„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” Janusz Korczak
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA
Nasza szkoła również włączyła się w obchody tego szczególnego dla wszystkich dzieci święta. Od 20 listopada przez dwa tygodnie w klasach odbywały się zajęcia w różnych formach dotyczące praw oraz obowiązków dzieci. Były to pogadanki, lekcje wychowawcze, pokazy prezentacji multimedialnych. Klasy wykonały plakaty tematyczne, które zamieszczono na gazetkach szkolnych. Na podsumowanie prowadzonych działań uczniowie klasy II C przygotowali występ dla dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I.
Wierszem i piosenką podzieliły się zdobytą wiedzą z młodszymi kolegami.
Każdy człowiek, czy to dziecko czy dorosły ma prawo do godnego życia
- w pokoju i spokoju, w miłości i poczuciu bezpieczeństwa.
Należy również pamiętać, że oprócz praw mamy także obowiązki wynikające z roli ucznia, dziecka naszych rodziców, Polaka i człowieka.
PAMIĘTAJCIE!!! TRAKTUJCIE INNYCH TAK, JAK SAMI CHCECIE BYĆ TRAKTOWANI!
15.12 odbyło się trzecie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego.
W świątecznej atmosferze rozmawialiśmy o przeczytanym fragmencie książki A. Tyszki pt. "Koniki z Szumińskich łąk".
Członkowie DKE uznali, że przesłaniem tekstu było dawanie szczęścia, bezinteresowna pomoc, troska o innych, sprawianie radości.
Zastanawialiśmy się, czy zwierzę może być członkiem rodziny, kim dla nas są czworonożni pupile? Czy są częścią naszej rodziny? Rozmawialiśmy o sytuacjach w życiu, w których mogliśmy komuś pomóc.
Członkowie otrzymali identyfikatory klubu oraz klubowe zakładki do książek.
Na spotkaniu częstowaliśmy się także pysznym ciastem marchewkowym oraz owocami.
Następne spotkanie odbędzie się w styczniu. Należy na nie przeczytać fragment powieści A. Tyszki pt. "Nawijka na Skype".
Zapraszamy
D. Gnitecka, A. Porębska
EKOODKRYWCY - głosowanie dobiegło końca.
Uczniowie z klasy VI c Szkoły Podstawowej Nr 1 w Trzebiatowie, bardzo gorąco dziękują wszystkim, którzy głosowali na ich projekt
„NIE MA LIPY!”
zgłoszony w konkursie EKO ODKRYWCY.
Niestety, nie zebraliśmy tak dużej liczby głosów, aby przejść do finału. Bardzo żałujemy, ale mimo to obiecujemy, że LIPĘ ZNAJDZIEMY!
"Cała Polska czyta dzieciom"
Duże znaczenie w procesie zapoznawania się z książką ma głośne czytanie dzieciom przez osobę dorosłą. Jest ono bowiem wzorem poprawnego czytania, pozwala też głębiej przeżyć przygody bohaterów. Doświadczenia zdobyte w obcowaniu z książką przygotowują dziecko do lepszego odbioru literatury pięknej.
Dlatego też zaprosiliśmy panią Bernadettę Barwikowską, aby w klasach pierwszych przybliżyła literaturę Małgorzaty Strzałkowskiej. Dzieci uważnie słuchały opowiadania czytanego przez panią Bernadettę a następnie odpowiadały na zadawane pytania.
Dziękujemy.
Regulamin powiatowego konkursu
kolęd i pastorałek 2016 r.
Uczestnicy
Uczniowie szkół podstawowych.
Kategorie
W konkursie mogą brać udział:
Kategoria I
· soliści, uczniowie z klas I – III
Kategoria II
Kategoria III
Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie się do konkursu, w terminie do 23 stycznia 2016 r. pocztą z dopiskiem
„Konkurs kolęd”, na adres Szkoła Podstawowa nr 1 w Trzebiatowie, ul. Kamieniecka 16 ; 72-320 Trzebiatów,
lub e-mailem na adres: santonialis@wp.pl
Regulamin i karta zgłoszenia znajdują się na szkolnej stronie internetowej: sptrzebiatow@poczta.onet.pl
Każda szkoła może zgłosić:
- 4 uczestników w kategorii solista I i 4 uczestników kategorii solista II
- 2 zespoły, chóry klasy I – III, 2 zespoły, chóry klasy IV – VI; kategoria III
III. Wymogi techniczne oraz przebieg konkursu
1. Uczestnicy wykonują jeden utwór - jedną polską kolędę lub pastorałkę,
2. Czas trwania utworu nie może przekraczać 5 min.
3. Wykonawców oceniać będzie komisja konkursowa powołana przez organizatora biorąc pod uwagę:
- czystość i poprawność wykonania
- poczucie rytmu
- interpretację
- ogólne wrażenie artystyczne
4. Szkoła nie zapewnia instrumentów.
6. Transport zapewniają placówki delegujące.
7. Organizatorzy zapewniają:
- nagłośnienie podczas trwania konkursu,
- dyplomy za udział dla solistów, chórów i zespołów,
- nagrody dla zwycięzców
8. W sprawach dotyczących konkursu informacji udzielają:
- koordynator konkursu: s. Antonia Lis Tel. 532 404 305
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE!
...............................................................................................................................................................................................
Kiermasz świąteczny
Święta Bożego Narodzenia kochają niemal wszyscy, choć każdy za co innego. Jest jednak coś, co lubi każdy - tradycję obdarowywania się prezentami. W tym celu od 2 do 6 grudnia nasza szkoła uczestniczyła w kiermaszu świątecznym , który odbył się w pałacu i przed ratuszem. Do pogotowań włączyli się wszyscy uczniowie, wychowawcy i rodzice. Każda klasa przygotowała przepiękne ozdoby, wiele z nich wykonano podczas wspólnych zajęć w szkole.
Były to świąteczne, aniołki, stroiki, kartki świąteczne, bombki, Mikołaje, choinki i łańcuchy.
Na stoiskach znalazły się także pachnące, pięknie ozdobione pierniki, różne gatunki smacznych ciast upieczonych przez nauczycieli naszej szkoły i rodziców.
Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród kupujących mieszkańców naszej gminy.
Dochód ze sprzedaży przeznaczony został na Radę Rodziców.
Kiermasz zakończył się sukcesem! Niemal wszystko zostało sprzedane, a szczęśliwi z tego powodu uczniowie zapraszają ponownie w przyszłym roku.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom oraz nauczycielom za ogromne zaangażowanie w przygotowaniach do kiermaszu.
DAR SERCA
Grudzień, czas przedświąteczny, to szczególny okres, kiedy pomaganie jest nam bliższe i jesteśmy wrażliwsi na potrzeby innych. Warto ulec tej świątecznej atmosferze i zrobić dla innych coś, co nie obciąży naszych możliwości, a dla kogoś może być bezcenne.
Prosimy o przyniesienie do szkoły trwałych produktów spożywczych , np., konserwy, mąka , cukier, słodycze, olej, makarony, galaretki, budynie, itp. z których przygotujemy paczki dla naszych uczniów i ich rodzin , które potrzebują naszej pomocy.
Dary prosimy przynosić do wychowawców lub do p. Jadwigi Sadowskiej i p. Agnieszki Suszyńskiej do dnia 17 grudnia 2015r.
18 listopada odbyło się drugie spotkanie DKE.
Członkowie klubu dyskutowali o wrażeniach po przeczytaniu fragmentu książki E. Zubrzyckiej pt. " Mały wielki przyjaciel". Jej bohaterem jest szczurek znaleziony w ogrodzie. Historia mądrej i zaskakującej przyjaźni rodziny ze zwierzątkiem.
Zastanawialiśmy się, czy trzeba bać się tego, czego nie znamy? Dlaczego boimy się niektórych ludzi czy zwierząt? Czy wygląd może odstraszac?
Klubowicze chętnie dzielili się swoimi przemyśleniami i wrażeniami.
W przerwie spotkania posilalismy się pyszna piszą. :-)
Kolejne spotkanie zaplanowano na 15 grudnia. Tym razem przewidujemy słodki poczęstunek.
Zapraszamy.
EKOODKRYWCY – GLOSUJEMY!
Szkoła Podstawowa nr 1 w Trzebiatowie ze wszystkich placówek w kraju przeszła do finału konkursu ogólnopolskiego EKO ODKRYWCY
Uczniowie z klasy VI c SP1 w Trzebiatowie potrzebują głosów, by móc zrealizować swój projekt i znaleźć się w finałowej dziesiątce.
Głosy można oddawać codziennie do 15 grudnia 2015r. – stronie:http://www.ekoodkrywcy.pl/galeria-finalowaIII?id=244&g=244
Nasz projekt nosi nazwę „NIE MA LIPY!” jest w grupie starszej
EKO ODKRYWCY to wyjątkowy konkurs dla placówek oświatowych, którego uczestnicy przygotowują ciekawe projekty badawcze związane z poznawaniem środowiska naturalnego i działań ekologicznych w najbliższej okolicy.
Projekty badawcze biorące udział w konkursie mogą zdobyć 3 000 złotych na realizację projektu. Dodatkowo jeden z 20 finałowych projektów otrzyma nagrodę dodatkową w postaci wyjazdu na Zieloną Szkołę.
Każdy głos jest cenny.
Światowy Dzień Pluszowego Misia
25 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Święto ustanowiono w 2002 roku, w setną rocznicę powstania maskotki. Tego dnia najmłodsi uczniowie przynieśli do szkoły swoje ukochane misie, które są miłe w dotyku i potrafią pocieszyć nawet największego smutasa.
Dzieci przyznały, że misie są ich ulubionymi przytulankami i zdradziły tajemnicę słodkich pluszaczków, że bardzo im się w szkole podoba.
19 listopada uczniowie klas I i II uczestniczyli w żywej lekcji historii.
Gośćmi w budynku szkoły przy ul.Daszyńskiego byli członkowie grupy Rekonstrukcyjnej "Nałęcz". Bardzo obrazowo przedstawili wszystkim zebranym wydarzenia z czasów wyzwolenia Polski z rąk zaborców. Sam "Józef Piłsudski" opowiadał o swojej roli podczas I wojny światowej i przedstawiał innych bohaterów ówczesnych wydarzeń, propagując w ten sposób wśród uczniów miłość do ojczyzny.
Uczniowie bardzo zainteresowali się opowieściami gości i zadawali wiele pytań dotyczących tamtych ciężkich czasów.
Bardzo dziękujemy za przekazaną wiedzę i obiecujemy kochać swoja ojczyznę.
10 listopada odbyła się akademia z okazji
Święta Niepodległości.
Uczniowie klas pierwszych i IId uczestniczyli w akademii 12 listopada 2015r.
Wszyscy z dużym zaciekawieniem obserwowali przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy Vb, którzy w przystępny i obrazowy sposób przedstawili losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów a skończywszy na roku 1918.
Nasi uczniowie przyswoili sobie bardzo ważne fakty z historii Polski, wysłuchali pieśni patriotycznych i poznali bohaterów walki o niepodległość. Zrozumieli, że znajomość historii jest dla nas bardzo ważna i jest przejawem patriotyzmu.
Dziękujemy uczniom klasy Vb za ciekawą lekcję historii a Pani Danusi Gniteckiej za pomoc w przygotowaniu inscenizacji.
1 listopada - Wszystkich Świętych
1 listopada Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień ten kojarzy się dla wielu ze zniczem, z grobem bliskich osób, z cmentarzem, dla innych z wiązanką kwiatów, jeszcze dla innych z modlitwą i pamięcią o tych, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności.
Nie mniej jednak w tym dniu udajemy się z całymi rodzinami na cmentarz i nawiedzamy groby naszych bliskich, przyjaciół, rodziców, krewnych, znajomych, stawiając kwiaty i zapalając "płomyk nadziei".
26 października 2015 r. odbyło się pierwsze spotkanie DKE.
W miłej, życzliwej atmosferze prowadzący i członkowie wypowiadali się na temat zasad kulturalnej dyskusji.
Zastanawialiśmy się, czy w ogóle musimy uczyć się rozmawiać i w jakim celu.
Każdy mógł wypowiedzieć się na temat przeczytanego fragmentu lub obejrzanej prezentacji.
W efekcie wspólnej pracy powstał katalog zasad dyskusji obowiązujący na zajęciach.
Na koniec ustaliliśmy orientacyjny termin kolejnego spotkania ( 18 listopada) oraz lekturę do przeczytania.
Na prośbę członków DKE na kolejnym spotkaniu będziemy nie tylko rozmawiać o tekście, ale także raczyć się pyszną pizzą.
Zachęcany do uczestniczenia w spotkaniach DKE.
D. Gnitecka
A.Porębska
Ślubuję uroczyście...
14 października uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie i zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Uczniowie zaprezentowali ciekawy program artystyczny, udowadniając tym samym, iż są godni zostania uczniem Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzebiatowie. Pierwszoklasiści recytowali wiersze, śpiewali piosenki i pokazali, że są świadomi przynależności do swojej Ojczyzny. Po części artystycznej nastąpił czas złożenia ślubowania, które odbyło się w dostojnej atmosferze i wielkim skupieniu uczniów- pamiętajmy, że niektórzy z nich nie mają jeszcze ukończonych 6 lat. Dlatego należą się wszystkim wielkie brawa.
Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Pani Małgorzata Pietrzak -Dyrektor Publicznego Przedszkola w Trzebiatowie, Pan Zdzisław Matusewicz- Burmistrz Trzebiatowa, Pan Józef Domański- Dyrektor Zarządu Dróg Gminnych, rodzice, dziadkowie i opiekunowie uczniów, wychowawcy oddziałów zerowych wraz z wychowankami orz przedszkolaki z Publicznego Przedszkola.
Zapraszamy do albumu fotograficznego.
Zapraszamy uczniów z klas IV – VI do uczestnictwa w Dyskusyjnym Klubie Edukacyjnym.
DKE to część kampanii Ja czytam. Jej celem jest rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży.
Spotkania DKE odbywają się raz w miesiącu.
Uczestnicy mają okazję wymienić swoje opinie na temat przeczytanego tekstu, dyskutują o odczuciach, uczuciach, emocjach. Zachęcają do czytania innych.
Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie się do pani D. Gniteckiej
lub pani A. Porębskiej.
Czekamy na Was.
Dnia 14 października obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej, czyli święto wszystkich nauczycieli oraz pracowników oświaty.
Składamy serdeczne życzenia Dyrekcji, Nauczycielom oraz Pracownikom szkoły zadowolenia z wykonywanej pracy, optymizmu, uśmiechu każdego dnia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.
SUKCES W KONKURSIE PLASTYCZNYM
W dniu 28.09.2015r. został rozstrzygnięty powiatowy konkurs plastyczny „Mamo, tato, chodź do lasu, nie marnuj przed telewizorem czasu!”
W kategorii klas I-III :
I miejsce zajęła Ola Janik z kl. II D
Wyróżnienia otrzymały:
Oliwia Wątroba kl. II B
Laura Domańska kl.II D
Hania Styranka kl.II D
Sara Sroka kl. II D
Gratulujemy!
ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA
NA POŻEGNANIE LATA I POWITANIE JESIENI RADA RODZICÓW WRAZ Z GRONEM PEDAGOGICZNYM ZORGANIZOWAŁA ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA, KTÓRE ODBYŁO SIĘ 26 WRZEŚNIA 2015 R. NA BOISKU SZKOLNYM. DZIĘKI PIĘKNEJ POGODZIE MOGLIŚMY MIŁO SPĘDZIĆ SOBOTNIE PRZEDPOŁUDNIE.
W PROGRAMIE IMPREZY ZNALAZŁO SIĘ MNÓSTWO ATRAKCJI, KTÓRE WPŁYNĘŁY NA DOSKONAŁE NASTROJE WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW m.in.:
-POTRAWY Z ZIEMNIAKA i PYSZNE CIASTA- PRZYGOTOWANE PRZEZ RODZICÓW
-OGNISKO, W KTÓRYM UPIEKLIŚMY ZIEMNIAKI I KIEŁBASĘ
-LOTERIA FANTOWA
-WYSTAWA GRZYBÓW PRZYGOTOWANA PRZEZ PAŃSTWA RADOWSKICH Z GĄBINA
-WYSTAWA SPRZĘTU WOJSKOWEGO GRUPY REKONSTRUKCJI HISTORYCZNEJ „NAŁĘCZ” Z TRZEBIATOWA
-SPOTKANIE Z INDIANEREM, PANEM ANDRZEJEM GRONCZEWSKIM Z GOSŁAWIA, W TYM M. IN - OPOWIEŚCI O ŻYCIU INDIAN, PREZENTACJA PIÓROPUSZY
-CIEKAWE KONKURSY I ZAWODY SPORTOWE
-TAŃCE ANIMACYJNE
Dziękujemy wszystkim, którzy do nas przybyli, a zwłaszcza tym z rodziców, którzy aktywnie włączyli się w przygotowania i samą zabawę. Dziękujemy za pyszne ciasta i doskonałe potrawy z ziemniaków. Naprawdę było w czym wybierać.
Szczególnie dziękujemy osobom, które czynnie uczestniczyły w przygotowaniu pikniku :
Panu Tomaszowi Koprowi
Pani Ewie Kaczmarek
Pani Marcie Szymańskiej
Pani Karolinie Mickiewicz
Pani Bernadecie Mazur-Kubackiej
Panu Markowi Gołuchowskiemu
Pani Monice Gronczewskiej
Panu Krzysztofowi Kliszewskiemu
Pani Beacie Zielińskiej
Pani Malwinie Bartos
Pani Ewie Domańskiej
Pani Barbarze Sąndej
Panu Stanisławowi Bagińskiemu
Panu Witoldowi Polikowskiemu
Przedstawicielom Straży Pożarnej
Grupie Rekonstrukcyjnej "Nałęcz"
i wszystkim innym osobom, które przyczyniły się do organizacji festynu.
Mamy nadzieję, że Święto Pieczonego Ziemniaka na stałe zostanie w tradycji szkoły i będzie korzystnie wpływało na współpracę nauczycieli, rodziców i uczniów.
2015/2016
1 września o godzinie 9.00 odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2015/2016.
Podczas uroczystości oprócz uczniów klas 0-VI, grona pedagogicznego, dyrekcji szkoły obecni byli również rodzice, dziadkowie, prawni opiekunowie oraz zaproszeni goście: Pani Ewa Kaczmarek, wice- przewodnicząca Rady Rodziców i Pan Andrzeej Kuliberda -Sekretarz Gminy.
Pani Dyrektor szkoły Halina Pawlak powitała serdecznie wszystkich obecnych. Szczególnie wyróżnieni zostali nasi nowi uczniowie, którzy rozpoczęli naukę w klasach pierwszych i oddziałach zerowych.
Pani Dyrektor i zaproszeni goście życzyli wszystkim wielu sukcesów w nadchodzącym roku oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.