11 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji prowadzonej przez Nadleśnictwo Gryfice oraz Gminę Trzebiatów mającej na celu sadzenie lipy na trasie łączącej Włodarkę z trasą rowerową Velio Baltica. Aleja lipowa powiększyła się o kolejnych 100 sadzonek, wspólnie posadzonych przez uczniów klas Va, Vb, VIa oraz grupę z wolontariatu szkolnego.
W akcji udział wzięli również żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej z Trzebiatowa, przedstawiciele Nadleśnictwa Gryfice oraz Strażacy z Gołańczy Pomorskiej i mieszkańcy Włodarki.
Serdecznie dziękujemy za umożliwienie uczestnictwa w tak pięknej inicjatywie.
12 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowych Zawodach w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Płotach i odnieśli znaczące sukcesy. Dziewczynki i chłopcy startowali w trzech kategoriach wiekowych.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.
07 października bieżącego roku klasy: 2a, 2b i 2c wybrały się na wycieczkę przyrodniczą do Nadleśnictwa w Gryficach. Głównym celem wyprawy było rozbudzenie u dzieci zainteresowania leśną przyrodą oraz poznanie pracy leśnika.
Po dotarciu na miejsce dzieci miały możliwość rozmowy z leśnikami, dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat pracy leśnika, zasad zachowania się w lesie, jak przygotować się na wycieczkę do lasu. Poruszona została także ważna kwestia dotycząca zagrożeń dla lasu oraz uczniowie dowiedzieli się jak przeciwdziałać tym zagrożeniom.
Następnie wraz z leśnikami udaliśmy się na krótki spacer, zbierając dary lasu.
Na koniec wycieczki dzieci upiekły kiełbaski nad ogniskiem w miejscu specjalnie do tego przeznaczonym. Uczniowie otrzymali także fantastyczne upominki od leśników.
Była to niezapomniana przygoda! Zapraszamy do galerii zdjęć.
10 października 2022 roku odbył się w naszej szkole XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Można było przypomnieć sobie tabliczkę mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. Zabawa, w postaci krótkich ustnych egzaminów z tabliczkowej wiedzy oraz gra w kości z tabliczką mnożenia miała miejsce podczas czterech przerw.
Certyfikaty z Tytułem Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz odznaki otrzymali uczniowie tylko za bezbłędnie wykonane obliczenia. Chętnych, by się sprawdzić, nie brakowało. Gratulujemy serdecznie przede wszystkim MISTRZOM.
Mistrzem gry Kości z Tabliczką Mnożenia zostali uczniowie Michał Zarecki oraz Ricardo Kordowski. Gratulujemy
Temat czytelniczego konkursu o baśniach wykorzystaliśmy na kolejnych zajęciach koła bibliotecznego. Najpierw sprawdziliśmy i utrwalaliśmy nasze wiadomości w tym temacie, a następnie stworzyliśmy własne zaczarowane opowiadanie. Wyobraźnia i pomysły naszych dzieci są nieograniczone. Zabrakło nam przez to czasu na ustalenie tytułu, gdyż spór o niego nie został zakończony. Na szczęście, podobnie jak w baśniach, wszystko dobrze się skończyło, a dzieci z uśmiechem na twarzach zajęcia opuściły.
Jak co roku w październiku, również w naszej szkole, obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Libriarianship – IASL) jako hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych wybrało „Reading for Global Peace and Harmony”, które w Polsce skrócono do „Czytanie dla pokoju”.
To odpowiedni czas na udział w różnego rodzaju aktywności, dzięki której zwracamy uwagę na ogromną rolę jaką odgrywają biblioteki w rozwoju
i promocji czytelnictwa. Jedną z nich jest udział w konkursach jakie przygotowaliśmy dla uczniów klas I-III.
Czekamy na wasze prace do 25 października 2022 r. , które należy przynieść do biblioteki szkolnej.
Serdecznie zapraszamy!
Uczniowie z Wolontariatu Szkolnego prowadzili zajęcia czytelnicze w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi im. Słonia nad Regą oraz w oddziale przedszkolnym.
26 września klasy: 5a, 5b i 6a wraz z wychowawcami pojechały na wycieczkę na wyspę Rugię i do Oceanarium w Stralsundzie.
Uczniowie wybrali się na spacer w koronach drzew i weszli na drewnianą 40 metrową wieżę widokową. Udali się również do Parku Narodowego Jasmund, gdzie podziwiali klify kredowe. Z zainteresowaniem oglądali okazy zgromadzone w Oceanarium. Swoimi wrażeniami podzielili się: Małgosia, Lena, Zosia, Zuzia, Przemek, Filip i Maciek:
„Zobaczyłem mnóstwo kolorowych gatunków ryb. Nigdy takich nie widziałem.”
„Chciałem zobaczyć podwodny świat, zwłaszcza rekiny. Spełniłem swoje marzenie.”
„Najbardziej spodobały mi się pingwiny, znajdujące się na specjalnym wybiegu w odkrytej części oceanarium.”
„By dojść na wieżę widokową, należało pokonać tor przeszkód. Nieco się kołysały. To był prawdziwy dreszczyk emocji.”
„Najfajniej było leżeć na leżakach i wsłuchiwać się w odgłosy morza.”
„Mam nadzieję, ze częściej będziemy jeździć na takie wycieczki”.
„Na wycieczce liczy się dobra atmosfera. Wrażeń i emocji nam nie brakowało.”
Nadia Olejnik zdobyła I miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w Zapasach! Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w sporcie!
Młodsze kategorie dziewcząt przygotowują się do nowego sezonu. W ciągu ostatnich tygodni dziewczęta trzykrotnie brały udział w bardzo ciekawych dla nas turniejach. Pierwszy raz skorzystaliśmy z zaproszenia UKS Motława Suchy Dąb i 10 września wzięliśmy udział w Wakacyjnym Turnieju o Puchar Starosty Gdańskiego w kategorii Młodziczek. W czterech spotkaniach odnieśliśmy trzy zwycięstwa! Pokonał nas tylko obecny Mistrz Polski w kategorii G-12 UKS Wilki Godkowo 1:3.
Gospodynie z Suchego Dębu zrewanżowały się nam na Turnieju Jedynka Orzysz Cup rozegranym 01 października. Meczy rewanżowych było sporo i wreszcie udało nam się pokonać UKS Wilki Godkowo 5:2. W Orzyszu startowało kilkadziesiąt drużyn w trzech kategoriach. Pomimo cennych zwycięstw w meczu decydującym, o I miejsce w Turnieju, UKS Motława Suchy Dąb pokonała nas 5:4.
25 września Juniorki Młodsze razem z najstarszymi Młodziczkami wybrały się na Turniej Polskiego Związku Unihokeja pod hasłem „Walcz z Wirusem Bezsilności”. Mimo obaw, Turniej poszedł nam świetnie! Wygraliśmy wszystkie 4 mecze, zdobyliśmy 37 bramek, a straciliśmy tylko 2.
Podsumowując, w 3 turniejach wygraliśmy w 10 spotkaniach, a pokonano nas tylko dwukrotnie. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy spotkać się z drużynami z Polski, które brały udział w tych turniejach: UKS Bankówka Zielonka, UKS Radzevia Radzewo, UKS Błyskawica Niechanowo, SP Brudzew, SP Chwałkowo, UKS Jedynka Orzysz, UKS Wilki Godkowo, UKS Motława Suchy Dąb, SP Nowy Dwór Kwidzyński, SP Wielichnowy, UKS Grudek, UKS Nolet Żabi Róg, UKS Biedronka Chudek.
Młodziczki i Juniorki Młodsze reprezentowały: Pietrzak Weronika, Wetlińska Karolina, Leśna Oliwia, Ledzion Hania, Kozakowska Marta, Cirocka Jagna, Zub Maja, Julia Siupka, Kizik Anna, Pietrzak Julia, Omelańczuk Aurelia, Koper Zuzanna.
30 września w klasie 2a świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki złożyły chłopcom życzenia i wręczyły drobne upominki z okazji ich święta. Ponadto chłopcy zmierzyli się z niełatwymi konkurencjami : rysowanie z zamkniętymi oczami, jedzenie cytryny z uśmiechem na twarzy oraz rozpoznanie jak największej ilości marek samochodów. Dzień ten minął w miłej , wesołej atmosferze i zakończył się słodkim poczęstunkiem. Zapraszamy do galerii zdjęć.
Z okazji Dnia Chłopaka dziewczynki z klasy 6a przygotowały chlopcom niespodziankę.Panowie otrzymali drobne upominki przygotowane przez koleżanki. Odbył się pokaz mody, lekcja malowania, karaoke i rozmaite quizy. Nie zabrakło również poczęstunku.Czas upłynął wesoło i zbyt szybko.
“Samorządna szkoła powinna być jak drużyna sportowa: wygrać można tylko wtedy, gdy grają wszyscy, a nie tylko gwiazdy. (…)
W samorządnej szkole nie tylko się błyszczy, nie tylko jest się podziwianym, ale trzeba pracować, i to nie dla siebie, lecz dla innych.”
J. Radziewicz
Samorząd Uczniowski tworzą wszyscy uczniowie szkoły. Jego członkiem zostaje się w chwili przyjęcia do szkoły. Jest on demokratyczną organizacją uczniów dla uczniów.
Aby zachować ład i porządek spośród wszystkich uczniów, w drodze demokratycznych wyborów wybierany jest Zarząd SU, który w imieniu całego samorządu podejmuje bieżące decyzje i jest odpowiedzialny za koordynację działań ogólnoszkolnych. Poza reprezentowaniem uczniów i dbaniem o ich prawa umożliwia uczniom realizację własnych pomysłów związanych z uatrakcyjnieniem i organizacją szkolnego życia.
W czwartek 22 września odbyły się w naszej szkole wybory do Zarządu SU. Wszyscy uczniowie oddawali swoje głosy w głosowaniu powszechnym i równym, które następnie zostały komisyjnie sprawdzone i podliczone.
Spośród 24 kandydatów, będących przedstawicielami poszczególnych klas społeczność szkolna wybrała swoich 13 przedstawicieli, którzy będą działać w czterech sekcjach ( porządkowej, informacyjno- fotograficznej, dekoracyjnej i rozrywkowej).
Na pierwszym spotkaniu Zarządu uczniowie wybrali Prezydium:
Opiekę nad SU będą sprawowali p. Jolanta Bąk, p. Marta Krawczyk, p. Anna Zawada, p. Justyna Stawicka, p. Danuta Bumbul. Nauczyciele opiekują się wyznaczonymi sekcjami. Przypominamy, że tablica informacyjna SU znajduje się na III piętrze naszej szkoły.
Życzymy owocnej pracy
Z okazji Dnia Chłopaka, męska cześć zespołu klasy 5a otrzymała w prezencie od koleżanek mroźny smak lata. Zamiast odwiedzić lodziarnię, zostaliśmy w klasie, a lody dosłownie przyszły do nas. A jak to możliwe? Otóż, oprócz wspaniałych uczniów w klasie, mamy też pomysłowych i zawsze pomocnych rodziców. Dzięki temu było pysznie oraz wesoło. Dziewczyny przygotowały wspaniałe zabawy.
Zobaczcie sami!
Wychowawca Justyna Pietrzak
30 września 2022r. w klasie III b chłopcy obchodzili swoje święto. W tym dniu dziewczynki przygotowały dla chłopców niespodzianki w postaci poczty z życzeniami. Były też prezenty. Nie zabrakło poczęstunku i konkursów. Zabawę zakończyliśmy na boisku szkolnym. Obchody DNIA CHŁOPAKA minęły w sympatycznej i miłej atmosferze, wszyscy świetnie się bawili.
Kochani Chłopcy!
Wszystkiego najlepszego, okazja niezwykła taka,
bo przecież to Dzień Chłopaka!
Zatem spełnienia marzeń, sukcesów, wspaniałych planów,
byście wyrośli na porządnych panów!
By wszystko dobrze Wam się układało...
i może, żeby uczyć Wam się zachciało!
Życzy Samorząd Uczniowski
Z okazji Dnia Chłopaka przeprowadzono konkurs pt. Moda chłopięca. Chętne osoby zaprezentowały stroje na korytarzu szkolnym w czasie długiej przerwy.
Dziękujemy za wspaniały pokaz strojów.
28 września klasa 2c wybrała się na wycieczkę do Straży Pożarnej. Dzięki życzliwości Pana Bartosza Makowskiego, który jest strażakiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebiatowie dzieci mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt strażacki. W trakcie rozmowy z Panem Bartoszem, dzieci dowiedziały się dużo o trudnej, niebezpiecznej i odpowiedzialnej pracy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego lub przy ratowaniu zwierząt. Wielką atrakcją dla wszystkich było wejście do wozu strażackiego. Składam serdeczne podziękowania dla Pracowników OSP w Trzebiatowie, a w szczególności dla Pana Bartosza Makowskiego za umożliwienie naszym dzieciom poznanie zawodu strażaka z bliska. Tak zdobyta wiedza zachowa się na długo w ich pamięciach.