Nawigacja

Nawigacja

    • PROGRAM PROFILAKTYCZNY "CUKIERKI"

      PROGRAM PROFILAKTYCZNY "CUKIERKI"

      Pod koniec maja i na początku czerwca w klasach drugich i trzecich przeprowadzone zostały zajęcia w ramach programu profilaktycznego „Cukierki”.
      Celem programu było przybliżenie uczniom podstawowych informacji na temat środków zagrażających zdrowiu i życiu, kształtowanie postawy dystansu w relacjach z nieznajomymi oraz rozwijanie u uczniów postawy zaufania do rodziców, nauczycieli oraz innych pracowników szkoły, jako osób mogących udzielić pomocy w trudnych sytuacjach.
      Uczniowie wysłuchali bajki profilaktycznej pt. „Cukierki” autorstwa Agnieszki Grzelak.  Wymieniali się swoimi spostrzeżeniami na temat treści. Wspólnie poszukiwali sposobów zachowania w podobnych sytuacjach. Odgrywali scenki. Wskazywali osoby oraz instytucje, do których można zwrócić się z prośbą o pomoc.
      Na zakończenie zajęć wykonały rysunki, znaki ostrzegawcze oraz plakaty związane z omawianym tematem.

      K. Sańda

    • DOBRE MANIERY NIE TYLKO W BIBLIOTECE

      DOBRE MANIERY NIE TYLKO W BIBLIOTECE

      Mistrz dobrych manier to osoba, która dla innych jest wzorem dobrego zachowania się w różnych sytuacjach. Nasza biblioteka jako współrealizator projektu „Szkoły Dobrego Wychowania” była organizatorem konkursu         pt. „Dobre Maniery”, w którym uczniowie klas I – III mieli zaprezentować zdobytą w tym temacie wiedzę w postaci pracy literacko plastycznej. Nasi najmłodsi uczestnicy wykazali się jak zwykle pomysłowością, za co serdecznie dziękujemy. 

       Tytuł Mistrz Dobrych Manier otrzymała Lena Sowińska z klasy II c

      II miejsce:

      Mateusz Niewiadomski z klasy IIa

      III miejsce:

      Natalia Grzyb z klasy Ia

      Wyróżnienia :

      Oliwier Sierociński z klasy IIb

      Justyna Sierocińska z klasy IIb

      Paulina Skibińska z klasy Ic

      Krystyna Szpringer z klasy IIIa

      Gratulujemy zwycięzcom i liczymy na to, że będziecie zarażali dobrym zachowaniem Wszystkich, którzy mają jeszcze wątpliwości, że warto.

    • ZDROWE ZĘBY MAMY - MARCHEWKĘ ZAJADAMY

      ZDROWE ZĘBY MAMY - MARCHEWKĘ ZAJADAMY

      W oddziale zerowym, zakończyliśmy realizację programu prozdrowotnego nastawionego na profilaktykę zdrowia jamy ustnej. Zerówkowicze bardzo chętnie uczestniczyli w dyskusjach, wykazali się dużą wiedzą ale i też wiele informacji było dla nich nowych. Wykonali pracę plastyczne, kubeczki z własnym logo, wysłuchali filmu edukacyjnego, a na koniec szeroko się uśmiechnęli. Obiecali dbać o swoje zęby oraz zdrowo się odżywiać. Do czego zachęcamy również wszystkich. 

    • WIZYTA W MINI ZOO DonkeySzot

      WIZYTA W MINI ZOO DonkeySzot

      Dnia 20 czerwca oddział zerowy i klasa 1c wybrali się na  wycieczkę do niezbyt oddalonego od Trzebiatowa  Mini Zoo w Rogozinie.
      Zostaliśmy oprowadzeni po zoo, a pani przewodnik opowiedziała nam o zwierzętach, które tu mieszkają. Dzieci zobaczyły zwierzęta i miały możliwość  nakarmić podopiecznych tj.  osły , owce kameruńskie, króliki, lamy, alpaki, kucyki, indyki i innych przedstawicieli ptactwa domowego.
       Dodatkową atrakcją wycieczki była zabawa w szukanie skarbów, zabawa na placu zabaw oraz dmuchańcu.


      Jadwiga Utnicka
      Anna Zawada
      Anna Pawelczyk

    • KONFRONTACJE BALETOWE W KOŁOBRZEGU

      W dniach 10-12 czerwca odbyły się VIII Międzynarodowe Konfrontacje Baletowe w Kołobrzegu. W konkursie brała udział uczennica naszej szkoły Oliwia Szymańska, która zdobyła I miejsce w kategorii zespół mały taniec współczesny 14-18 lat. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

    • PODZIĘKOWANIE

    • OSTATNI DZIEŃ WYCIECZKI

      To koniec naszej podróży, jednak wrażenia z Kopalni Złoty Stok i krajobraz Błędnych Skał pozostaną z nami już na zawsze! Zobaczcie sami jaka Polska jest piękna.
      Nauczyciele:Ewa Byra-Kwiatkowska, Anna Kukiełka, Jolanta Mruk, Justyna Pietrzak

    • KONDOLENCJE

    • WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W NASZEJ SZKOLE

      Dzisiaj w naszej szkole gościliśmy grupę "Jeżyki"-przedszkolaków z oddziału zerowego z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi im. Słonia nad Regą. Przyszli uczniowie z zaciekawieniem zwiedzali naszą szkołę -odwiedzili bibliotekę szkolną, klasy, świetlicę ,szatnie a także zostali zaproszeni przez swoich starszych kolegów z klasy 1c do wspólnej lekcji.

    • WIZYTA W OSP

      Dzieci z oddziału zerowego naszej szkoły odwiedziły w poniedziałek 13 czerwca 2022r. siedzibę Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebiatowie. Poza zwiedzaniem obiektu remizy, dzieci miały okazję obejrzeć specjalistyczne wozy strażackie, sprzęt do rozcinania karoserii samochodów  i inne elementy wyposażenia auta. Dzieci poznały również sposób powiadamiania strażaków o zdarzeniu, w którym ktoś oczekuje na ich pomoc. Jednak największą frajdę sprawiła dzieciakom możliwość  wejścia do kabiny wielkiego, czerwonego wozu strażackiego, gdzie choć przez chwilę można było poczuć się prawdziwym strażakiem. Druh opowiedział maluchom o swojej ciężkiej i odpowiedzialnej służbie, podkreślając, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale są również wzywani do wypadków samochodowych i innych zdarzeń losowych. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego zdobyły cenną wiedzę.

      A. Zawada i A. Pawelczyk

    • POROZMAWIAJMY O ZDROWIU ...

    • SERCE DLA SERCA

    • DZIEŃ DRUGI I TRZECI WYCIECZKI

      Kolejny dzień naszego wyjazdu po solnych podziemiach to zupełnie inne wrażenia.
      Podziwialiśmy niespotykane krajobrazy: solankowe jeziora i przepiękne podziemne komory, w tym niepowtarzalną Kaplicę św. Kingi. Poznaliśmy również dawne narzędzia i maszyny górnicze.
      To oczywiście nie wszystko- po drodze zwiedziliśmy Kopiec Kościuszki w Krakowie.
      Odwiedziliśmy wystawę "Kościuszko- bohater wciąż potrzebny" i weszliśmy na szczyt Kopca Kościuszki, gdzie zachwycaliśmy się panoramą Krakowa.
      Wieczorem oprócz zabaw sportowych, dzieci korzystały także z podgrzewanego basenu na świeżym powietrzu.
      Trzeci dzień wycieczki ENERGYLANDIA.

    • PIERWSZY DZIEŃ WYCIECZKI

      Uczniowie z klasy 4A, 5B, 6B i 7E przeżyli wręcz tropikalne klimaty.
      Pogoda dopisała podwójnie, więc w tym upalnym dniu zwiedzanie ZOO dostarczyło nam gorących wrażeń. Z odprężeniem jednak zwiedziliśmy Wrocław od strony rzeki - rejs statkiem sprawdził się idealnie, a wodne i barwne środowisko ryb było niesamowitym przeżyciem.
      Późną porą właściciel obiektu Villa Natura przywitał nas swojskim ogniskiem, po którym każdy zapadł w głęboki sen.
      Zobaczcie jak Polska piękna jest.

    • SZKOŁA DOBREGO WYCHOWANIA

      W ramach konkursu Szkoły Dobrego Wychowania uczniowie klas 1-3 zostali zaproszeni przez swoich kolegów z klasy 3C na przedstawienie pt." O dobrym wychowaniu". Przedstawienie przygotowały: Karolina Zielińska i Magdalena Łęska.

    • SZKOŁA DO BREGO WYCHOWANIA

    • BAL ÓSMOKLASISTÓW

    • Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

      Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

      6 czerwca 2022r. dzieci z oddziału zerowego naszej szkoły odwiedziły bibliotekę w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury.  Dla niektórych maluchów było to pierwsze spotkanie z biblioteką. Dzieci dowiedziały się czym jest biblioteka, jak należy zachowywać się w bibliotece oraz jak zostać jej czytelnikiem. Panie bibliotekarki rozmawiały z dziećmi na temat dbania o środowisko, a następnie przeczytały książkę „Bajka o drzewie”. Dla dzieci została przygotowana zabawa – rozwiązywanie zagadek dotyczących znajomości tytułów bajek. Na koniec spotkania  na dzieci czekał słodki poczęstunek oraz drobne upominki.

      Anna Zawada  i Anna Pawelczyk

    • WYCIECZKA DO PARKU DINOZAURÓW

      WYCIECZKA DO PARKU DINOZAURÓW

      Dnia  07.06. klasy II wybrały się  na wycieczkę do Bałtyckiego Parku Dinozaurów we Wrzosowie. Dzieci miały okazję zobaczyć wiele różnych gatunków dinozaurów, oglądały też żywe zwierzęta takie jak: daniele, lamy, alpaki, owce, kozy kameruńskie, strusie. Na dzieci czekało też wiele innych atrakcji: kraina Dmuchańców, muzeum minerałów,  kolejka torowa Pirat, park linowy, trampoliny oraz plac zabaw. Pomimo dość wysokiej temperatury, ze smakiem zjedliśmy pyszny obiad. Wycieczka sprawiła uczniom wiele radości, dopisywał dobry  humor i uśmiech .Wszyscy wrócili zadowoleni, pełni wrażeń i z pięknymi pamiątkami.

    • WIZYTA W STRAŻY POŻARNEJ

      WIZYTA W STRAŻY POŻARNEJ

      Dnia 02.06. 2022r  uczniowie klasy 3c odbyli wycieczkę do siedziby Straży Pożarnej. Była to ważna lekcja, ponieważ uczniowie dowiedzieli się, że praca strażaków polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi, wypadków samochodowych i innych niebezpiecznych wydarzeń.
      Największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, do którego uczniowie mogli  wejść. Następnie strażacy zademonstrowali wykorzystywany sprzęt oraz wyposażenie wozu strażackiego. Z wycieczki uczniowie  wrócili pełni niezapomnianych wrażeń i wiedzy na temat zagrożeń płynących z kontaktu z ogniem.

    strona:

    Aktualności

    Kontakt

    • Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Kochanowskiego
      ul. Kamieniecka 16
      72-320 Trzebiatów
      Sekretariat znajduje się w budynku szkoły przy ulicy Wodnej 2.
    • 91 3872518

    Galeria zdjęć