowego. Spotkanie odbędzie się w szkole przy ulicy Wodnej 2 w sali gimnastycznej.
W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego konkursu pt. "Szkoła Dobrego Wychowania". Za nami wiele zadań, projektów i działań.
W ramach tego konkursu przeprowadziliśmy szereg pogadanek z uczniami na temat dobrego i złego wpływu środowiska na wychowanie i zachowanie młodego człowieka, zorganizowaliśmy ogólnoszkolny konkurs wiedzy na temat savoir-vivre, opracowaliśmy zadanie nt. "Moje zachowanie świadczy o mnie". Pod koniec roku szkolnego wystawiliśmy przedstawienie teatralne pt. "Na królewskim dworze - o dobrym wychowaniu". Ponadto uczniowie wykonali wiele prac plastycznych dotyczących prawidłowego i ubioru dostosowanego do danej sytuacji oraz miejsca pt. "Mój wygląd świadczy o mnie". Zwieńczeniem podejmowanych działań było utworzenie Szkolnej Karty Dobrego Zachowania.
Koordynator konkursu Magdalena Łęska