Nawigacja

Nawigacja

    • Mikołajki w Banku PKO BP

      6 grudnia uczniowie klasy IV e uczestniczyli w spotkaniu  Mikołajkowym w Banku PKO Bank Polski. Podczas zajęć, które były ukierunkowane przede wszystkim na pracę bankowca (w ramach zawodoznawstwa) uczniowie liczyli pieniądze, odwiedzili skarbiec, udzielali odpowiedzi na pytania związane z pracą  banku.

      Po poznaniu tajników pracy  bankowca uczniowie brali udział w zajęciach animacyjnych, ciekawych konkursach z nagrodami oraz otrzymali słodki poczęstunek. Wszystkie dzieci były zachwycone spotkaniem oraz otrzymanymi nagrodami. Dziękujemy Panu Krzysztofowi Kizikowi - Dyrektorowi Banku za zorganizowanie tak pomysłowego spotkania, które było bardzo ciekawym doświadczeniem dla wszystkich dzieci.

    • Kiermasz Świąteczny

      2 grudnia 2018 r. odbyły się Gminne „Biało-czerwone Mikołajki”. Wokół ratusza rozstawione były liczne kiermasze, a wśród nich nasz, na którym były wszelkiego rodzaju własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne, aniołki, stroiki, bombki, mikołaje, choinki oraz pachnące ciasta przez naszych uczniów i rodziców. Uśmiechnięte Śnieżynki częstowały wszystkich pierniczkami i cukierkami.

      W świąteczny nastrój wprowadziły nas uczennice klas II A, III B, i V D śpiewając świąteczne piosenki.

      Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację kiermaszu za upieczenie ciast, przygotowanie kartek i ozdób świątecznych, a także tym, którzy chętnie to wszystko kupowali wspierając naszą szkołę.

       

    • Zabawy Andrzejkowe

      https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQKx5eCf2CU9PsY_ELXlnwGOOGuc7DKgv4c8IYHXdMay33a47lGW klasach młodszych również odbyły się

                    ZABAWY ANDRZEJKOWE.

      Przeprowadzono wiele wróżb:  losowanie zawodów, magiczna kostki, andrzejkowe serca, kolejka bucików, czy kwiaty w wodzie. Dostarczyły one wszystkim wiele radości. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.   /Zdjęcia - kl. 2b/

       

    • ZABAWA ANDRZEJKOWA

      Uczniowie naszej szkoły bawili się na dyskotece andrzejkowej. Były konkursy, wróżby i mnóstwo wspaniałej zabawy. Doskonałą oprawę muzyczną zagwarantował nasz absolwent Michał, któremu w tym miejscu serdecznie dziękujemy.
      Dziękujemy również naszym opiekunom, którzy poświęcili swój czas w czwartkowy i piątkowy wieczór.
      Opiekunowie SU
       
    • WYBIERAM WŁAŚCIWĄ STRONĘ INTERNETU

      Opis: Znalezione obrazy dla zapytania kciuk w góreWYBIERAM WŁAŚCIWĄ STRONĘ INTERNETU

        Internet stał się nieodłącznym elementem życia współczesnego człowieka. Szczególną jednak rolę pełni w życiu dzieci i młodzieży, stając się źródłem wiedzy, rozrywki  ale niestety również wielu zagrożeń. Niewłaściwe wykorzystanie Internetu może nieść ze sobą wiele zagrożeń. Najważniejszym przeciwdziałaniem w walce z niebezpieczeństwami i zagrożeniami ze strony Internetu jest nasza wiedza o nim. Istotną rolę w jej przekazywaniu młodemu człowiekowi mają rodzice i nauczyciele.

      Dnia 27.11.2018r. oraz 28.11.2018r. w klasie IIa,IIb i IIc odbyły się lekcje profilaktyczno-edukacyjne z zakresu bezpiecznego korzystania z Internetu
      pt. „ WYBIERAM WŁAŚCIWĄ STRONĘ INTERNETU!”

      Uczniowie aktywnie wzięli udział w zajęciach, wymienili zalety i zagrożenia korzystania z Internetu, zapoznali się z pojęciem Cyberprzemocy oraz wykonali plakat dotyczący dobrej i złej strony Internetu.

      Zajęcia przeprowadził psycholog szkolny- Pani Agata Tarko

      Zapraszamy do galerii zdjęć!

    • Dzień Pluszowego Misia

      UWAGA!!!

      Ogłaszamy 27 listopada 2018r. DNIEM PLUSZOWEGO MISIA.

      Zapraszamy wszystkich uczniów do przebrania się za dowolną maskotkę. W tym dniu przynosimy do szkoły swojego ulubionego misia i pozwalamy mu chłonąć wiedzę razem z nami.

      ZARZĄD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

    • OTWARTA SZKOŁA

       

      Zebrania i konsultacje z rodzicami w ramach 

      Dni Otwartej Szkoły

      odbędą się

      27 listopada 2018 r. (wtorek) godz. 16.00 – 18.00.

      Serdecznie Zapraszamy!

    • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

      ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

       

         DZIEŃ BIAŁO-CZERWONY
      Przygotowując się do obchodów Narodowego Święta Niepodległości
      w czwartek 8 listopada uczniowie i nauczyciele naszej szkoły
      przybrali polskie barwy narodowe.


      Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy...
      9 listopada w szkole obchodziliśmy 
      100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości  przez Polskę. 
      Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, 
      którą przygotowali uczniowie klasy 2b, 5a, i 5d.
      Po akademii wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz obecni rodzice 
      wspólnie zaśpiewali  nasz hymn narodowy, włączając się tym samym w akcję Rekord dla Niepodległej .

      Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

    • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

      Czwartek Dniem Biało-Czerwonym

      W związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości ogłaszamy czwartek Dniem Biało-Czerwonym. Mile widziany strój lub dodatki w naszych barwach ojczystych.
      W piątek 9 listopada odbędzie się uroczysta akademia z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Obowiązuje strój galowy.

    • Krokusowa Rewolucja

            Krokusowa Rewolucja

      Podczas lekcji przyrody uczniowie z klasy IV e posadzili cebulki krokusów przed terenem szkoły. Nasze działanie było realizowane w ramach drugiej edycji Krokusowej Rewolucji. Na efekty naszej pracy poczekamy do wiosny. 

    • Lekcja historii inaczej

      Lekcja historii inaczej

      Uczniowie klas: VIIIB i VIIIC uczestniczyli w spotkaniu w Pałacu nad Młynówką organizowanym przez Biuro Dokumentacji Zabytków w Szczecinie. Pani Agnieszka Osiak przedstawiła prezentację multimedialną dotyczącą udziału armii generała Józefa Halera w odzyskaniu niepodległości przez Polskę.

        

    • SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW

      Znalezione obrazy dla zapytania słodziaki biedronka SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW

      Uczniowie klasy II a i II b w październiku uczestniczyli  w projekcie edukacyjnym

      „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”.

      Cel projektu to zachęcenie dzieci do codziennego czytania. Zadaniem uczniów było poświęcenie co najmniej 10 minut dziennie na głośne czytanie wybranych pozycji z literatury dziecięcej. Uczestnicy otrzymali mini-albumy, w których gromadzili naklejki otrzymane za wykonanie zadania.

      Podczas zajęć w klasie uczniowie słuchali opowiadań z książki Renaty Piątkowskiej „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Na zakończenie projektu wykonali prace konkursowe - komiksy o dalszych przygodach Słodziaków.

      W dniu 18 października 2018 r. w naszej szkole odbył się Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków. Wzięli w nim udział uczniowie z klas: II a i II b. Uczniowie z uwagą wysłuchali opowiadań i wierszy czytanych przez zaproszone mamy. Przeprowadzono konkurs wiedzy o Słodziakach na wesoło. Uczniowie w zespołach odpowiadali na pytania dotyczące treści książki, rozpoznawali odgłosy mieszkańców leśnej polany, rozwiązywali zagadki oraz różne zadania - wykreślanki, sudoku, układali puzzle. Na zakończenie wszyscy zostali nagrodzeni słodkim upominkiem.

    • Samorząd Szkolny I-V

      WYNIKI WYBORÓW RADY SAMORZĄDU KLAS I – V

      W skład Rady Samorządu wchodzą:

      1. Kozłowska  Zofia
      2. Hinc Paulina
      3. Angowska Pola
      4. Kotelnicka Natalia
      5. Pietrzak Weronika
      6. Gołuchowska Michalina
      7. Sytnik Zofia
      8. Pawlak Martyna
      9. Latawiec Wanessa
      10. Malko Daria
      11. Omelańczuk Aurelia.

      Do Rady Samorządu kwalifikowało się 10 osób. Zdarzyła się jednak, że w wyniku głosowania troje uczniów uzyskało taką samą liczbę głosów. Z tego powodu Rada Samorządu została powiększona o jednego członka.

      Koordynator projektu Szkoła Demokracji

      Beata Rabiega

    • Opiekun Samorządu

      WYBRALIŚMY OPIEKUNÓW SAMORZĄDU
      Klasy I - V
      Frekwencja: 76%
      Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: AGNIESZKA SUSZYŃSKA i JACEK SKONECZNY
      Klasy VI - VIII
      Frekwencja: 86%
      Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: JOLANTA BĄK i BEATA RABIEGA
       
      Więcej informacji w zakładce Samorządu.
      Koordynator projektu Szkoła Demokracji
      Beata Rabiega
    • Wybieramy Opiekuna Samorządu!

      WYBIERZ OPIEKUNA SAMORZĄDU!!!

      23 PAŹDZIERNIKA 2018R. TO DZIEŃ, W KTÓRYM UCZNIOWIE MAJĄ MOŻLIWOŚĆ WYBRAĆ OPIEKUNA SAMORZĄDU SZKOLNEGO.

      Wybory zaplanowane są w obu budynkach szkoły.

      Do urny wyborczej zapraszamy w godzinach od 8.00 do 12.00.

      Kandydaci na opiekuna samorządu klas VI – VIII to:

      1. Jolanta Bąk
      2. Zdzisława Bednarz
      3. Jadwiga Sadowska
      4. Beata Stolarczyk
      5. Beata Rabiega

      Kandydaci na opiekuna samorządu klas I – V to:

      1. Magdalena Wołoszyn
      2. Katarzyna Sańda
      3. Jacek Skoneczny
      4. Anna Zawada
      5. Agnieszka Suszyńska

      Koordynator projektu Szkoła Demokracji

      Beata Rabiega

    • Wyniki wyborów do Samorządu

      WYNIKI WYBORÓW DO RADY SAMORZĄDU

      KLAS VI - VIII

      9 października 2018r. w naszej szkole odbyły się wybory do

      RADY SAMORZĄDU KLAS VI - VIII.

      W skład Rady Samorządu wchodzą:

      1. Martyna Mielniczuk
      2. Natalia Iwanowska
      3. Martyna Gołuchowska
      4. Aleksandra Szymczyk
      5. Weronika Hałgas
      6. Marcel Taglewski
      7. Jan Budny
      8. Iga Uchnast
      9. Pola Bagińska.

      Szczegółowe wyniki głosowania można zobaczyć w zakładce samorządu.

      Koordynator projektu Szkoła Demokracji

      Beata Rabiega

    • PASOWANIE KLAS PIERWSZYCH

      PASOWANIE KLAS PIERWSZYCH

       

      Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.

      12 października od samego rana panowała w naszej szkole świąteczna atmosfera.Uczniowie klas pierwszych świątecznie ubrani, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszoklasistów wypadło jak najbardziej uroczyście. W niezwykle doniosłej atmosferze przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, nauką i postawą sprawiać swym rodzicom i nauczycielom powód do dumy. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała pasowania na ucznia. Następnie życzenia złożyła Pani Dyrektor oraz zaproszeni goście. Ten dzień długo zostanie pierwszakom w pamięci. 

    • Wybory do Samorządu Szkoły

      WYBORY DO RADY SAMORZĄDU

      SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1

      9 PAŹDZIERNIKA 2018 - SZKOŁA PRZY UL. WODNEJ 2

      10 PAŹDZIERNIKA 2018 - SZKOŁA PRZY UL. KAMIENIECKIEJ 16

    • Festyn Rodzinny

      6 października na boisku szkolnym odbył się Festyn rodzinny z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i podsumowania programu „Bezpieczna Jedynka”.

      Hasło przewodnie festynu brzmiało:

      „Niepodległa i bezpieczna”  .

      W ten wyjątkowy, słoneczny dzień na gości czekało wiele atrakcji . Uroczystość rozpoczęły uczennice klasy VI c: Wiktoria Paczkowska, Jowita Zubrewicz i Wiktoria Zarecka, które opisały drogę Polaków do niepodległości. Później odbył się I Niepodległościowy Bieg z Jedynką, w którym rodzice wspólnie ze swoimi dziećmi oraz nauczyciele wyposażeni w białe i czerwone baloniki pobiegli wyznaczoną trasą. Najmłodsza uczestniczka biegu ma 2 i pół roku.

      Ponieważ festyn związany był z faktami historycznymi nie zabrakło gości specjalnych z Grupy Rekonstrukcji Historycznej "Nałęcz" w osobach p. Tomasz Bąk, p. Ryszard Wroński, p. Cezary Zagozdon i nasza uczennica z IVe Aleksandra Bąk.  Przybyli goście przedstawili się, opowiedzieli o sobie, swoich strojach i przyniesionej broni. Wszyscy uczestnicy z zaciekawieniem słuchali, a następnie zadawali pytania i mieli możliwość zrobienia zdjęć z postaciami historycznymi.

      Dodatkową atrakcją dla wszystkich dzieci były zabawki z balonów wykonane przez Panią Barbarę Kuriatę.

      Dużym zainteresowaniem cieszyły się również stoiska kulinarne, gdzie można było skosztować zdrowych potraw, które zawierały patriotyczny akcent i pysznych ciast .

      Poza tym odbyły się skoki w workach, bieg z taśmą i rozgrywki w dwa ognie - nauczyciele i rodzice contra uczniowie. Nasi uczniowie z rodzicami wspólnie i aktywnie spędzili czas, który był przeznaczony właśnie dla nich.

      Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom festynu za wspólnie spędzony czas. Zaproszonym gościom za przybycie i uświetnienie naszego spotkania, a naszym wspaniałym rodzicom za przygotowanie tak dekoracyjnych i pysznych potraw, które rozpieszczały nasze kubki smakowe.

      Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia imprezy.

    strona:

    Aktualności

    Kontakt

    • Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Kochanowskiego
      ul. Kamieniecka 16
      72-320 Trzebiatów
      Sekretariat znajduje się w budynku szkoły przy ulicy Wodnej 2.
    • 91 3872518

    Galeria zdjęć