Szanowni Państwo!
Tutaj można pobrać wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły, oddziału przedszkolnego
WNIOSEK_o_przyjecie_do_szkoly.doc
i następnie drogą elektroniczną przesłać na adres szkoły.
sptrzebiatow@poczta.onet.pl
Pozdrawiamy!
Drodzy Rodzice i Opiekunowie!
Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.
W związku z bieżącą sytuacją informujemy, iż zajęcia zostają zawieszone na czas 16 - 25 marca 2020 r. Telefon kontaktowy do szkoły: 91 38 72 518.
Informujemy, że pod numerem 800 190 590 uruchomiona została całodobowa infolinia NFZ dotycząca postępowania w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa.
Rodzicu,
Uczniu,
Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzebiatowie ogłasza nabór do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych na rok szkolny 2021/2022. Wnioski o przyjęcie dzieci do szkoły - karty zgłoszeń należy składać w sekretariacie szkoły w terminie od 25 lutego do 15 marca 2021 r. w godz. 8.00- 15.00. Prosimy o terminowe dopełnienie tego obowiązku. Karty zgłoszeń są do pobrania na stronie szkoły w zakładce "Dla rodziców" lub w sekretariacie szkoły przy ulicy Wodnej 2.
Jeżeli Państwo posiadacie niżej wymienione dokumenty należy dołączyć je do wniosku:
1. Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
2.Prawomocny wyrok o rozwodzie lub separacji.
3.Dokument potwierdzający objecie dziecka pieczą zastepczą.
4.zaswidczenie o wielodzietności rodziny.
Przed szkołą na ulicy Kamienieckiej wyrosły krokusy, które były posadzone w listopadzie. W ramach szkolnej akcji Krokusowa Rewolucja już po raz trzeci zagospodarowaliśmy teren zielony przed szkołą. Bardzo prosimy, by być ostrożnym i nie niszczyć krokusów.
Dobiegła końca zbiórka materiałów plastycznych dla uczniów z Zespołu Szkół Szpitalnych w Szczecinie. Zebraliśmy bardzo dużą ilość artykułów plastycznych - bloki kolorowe, farby, kredki, plasteliny, nożyczki, kleje, pędzle, ołówki, gumki oraz elementy dekoracyjne – brokaty, cekiny, piórka oraz papiery ozdobne.
Serdecznie dziękujemy uczniom, którzy pozytywnie zareagowali na ogłoszoną zbiórkę oraz przekazali materiały plastyczne.
Mamy przyjemność poinformować, że w szkolnym konkursie plastycznym „Najpiękniejsza Karta Walentynkowa” w kategorii klas IV-VI wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce – Oliwia Kujawa
II miejsce – Hanna Styranka
III miejsce – Paulina Hinc, Julia Pietrzak
Wyróżnienia – Oliwia Gliszczyńska, Wiktoria Grys, Alicja Kubczyk
Natomiast w kategorii klas VII – VIII wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce – Joanna Tomczyk, Julia Fesio
Serdecznie gratulujemy!
Uczciliśmy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych biorąc udział w Biegu Tropem Wilczym. Dystans biegu wynosił 1963m, który najszybciej pokonał Adam Sobutka zajmując I miejsce w kategorii "Młode Wilki". Gratulacje dla uczestników biegu. 1 marca uczestniczyliśmy w rekonstrukcji historycznej przygotowanej przez GRH "Nałęcz". W holu szkolnym zaprezentowano gazetkę tematyczną poświęconą Bohaterom Państwa Podziemnego.
Dnia 2 marca 2020 roku naszą szkołę odwiedziło Stowarzyszenie Gryf Tactical Group Gryfice celem przeprowadzenia prelekcji dotyczącej zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.Podczas spotkania przedstawiciele Gryf Tactical udzielili wskazówek dotyczących postępowania z poszkodowanym w wypadku oraz pokazali na fantomie jak udzielać pierwszej pomocy.Uczniowie z dużym zaangażowaniem brali udział w zajęciach praktycznych. Próbowali swoich sił przy resuscytacji na fantomie.W zajęciach brali udział uczniowie klas szóstych.
Serdecznie dziękujemy przedstawicielom Stowarzyszenia Gryf Tactical Group Gryfice.
3 lutego 2011 roku Sejm uchwalił ustawę o ustanowieniu dnia 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny.
W naszej szkole panie J. Mruk i I. Zych przygotowały okolicznościową wystawę upamiętniającą wydarzenia tamtych dni.
W Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu odbył się spektakl baletowy na motywach bajki „Cebulinek”, podczas którego występowali uczniowie International Dance Akademy Kołobrzeg. Mamy przyjemność poinformować, że główną rolę fantastycznie odegrała uczennica klasy 5E – Oliwia Szymańska.
Bohaterami bajki są warzywa mieszkające w Jarzynowym Miasteczku, opodal którego jest zamek złego księcia Cytryny. Władca źle traktuje bohaterów (warzywa) nakładając na nich coraz większe podatki, a za sprzeciw srogo karze. W ten sposób mama Cebulinka trafiła do więzienia. Cebulinek z przyjaciółmi postanawia ją uwolnić. Jak to w bajce bywa, wszystko dobrze (i efektownie) kończy się.
Więej zdjęć z przedstawienia w galerii.
W grudniu 2019 r. uczniowie z klas I-III wzięli udział
w Ogólnopolskiej Stypendiadzie Wczesnoszkolnej.
W ramach stypendiady odbyły się konkursy: czytelniczy, ortograficzny, matematyczny i plastyczny.
Miło nam poinformować, że wśród laureatów konkursu plastycznego
są uczniowie naszej szkoły:
III miejsce - Antonina Ostaszewska kl. II a
Wyróżnienia:
Hanna Pilczuk kl. I a
Damian Kostera kl. I b
Lena Domienik kl. II a
Oliwia Piechowska kl. III c
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów
W dniu 6 lutego odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski uczniów klas I-III.
Występy uczniów oceniała komisja w składzie:
Pani Stanisława Prętka, Pani Krystyna Salamon oraz Pani Maria Stankiewicz.
Oto wyniki:
1. miejsce - Damian Kostera 1b
2. miejsce - Zuzanna Porębska 3a
3. miejsce - Lena Domienik 2a
wyróżnienia: Nadia Domańska 3a
Zofia Sytnik 3a
Maja Zub 3b
Wymienieni uczniowie będą reprezentować szkołę w konkursie gminnym,
który odbędzie się 27 lutego w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz komisji oceniającej.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu!
Organizatorzy:
Stanisława Radowska, Katarzyna Sańda
W RAMACH DZIAŁAŃ KAMPANII LOKALNEJ
ORGANIZATORZY I PARTNERZY ZAPRASZAJĄ
DZIECI I MŁODZIEŻ
z gminy Trzebiatów
DO UCZESTNICTWA W KONKURSIE PLASTYCZNYM
Wyłącz HEJT! Włącz SIEBIE!
Termin składania prac od 4 lutego do 24 kwietnia 2020
Szczegóły Regulaminu konkursu dostępne
są w szkołach oraz na stronie internetowej www.trzebiatow.naszops.pl
Konkurs skierowany jest do trzech kategorii wiekowych z przypisaną formą pracy :
1. uczniowie najstarszych grup przedszkolnych do III klasy szkoły podstawowej forma zakładki do książki ( technika i forma dowolna),
2. uczniowie klas IV – VI forma plakatu z hasłem (forma A4 papierowa lub elektroniczna),
3. uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych – uczniowie szkół ponadpodstawowych – forma broszury ( forma elektroniczna)
Preferowane techniki: rysunek, malarstwo, techniki mieszane, grafika komputerowa (wydruk).
W ostatnim tygodniu tuż przed feriami uczniowie klasy 4A, 4B oraz 5E wybrali się do Koszalina. Celem wyjazdu klasowego było obejrzenie bajki „Śnieżka i fantastyczna siódemka” w Multikinie oraz zajęcia sportowe w Centrum Rozrywki Play Park. Uczniowie miło spędzili czas oraz byli zadowoleni z atrakcji, jakie były zaplanowane na ten dzień.
PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, którzy otworzyli serce i tak licznie i z wielkim zaangażowaniem włączyli się do akcji polegającej na zbiórce przyborów szkolnych i higienicznych dla dzieci z Kenii.
Od 10 lutego zaczynają się ferie zimowe.
Udajemy się na dwutygodniowy, zasłużony dla wszystkich „urlop od szkoły” . Wracamy 24 lutego.
Będziemy mogli odpocząć, zrelaksować się i nabrać sił do pracy w II półroczu.
Nie zapominajmy jednak w tym czasie o bezpieczeństwie swoim i innych, zwłaszcza jeśli zamierzamy spędzić ten czas na uprawianiu sportów zimowych.

Wszystkim uczniom i nauczycielom dyrekcja szkoły życzy miłego i bezpiecznego wypoczynku.
Otrzymaliśmy zaświadczenie od Zespołu Amnesty International o zorganizowaniu Maratonu Pisania Listów w roku 2019. W dokumencie możemy przeczytać jak ważne jest nasze szkolne zaangażowanie i podjęcie walki o bardziej sprawiedliwy świat.
W dniu 31.01.2020 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwą salę balową i zapełniła się niezwykłymi postaciami z bajek, filmów i komiksów. Najpierw tańczyli uczniowie klas I-III, a po południu klas IV-VIII. Zabawę zorganizował Samorząd Uczniowski.Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki, jak przystało na prawdziwy bal. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Wszyscy mogli uczestniczyć w zabawach i konkursach. Humor dopisywał zarówno dzieciom jak i wychowawcom.Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości.Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów, a Uczniom z Samorządu Uczniowskiego za wystrój sali i zorganizowanie wspaniałej zabawy.
KONKURS ŚWIĄTECZNA GEOMETRIA ROZSTRZYGNIĘTY!
I miejsce Alicja Kubczyk kl 6c
II miejsce Martyna Pawlak kl 5e
III miejsce Mikołaj Jaroszyński kl 6b
wyróżnienie:Julian Górowski kl 5e
Zofia Jutel kl 5e
Oliwia Kujawa kl 6b
Leon Doliński kl 0
Błażej Bugaj kl 0
Maja Borowicz kl 2a
Zwycięzcom gratuluję!
Zawada Anna
Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu:Agnieszka Suszyńska, Agata Tarko