Piątek z grą planszową
Uczniowie klasy VIIc zorganizowali w naszej szkole kolejny piątek z grą planszową. To kolejny zespół klasowy, który zajął się organizacją takiego dnia.
Mamy nadzieję, że inicjatywa Samorządu Uczniowskiego zagości na stałe w naszej szkole i będzie się cieszyła coraz większym zainteresowaniem.
Już w kolejny piątek zapraszamy ponownie do zabawy z grami planszowymi .


Samorząd Uczniowski
Szkolne Walentynki
14 lutego w szkole były obchodzone Walentynki. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami już tydzień wcześniej rozpoczęli przygotowania do tego szczególnego dnia. Wspólnie wykonano kartki walentynkowe w 3 wzorach. Przygotowana została również specjalna skrzynka, do której można było wrzucać walentynkowe kartki dla swojej sympatii. W Dzień Zakochanych można było zakupić oraz wysłać piękne kartki z miłymi słowami do osób bliskich naszemu sercu. Tego dnia uczniowie ubrani byli w kolorze czerwonym. Uczniom i nauczycielom ten dzień upłynął w bardzo miłym nastroju.


W grudniu 2018 r. uczniowie z klas II i III wzięli udział
w Ogólnopolskiej Stypendiadzie Wczesnoszkolnej.
W ramach stypendiady odbyły się konkursy: czytelniczy, ortograficzny, matematyczny i plastyczny.
Miło nam poinformować, że wśród laureatów konkursu plastycznego
znalazły się trzy uczennice naszej szkoły:
Daria Malko kl. II b – III miejsce
Maja Zub kl. II b – Wyróżnienie
Alicja Król kl. III a – Wyróżnienie

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!

Kochani, mamy nareszcie długo oczekiwane i upragnione FERIEEEEEEEE,
które trwać będą do 10 lutego.
Udajemy się na dwutygodniowy, zasłużony dla wszystkich „urlop od szkoły” .
Będziemy mogli odpocząć, zrelaksować się i nabrać sił do pracy w II półroczu.
Nie zapominajmy jednak w tym czasie o bezpieczeństwie swoim i innych, zwłaszcza jeśli zamierzamy spędzić ten czas na uprawianiu sportów zimowych.

Wszystkim uczniom i nauczycielom dyrekcja szkoły życzy miłego i bezpiecznego wypoczynku.
Niech ten czas dostarczy wszystkim wielu ciekawych przeżyć i niezapomnianych wrażeń.
Mamy nadzieję, że wrócicie zadowoleni i wypoczęci, z nową energią do dalszej pracy.
18 stycznia odbył się Bal Karnawałowy. Uczniowie klas 0 – IV przebierali się za ulubioną postać z bajki lub w dowolny strój, natomiast uczniowie klas V – VIII przebierali się w stylu lat 70 – tych. W czasie balu zostali wybrani król i królowa balu. Zabawa była wyśmienita. Foto relacja w albumie fotograficznym.
15 stycznia 2019 roku, uczniowie z klasy IIIB ze szkoły podstawowej nr 1 w Trzebiatowie odwiedzili Ochotniczą Straż Pożarną w naszym mieście.
W trakcie spotkania Naczelnik OSP p. Marian Sobczak zaznajomił dzieci z ciekawostkami związanymi z jego pracą zawodową i pasją, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pożaru oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków nie tylko samochodowych.
Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci mogły je z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują. Pan Marian opowiedział i pokazał dawne sprzęty i sztandar strażacki. Trzecioklasiści wysłuchali również prelekcji na temat niebezpieczeństw i zagrożeń pożarowych, bezpieczeństwie podczas ferii zimowych oraz pierwszej pomocy przedmedycznej.Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej- 998 i numer alarmowy–112.
Uczniowie wykazali ogromne zainteresowanie spotkaniem podczas którego nabyły cenną wiedzę, która utrwalana będzie przy każdej okazji.
Za miłe spotkanie dziękujemy panu Marianowi Sobczakowi. Klasa IIIB z wychowawcą.


BAL KARNAWAŁOWY
Zapraszamy serdecznie
18 STYCZNIA 2019R.
1. klasy 0 - II godz. 8.00 - 10.00
2. klasy III - IV godz. 10.00 - 12.00
3. klasy V - VIII godz. 14.00 - 17.00
Zapewniamy:
1. doskonałą muzykę
2. konkursy z nagrodami
Zapraszamy wszystkich uczniów do wspólnej zabawy.
Uczniowie klas 0 - IV przebierają się za ulubioną postać z bajki lub dowolny inny strój.
Uczniowie klas V - VIII przychodzą w przebraniu w stylu lat 70 -tych
W CZASIE BALU WYBIERAMY
KRÓLA I KRÓLOWĄ BALU!

Organizatorzy:
Dyrekcja Szkoły
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
PIĄTKI Z GRĄ PLANSZOWĄ

Pokój na ziemi ludziom,
a w niebie cisza gwiazd,
grają anieli,
świat się chlebem dzieli.
Świat ma dziś świąteczny blask…
ZDROWYCH , SPOKOJNYCH I RODZINNYCH
ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA
ORAZ SPEŁNIENIA MARZEŃ
W NOWYM ROKU
ŻYCZY
DYREKCJA SZKOŁY
Podobnie jak w poprzednich latach nawiązaliśmy do okresu bożonarodzeniowego jasełkami, które przygotowali nasi uczniowie pod kierunkiem nauczycieli: siostry Rozalii, Bogumiły Marzec i Anny Tarko.
Internet stał się nieodłącznym elementem życia współczesnego człowieka. Szczególną jedna rolę pełni w życiu dzieci i młodzieży, stając się źródłem wiedzy, rozrywki, ale niestety również wielu zagrożeń. Niewłaściwe wykorzystanie Internetu może nieść ze sobą wiele zagrożeń.
Najważniejszym przeciwdziałaniem w walce z niebezpieczeństwami
i zagrożeniami ze strony Internetu jest nasza wiedza o nim. Istotną rolę w jej przekazywaniu młodemu człowiekowi mają rodzice i nauczyciele.
Dnia 11.12.2018,13.12.2018 oraz 18.12.2018r. w klasach : 1a,1b, 3a i 3b odbyły się lekcje profilaktyczno-edukacyjne poruszające tematykę bezpieczeństwa
w Internecie oraz Cyberprzemocy. Uczniowie aktywnie wzięli udział
w zajęciach, wymienili zalety i zagrożenia korzystania z Internetu, poznali podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, zapoznali się
z pojęciem Netykiety, na koniec wspólnie wykonali plakat dotyczący zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.
Zajęcia przeprowadził psycholog szkolny- Pani Agata Tarko
Maraton Pisania Listów
Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do międzynarodowej akcji „Maraton Pisania Listów”. Tym razem zdecydowaliśmy się pomóc Gulzar Duszenowej z Kirgistanu, która walczy o prawa osób niepełnosprawnych. W klasach młodszych i starszych przeprowadzono lekcje na temat praw człowieka oraz osób działających na rzecz ich ochrony. Napisaliśmy listy w sprawie Gulzar Duszenowej, a tym samym wyraziliśmy poparcie dla jej trudnej walki o zmianę na lepsze losów osób niepełnosprawnych w Kirgistanie, poprzez dostęp do opieki zdrowotnej, miejsc pracy, budynków oraz transportu publicznego.
WYCIECZKA DO SZCZECINA
Dnia 19.12.2018r. uczniowie klas: 6a, 6b i 6c odbyli wycieczkę do Szczecina.
Pierwszą atrakcją wycieczki było obejrzenie filmu pt. „Dziadek do orzechów
i cztery królestwa”. Zrealizowana z ogromnym rozmachem produkcja Disneya oczarowała naszych uczniów. Na krótką chwilę mogliśmy przenieść się w magiczny świat żołnierzy z piernika i armii myszy.
Po wizycie w multikinie uczniowie udali się do Domu Eksperymentów Fundacji Eureka im. prof. Jerzego Stelmacha. Celem wystawy jest promowanie nauki
w sposób jak najbardziej zabawowy. Eureka posiada wiele interaktywnych eksponatów m.in. akustyczny telefon, piłka w strumieniu powietrza, wodne twierdzenie Pitagorasa i wiele innych atrakcji. Podczas zwiedzania uczniowie mieli możliwość zobaczyć pokazy, eksperymenty, których z pewnością nie da się przeprowadzić w domowym zaciszu.
Zapraszamy do galerii zdjęćJ
Dnia 16.12.2018 r. nasi uczniowie z klas IV a i IV c uświetnili swoim śpiewem i tańcem wigilię dla mieszkańców Trzebiatowa zorganizowaną przez Stowarzyszenie " Niebieskie Serce". Występ przygotowała Pani Anna Pawłow.
|
|
W poprzednim roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do udziału w międzynarodowym programie Eco School (Eko Szkoła), w którym celem było uzyskanie certyfikatu Zielonej Flagi. W ramach opracowanego planu działań na cały rok szkolny zadania były wykonywane w 2 obszarach – zmniejszenie wytwarzania odpadów oraz promocja zdrowego stylu życia.
W ramach pierwszego obszaru zorganizowany został szkolny konkurs „Dekalog Ekologa” oraz gminny konkurs „Nie smogowi”. Została przeprowadzona akcja Krokusowa Rewolucja. Uczniowie obchodzili Dzień Ziemi oraz uczestniczyli w akcji Sprzątanie Świata. W ramach drugiego obszaru zorganizowany został Tydzień dla zdrowia, podczas którego uczniowie poznali zasady zdrowego odżywiania oraz znaczenie produktów mlecznych. Uczniowie zostali zapoznani ze sposobami udzielania pierwszej pomocy w nagłych przypadkach. We współpracy z dietetykiem zostały przeprowadzone zajęcia oraz warsztaty tematyczne dla uczniów.
Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, uczniów oraz specjalistów nasza szkoła dołączyła do grona placówek tworzących międzynarodową sieć Eco Schools, dla których środowisko naturalne oraz edukacja ekologiczna jest bardzo ważna.
Spotkanie z Mikołajem...
Dnia 4 i 6 grudnia naszą szkołę odwiedził Mikołaj.
Wręczył prezenty uczniom klasy:5c, 4b oraz przedszkolakom. Wszyscy bardzo się cieszyli z tych odwiedzin.
Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji spotkania z Mikołajem należą się uczniom Ochotniczego Hufca Pracy w Trzebiatowie: Krzysztofowi Smole (III ZDZ) oraz Radosławowi Siwce (II branżowa) za godne reprezentowanie Mikołaja, a także opiekunom : Pani Annie Konieczce oraz Pani Barbarze Kuriacie.
Zapraszamy do galerii zdjęć.
13 grudnia o godzinie 12.00 przed Ratuszem uczestniczyliśmy w rekonstrukcji historycznej przeprowadzonej przez grupę ,,Nałęcz" w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.
37 lat temu 13 grudnia 1981 roku decyzją Rady Państwa o północy został wprowadzony stan wojenny, władzę w kraju przejęło wojsko, internowano działaczy opozycyjnych, zawieszono naukę w szkołach i na uczelniach, wprowadzono cenzurę korespondencji, przerwano łączność telefoniczną, wprowadzono godzinę milicyjną.
SŁODKI UPOMINEK DLA PRZEDSZKOLAKÓW
Z OKAZJI MIKOŁAJEK
Dnia 5.12.2018 uczennice (Oliwia Sroka,Natalia Smalec,Gabriela Miśko, Marta Niewiadomska, Nawojka Cirocka oraz Weronika Hołub) należące do Szkolnego Klubu Wolontariatu z okazji zbliżających się Mikołajek wybrały się do oddziału przedszkolnego mieszczącego się w naszej szkole oraz do Przedszkola Integracyjnego im. Słonia nad Regą przy ul.Waryńskiego.
Nasze szkolne Śnieżynki odwiedziły aż 7 grup przedszkolnych. Dzieci
z uśmiechem przywitały gości i z uwagą wysłuchały bajek czytanych przez wolontariuszki.
Na koniec wszystkie dzieci otrzymały słodki upominek z okazji Mikołajek.
Przedszkolaki pożegnały nas pięknie zaśpiewaną piosenką o Mikołaju. Wolontariuszki otrzymały upominek od przedszkolaków w postaci szopki bożonarodzeniowej.
Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom, którzy pomogli zorganizować słodkie upominki.
Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu:
Tarko Agata, Suszyńska Agnieszka
