Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzebiatowie ogłasza nabór do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych na rok szkolny 2021/2022. Wnioski o przyjęcie dzieci do szkoły - karty zgłoszeń należy składać w sekretariacie szkoły lub drogą elektroniczną przesłać na adres szkoły:
sptrzebiatow@poczta.onet.pl
w terminie od 25 lutego do 15 marca 2021 r. w godz. 8.00 - 15.00. Prosimy o terminowe dopełnienie tego obowiązku. Karty zgłoszeń są do pobrania na stronie szkoły w zakładce "Dla rodziców" lub w sekretariacie szkoły przy ulicy Wodnej 2.
WNIOSEK_przyjecie_dziecka(2).doc
Jeżeli Państwo posiadacie niżej wymienione dokumenty należy dołączyć je do wniosku:
1. Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
2.Prawomocny wyrok o rozwodzie lub separacji.
3.Dokument potwierdzający objęcie dziecka pieczą zastepczą.
Uczniowie klas 5 i 6 mieli możliwość wykonania prac z biologii, w których zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne. Ochotnicy z klasy 5 mieli za zadanie wykonać model 3D wybranego protista, a z klasy 6 - przestrzenny model cyklu rozwojowego dowolnego owada. Prace wykonali następujący uczniowie:
- klasy 5: Jakub z klasy 5A, Antosia z klasy 5B, Marysia z klasy 5B, Hania z klasy 5B, Zuzia z klasy 5B
- klasy 6: Adam z klasy 6A, Lena z klasy 6B, Ola z klasy 6B, Oliwia z klasy 6D, Agata z klasy 6E, Daria z klasy 6E oraz Zosia z klasy 6E.
Poniżej prezentujemy zdjęcia wykonanych prac.
21 marca obchodzony jest jako Dzień Osób z Zespołem Downa. Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa "Strzał w 10" zaprosiło wszystkich do przyłączenia się do akcji "21 marca - Dzień Kolorowej Skarpetki".
"Załóż kolorowe skarpetki, nie do pary i bądź razem z nami"
My również przyłączyliśmy się do akcji!!!
Dziękujemy za zaangażowanie:
Natalii, klasa 6c
Kasi, klasa 1b
Pawłowi, klasa 4c
Frankowi, klasa 6e
Idze, klasa IIIa
Julianowi, klasa 6e
Marcie , klasa 5b
Asi, klasa 1b
Szymonowi, klasa 1b
Hani, klasa 2a
Jagnie, klasa 5b
Darii, klasa 6e
całej klasie 7b
oraz Dyrekcji naszej szkoły.
Dziękujemy również wszystkim Rodzicom za pomoc i zaangażowanie.
Pozdrawiam
Samorząd Uczniowski
Internet stał się nieodłącznym elementem życia współczesnego człowieka. Szczególną jednak rolę pełni w życiu dzieci i młodzieży, stając się źródłem wiedzy, rozrywki, ale niestety również wielu zagrożeń. Niewłaściwe wykorzystanie Internetu może nieść ze sobą wiele zagrożeń. Najważniejszym przeciwdziałaniem w walce z niebezpieczeństwami i zagrożeniami ze strony Internetu jest Nasz wiedza o nim. Istotną rolę w jej przekazywaniu młodemu człowiekowi mają rodzice i nauczyciele.
W lutym i marcu 2021 odbyły się lekcje profilaktyczno – edukacyjne w klasach: 1a, 1b, 2b, 2c, 3a poruszające tematykę bezpieczeństwa w Internecie oraz Cyberprzemocy. Uczniowie poznali podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, zapoznali się z pojęciem Netykiety, na koniec wspólnie wykonali plakat dotyczący zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.
Zajęcia przeprowadził pedagog szkolny- Tarko Agata
Pierwszy dzień wiosny to również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, czyli Dzień Kolorowej Skarpetki. Nasi uczniowie dobrze o tym wiedzą i w ten szczególny dzień, na znak solidarności z osobami chorymi na zespół Downa, założyli kolorowe skarpetki nie do pary.
Dobiegła końca zbiórka materiałów biurowo-plastycznych dla uczniów z Zespołu Szkół Szpitalnych w Szczecinie. Zebrane zostały: papier ksero, bloki, zeszyty, długopisy, ołówki, kredki, pisaki, plasteliny, farby, gumki, temperówki, kolorowanki oraz notesy.
W ramach projektu "Jestem na pTAK" zostały przeprowadzone zajęcia w oddziale przedszkolnym. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat wróbla - najbardziej rozpowszechnionego ptaka na świecie.
serdecznie pozdrawiamy
zespół na pTAK
Przedstawiamy prezentację przygotowaną przez naszą uczennicę w ramach lekcji informatyki. Prezentacja może posłużyć jako gotowy przepis na wykonanie świetnego doświadczenia.
W związku z panującą pandemią już od ponad roku w naszym kraju i na świecie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryficach, w ramach ogólnopolskiej akcji #Szczepimy Się ! zorganizował konkurs plastyczny po tytułem STOP COVID-19.Mamo,Tato- Zaszczep Się!
Dzieci z naszej szkoły z klas I-III Wykonały bardzo ciekawe prace, które zostały przekazane organizatorowi konkursu.
Jest mi niezmiernie miło przekazać, że uczennica klasy IIA
HANNA PILCZUK
została LAUREATKĄ i zdobyła I MIEJSCE.
Wielkie brawa i gratulacje dla HANI, gdyż dziewczynka nie po raz pierwszy zajmuje czołowe miejsce w konkursie plastycznym.
Agata Tarko
Konkurs na kartkę walentynkowa rozstrzygnięty!
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zechcieli wziąć udział w naszym konkursie. Był to dla Was dodatkowy wysiłek, dlatego tym bardziej należą się Wam wielkie brawa. Sami zadecydowaliście również o tym, które kartki zasługują na uznanie.
Dziękujemy wszystkim za udział w głosowaniu. Poniżej przedstawiamy wyniki:
1 miejsce: Jakub Groblewicz
2 miejsce: Hanna Ryłów
3 miejsce: Hanna Pilczuk
Przedstawiamy Wam wszystkie kartki, które do nas nadesłaliście, sami z pewnością znajdziecie te wyróżnione przez Was.
Pozdrawiamy wszystkich.
Samorząd Uczniowski
KONKURS STYPENDIADA WCZESNOSZKOLNA ROZSTRZYGNIĘTY
Konkurs Stypendia Wczesnoszkolna dla klas I, II, III, w tym roku szkolnym przebiegał zdalnie.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział we wszystkich zaplanowanych przez organizatora konkursach: Plastycznym, Czytelniczym, Ortograficznym i Matematycznym.
Tytuł Laureata za zajęcie I miejsce i tytuł Orła Plastycznego otrzymał uczeń klasy IB: JAKUB GROBLEWICZ
Wyróżnienie i finalistą Konkursu Plastycznego został uczeń klasy IA: NIKODEM GRZELAK
W klasie II A Tytuł Laureata za zajęcie I miejsca i tytuł Orła Czytelniczego otrzymał: STEFAN OSSOWSKI
Stefan również okazał się najlepszy z matematyki.
W konkursie matematycznym zajął I miejsce, otrzymał tytuł Laureata oraz tytuł Orła Matematycznego.
Laureaci otrzymali dyplomy oraz medale pamiątkowe.
Pozostali uczniowie, którzy wykazali się wiedzą i zdolnościami plastycznymi otrzymali dyplomy.
Wszystkim biorącym udział w tegorocznym konkursie, a szczególnie Laureatom i Finaliście gratulujemy uzyskanych wysokich wyników.
3 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pisarzy. Nasi najmłodsi czytelnicy oraz wychowawcy klas przygotowali z tej okazji pamiątkowe zdjęcia z książkami ulubionych autorów, a z postaciami ich bohaterów wykonali piękne prace plastyczne. Bez wątpienia prym wśród najchętniej czytanych pozycji wiedzie pani Justyna Bednarek i jej książka pt., „Niesamowite przygody Dziesięciu Skarpetek”, która błyskawicznie zniknęła z półek naszej biblioteki. Aleksander Fredro i jego dzieła, to zdecydowanie faworyt klasy III b, która przygotowała piękną gazetkę przedstawiającą osobę pisarza. Tego dnia w naszej bibliotece zdecydowanie padł rekord wypożyczeń, uczniowie chętnie opowiadali o ulubionych książkach i ich autorach. Po raz pierwszy w komplecie odwiedziły nas klasy I a i II b, z którymi po przeprowadzonej lekcji bibliotecznej zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Pierwszoklasiści z przejęciem i zaangażowaniem składali podpisy zwieńczające ich pierwszą wizytę w bibliotece szkolnej. Myślę że udało nam się pokazać, jak bardzo cenimy zawód pisarza, i jego pracę.
Najważniejsze, to pamiętać, że zawsze warto przeczytać książkę, bo za nią kryje się autor, który chce się z nami podzielić jakąś historią.
Serdecznie dziękuję nauczycielom i naszym czytelnikom za aktywny udział w życiu biblioteki i zapraszam wszystkich do czytania.
Anna Czyżyk
Jeśli jesteś ofiarą Cyberprzemocy, zwrócenie się do zaufanej osoby jest najważniejszym działaniem, które powinieneś podjąć. Rozmowa z rodzicami nie dla wszystkich jest łatwym doświadczeniem. Ale jest kilka rzeczy, które mogą Ci w tym pomóc. Wybierz odpowiedni czas, aby rodzice mogli poświęcić Ci całą uwagę. Wyjaśnij, jak poważna ta sytuacja jest dla Ciebie. Pamiętaj, że rodzice mogą nie być tak zaawansowani technologicznie jak Ty, dlatego możliwe, że będą potrzebowali, aby dokładnie wyjaśnić im zaistniałą sytuację. Mogą nie mieć dla Ciebie gotowej odpowiedzi, jednak ważne, abyście wspólnie znaleźli właściwe rozwiązanie problemu. Co dwie głowy to nie jedna. Jeśli nadal nie będziesz wiedzieć jak postąpić, rozważ kontakt z inną osobą. Często jest więcej osób niż Ci się wydaje, którym na Tobie zależy. Mogą Ci one pomóc.
►Jak mogę pomóc mojemu znajomemu, który jest ofiarą Cyberprzemocy, ale nic z tym nie robi?
Każdy może stać się ofiarą Cyberprzemocy. Jeśli taka sytuacja spotyka kogoś Ci bliskiego, zaoferuj mu swoje wsparcie. Przede wszystkim wysłuchaj swojego przyjaciela. Dlaczego nie chce zgłosić przypadku Cyberprzemocy? Jak się czuje? Powiedz mu, że nie jest zobowiązany do zgłaszania takich przypadków, ale ważne jest, aby wiedział, że warto zwrócić się do kogoś po pomoc. Pamiętaj, że Twój przyjaciel może czuć się skrzywdzony. Bądź dla niego miły. Pomóż mu przemyśleć, jak może zareagować, co może komu powiedzieć. Możesz mu towarzyszyć, jeśli zdecyduje się zgłosić tę sytuację. Najważniejsze, aby wiedział, że może liczyć na Twoje wsparcie i pomoc. Jeśli Twój przyjaciel jednak nie chce zgłosić incydentu, pomóż mu znaleźć zaufaną dorosłą osobę, która udzieli wsparcia. Pamiętaj, że Cyberprzemoc może stanowić zagrożenie dla życia. Brak reakcji może spowodować wrażenie, że ofiara przemocy została pozostawiona sama sobie i nikomu na niej nie zależy. Twoje słowa mogą wiele zmienić.
Wiemy jak trudna potrafi być decyzja o konieczności zgłoszenia, że ktoś zrobił coś złego. Jednak trzeba pamiętać, że przemoc jest nie do zaakceptowania. Zgłaszanie nieodpowiednich treści pozwala lepiej zadbać o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników. W niektórych przypadkach Cyberprzemocy i prześladowania, aby skutecznie namierzyć taką treść i jej autora, niezbędne jest zgłoszenie postu bezpośrednio przez użytkownika. Zgłaszanie przypadków przemocy na Facebooku i Instagramie jest zawsze anonimowe. Nikt nie dowie się, że to Ty byłeś/byłaś osobą zgłaszającą. Możesz zgłaszać zarówno sytuacje, które dotyczą bezpośrednio Ciebie, a także inne, które uznasz za krzywdzące. W tym celu możesz skorzystać z wielu narzędzi w aplikacji. Na Instagramie istnieje funkcja tzw. kont z ograniczoną funkcjonalnością, która pozwala na zabezpieczenie się przed niepożądanymi interakcjami, bez konieczności blokowania znajomych, co dla niektórych osób jest trudne.
Każdy może stać się ofiarą Cyberprzemocy.
Źródło:UNICEF
W ramach rozszerzenia działalności Punktu Informacyjno – Konsultacyjnego
przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Trzebiatowie rusza bezpłatne poradnictwo rodzinne.
Podstawowym celem poradnictwa rodzinnego jest poprawa funkcjonowania rodziny, pomoc w rozwiązywaniu problemów życiowych oraz przeciwdziałanie kryzysom.
W związku ze stanem epidemii najbezpieczniejszym ustaleniem terminu pierwszej konsultacji jest forma telefoniczna : 91 3873132 wew. 41 od godz. 8,00 do 15,00. Termin można ustalić bezpośrednio z prowadzącym w godzinach konsultacji.
W trakcie spotkania obowiązują zasady bezpieczeństwa : maseczka, dezynfekcja.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryficach informuje, że w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się Sars-CoV-2 zostało wprowadzone w naszym kraju atrakcyjne narzędzie jakim jest Aplikacja opracowana przez Apple i Google
pt."STOP COVID". Pokonajmy razem koronawirusa".
Powyższa aplikacja działa w oparciu o technologię Bluetooth, co ważne - nie korzysta z żadnych danych użytkowników, także nie narusza prywatności osoby korzystającej. Aplikacja jest w pełni bezpieczna, bezpłatna i dobrowolna.
Czekając na szczepionkę nie zapominajmy o stosowaniu zasad bezpieczeństwa. To czas, w którym naprawdę warto pobrać i korzystać z aplikacji STOP COVID wysyłającej powiadomienia o kontakcie z koronawirusem. Jeśli jej nie masz – pobierz. Jeśli masz - zaktualizuj. Przygotowaliśmy nowości. Jak pokazują badania, skuteczna izolacja zakażonych oraz wykorzystanie aplikacji typu exposure notification (tego typu aplikacją jest STOP COVID) mogą znacząco zredukować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dlatego już dziś ściągnij, uruchom aplikację – dbaj o siebie i innych.