Sesje z plusem
Od września 2017 roku uczestniczymy w projekcie edukacyjnym SESJE Z PLUSEM.
Sesje z plusem to ogólnopolski program badający kompetencje matematyczne uczniów w szkole podstawowej, gimnazjum, liceum i technikum. Uczniowie, wspólnie z dziesiątkami tysięcy uczniów w całej Polsce, rozwiązują standaryzowane testy „na wejście” czyli na początku roku szkolnego, w połowie i na końcu roku szkolnego. Po każdym teście jest możliwość porównania wyników poszczególnych uczniów i całej klasy z wynikami szkoły, województwa i całej Polski.
29 września 2017r. uczniowie brali udział w VII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogli dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.
Za przeprowadzenie tej akcji otrzymaliśmy podziękowanie od organizatorów.
SZLACHETNA PACZKA
Szlachetna Paczka jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc.
W dniu 18 listopada 2017r. nastąpiło otwarcie bazy rodzin, dla których można było przygotować pomoc.
Nasza szkoła również postanowiła włączyć się w akcję i wybraliśmy rodzinę, którą obdarowaliśmy prezentami.
KSIĄŻKA LEKIEM DLA CHORYCH DZIECI
Szkolny Klub Wolontariatu działający przy naszej szkole postanowił włączyć się w akcję
„Książka lekiem dla chorych dzieci”, polegającą na zbiórce książek dla małych pacjentów oddziału pediatrycznego szpitala w Gryficach. Wszystkim, uczniom i nauczycielom, którzy wsparli akcję serdecznie dziękujemy.
8 grudnia uczniowie wzięli udział w Maratonie Pisania Listów, który związany jest z Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka. Uczniowie obejrzeli film przedstawiający historię Clovisa Razafimalali, który za wszelką cenę stara się chronić las deszczowy na Madagaskarze. Odwaga i działanie w celu ochrony rzadkich drzew sprowadziły na mężczyzn niechcianą uwagę. Dlatego uczniowie przystąpili do udziału w akcji i napisali listy w sprawie unieważnienia wyroku działacza na rzecz ochrony środowiska.
W listopadzie dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wykonały śmieszne szkieleciki z patyczków oraz kolorowe koty z tacek papierowych. Z okazji Dnia Niepodległości zrobiliśmy z papieru kotyliony oraz godło Polski. Natomiast z plastikowych nakrętek wykonaliśmy mapę Polski. Dzieci brały udział w konkursie „Mały Polak”, w którym musiały wykazać się znajomością symboli narodowych. Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni słodkim upominkiem oraz dyplomem. Ponadto dzieci wykonały metodą origami zakładki do książki w kształcie sowy, myszki oraz serduszka. Przygotowane zostały prace na konkurs recyklingowy, który polegał na wykonaniu kartek i ozdób świątecznych z materiałów wtórnych. Wykonaliśmy kartki świąteczne na kiermasz mikołajkowy. Poznaliśmy wróżby andrzejkowe oraz wykonaliśmy plakat związany z tradycjami Andrzejek. Dzieci wykonały kolorowe buty andrzejkowe, które ozdobiły według własnego pomysłu przy pomocy elementów dekoracyjnych.
Świetlica szkolna została doposażona. Zakupione zostały materiały papiernicze, farby, kredki, bibuły oraz elementy dekoracyjne. Ponadto zostały dokupione zabawki, gry planszowe i puzzle. Dzieci wraz z nauczycielami wzięły udział w „Krokusowej rewolucji”. Na terenie przed szkołą posadzonych zostało 520 sztuk cebulek krokusów oraz 30 cebulek tulipanów.
6 grudnia - jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
I każde dziecko prezent dostanie
Dzisiaj nasza szkoła zamieniła się w mikołajową krainę.
Mundurki ustąpiły miejsca czerwonym swetrom, sukienkom
i oczywiście mikołajowym czapkom.
Mieliśmy także zaszczyt gościć samego Świętego Mikołaja,
który obdarował dzieci prezentami. To był dzień pełen wrażeń.
Dziękujemy Święty Mikołaju i zapraszamy za rok!
Dnia 3.12.2017r. na placu przy Ratuszu odbyły się Gminne Mikołajki.
Nasi uczniowie z kl. IA,IIB i IVD reprezentowali naszą szkołę śpiewając piosenki o Mikołaju i zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia.
Po występie dzieci otrzymały upominki.
Gratulujemy uczniom wspaniałego występu!
Zapraszamy do galerii zdjęć.
Uczniów przygotowały:
Pani Małgorzata Dudek i Pani Anna Tarko
Internet stał się nieodłącznym elementem życia współczesnego człowieka. Szczególną jedna rolę pełni w życiu dzieci i młodzieży, stając się źródłem wiedzy, rozrywki, ale niestety również wielu zagrożeń. Niewłaściwe wykorzystanie Internetu może nieść ze sobą wiele zagrożeń.
Najważniejszym przeciwdziałaniem w walce z niebezpieczeństwami
i zagrożeniami ze strony Internetu jest nasza wiedza o nim. Istotną rolę w jej przekazywaniu młodemu człowiekowi mają rodzice i nauczyciele.
Dnia 30.11.2017, 1.12.2017 oraz 4.12.2017 w klasach : 1a,1b,1c odbyły się lekcje profilaktyczne dotyczące „Bezpiecznego korzystania z Internetu”. Uczniowie aktywnie wzięli udział w zajęciach, wymienili zalety i zagrożenia korzystania z Internetu oraz poznali podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, na koniec wspólnie wykonali plakat dotyczący zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.
Zajęcia przeprowadził psycholog szkolny- Pani Agata Tarko
Zapraszamy do galerii zdjęć!
Uwaga!!!
Szkolny Klub Wolontariatu
organizuje akcję społeczną
„KSIĄŻKA LEKIEM DLA CHORYCH DZIECI’’.
Postanowiliśmy zorganizować zbiórkę książek
dla dzieci z Oddziału Pediatrycznego w Gryficach.
Niezniszczone lub nowe książki prosimy przynosić do
11 grudnia 2017 roku.
Książki prosimy przynosić do:
W dniu 28.11.17r. klasa III b gościła Panią Ewę Raube,
która przeprowadziła warsztaty wykonywania stroików świątecznych.
Uczniowie pod bacznym okiem p.Ewy wykonywali prace techniczne związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Dzięki warsztatom uczniowie mieli możliwość zwiększenia kompetencji twórczych. Korzystali ze wsparcia p. Ewy co było pozytywnym doświadczeniem pracy w grupie oraz atrakcyjnego spędzania czasu w duchu integracji rodzinnej i klasowej.
Wychowawca, rodzice i uczniowie klasy IIIb dziękują Pani Ewie Raube za bezinteresownie poświęcony czas.
Jadwiga Utnicka.
„Pokochaj Pluszowego Misia!...”
W piątek 24 listopada w szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Wszystkim towarzyszyły w nauce ich przytulanki przyniesione z domu.
Dzieci zapoznały się z historią misia. Słuchały „misiowych” bajek, uczestniczyły w zabawach tworzyły rysunki swoich ulubieńców.
Nasza szkoła przystąpiła do programu
„BEZPIECZNA +”
„ BEZPIECZNA JEDYNKA”
Więcej informacji w zakładce: Projekty. Zapraszamy!
Krokusowa rewolucja
Dzieci ze świetlicy szkolnej oraz nauczyciele wzięli udział w akcji „Krokusowa rewolucja”. Posadziliśmy łącznie 520 cebulek krokusów oraz 20 cebulek tulipanów. Cebulki kwiatów zostały posadzone na terenie zielonym przed szkołą. Na wyniki naszej pracy czekamy do wiosny.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr1 im. Jana Kochanowskiego w Trzebiatowie uczcili 99 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W przeddzień święta narodowego uczniowie klas II zaprezentowali społeczności szkolnej montaż słowno-muzyczny 11 listopada Dzień Niepodległości. Mali aktorzy przedstawili sytuację historyczną naszej Ojczyzny, jej rozwój, świetność i lata niewoli oraz niezłomne dążenie do odzyskania niepodległości. Przypomnieli, że Ojczyźnie należy się szacunek, pamięć dla tych, co walczyli o wolność, a dzisiaj nasza sumienna praca dla Polski.
Zachęcamy wszystkich do udziału w konkursie.
Każdy uczestnik może przygotować jedną ozdobę z wykorzystaniem materiałów z recyklingu.
Ozdoby dostarczamy do zarządu Dróg Gminnych i Gospodarki Komunalnej do dnia 29 listopada.
Prace będą oceniane w kategoriach:
przedszkola
szkoły podstawowe kl.I-III
szkoły podstawowe kl.IV- VI
szkoły podstawowe kl. VII i gimnazja.
Nagrody będą przyznane za 1,2 i 3 miejsce w każdej kategorii.
BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY
W czwartek 9 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas I z policjantami
z Komisariatu Policji w Trzebiatowie.
Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci na drogach, w szkole i w domu.
Policjanci omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły.
Mówili o bezpiecznym zachowaniu się w oczekiwaniu na autobus szkolny,
jak również o ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu.
Zwrócili uwagę także na konieczność noszenia elementów odblaskowych
przy ubraniu bądź tornistrze.
Policjanci rozmawiali z dziećmi także o zasadach bezpiecznej zabawy,
o zagrożeniach ze strony obcych osób i zwierząt oraz jak należy reagować
w sytuacjach zagrożenia.
Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami
i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.
Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali opaski odblaskowe.
PAMIĘTAJMY, ŻE BEZPIECZEŃSTWO
ZALEŻY OD NAS WSZYSTKICH !
Zapraszam do wzięcia udziału w I Międzyszkolnym Konkursie Kaligraficznym o Pióro Burmistrza Trzebiatowa.Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych w trzech kategoriach wiekowych: klasy II-III, IV-V, VI-VII. Głównym celem jest rozpowszechnianie wśród uczniów sztuki kaligrafii, czyli pięknego pisania.
Uczniowie będą mieli okazję przekonać się, że kaligrafia może być sposobem na poprawienie koncentracji, rozwijanie wyobraźni, pobudzenie kreatywności oraz artystyczne wyrażenie siebie. Jest także receptą na nudę i doskonałym relaksem w zabieganym i hałaśliwym świecie.
Dzięki kaligrafii można nauczyć się tworzyć własne logo lub doskonalić swój podpis, który jest wizytówką każdego z nas.Uczestnicy przekonają się o wyższości odręcznego pisania nad komputerowym. Wszak charakter naszego pisma, to część nas, naszej osobowości.
Zadaniem uczniów będzie przepisanie tekstu piórem na papierze z liniaturą,jednostronnie. Wymogiem jest, by pierwsza litera tekstu, tzw.inicjał, była wykonana ozdobnie.
Eliminacje szkolne odbędą się w pierwszym tygodniu grudnia. Konkurs finałowy zaplanowany jest na styczeń.
Uczniowie zostaną powiadomieni o dokładnych terminach.
Szczegółowy regulamin konkursu jest dostępny w szkole.
Irena Wasilewska
„Biblioteka nie jest po to, by była w paki pozamykana,
albo do ozdoby służąca, jest po to, by była powszechnie użytkowana”
J. Lelewel
Październik to szczególny miesiąc w życiu bibliotek szkolnych. Jest to czas obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Święto to zostało ustanowione przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych w 1999 r. Również nasza szkolna biblioteka dołączyła się do obchodów tego święta. 24 października 2017 r. na korytarzach i w klasach można było spotkać bohaterów z książek i bajek, którzy chętnie udzielali wywiadów i pozowali do zdjęć . To był najpiękniejszy prezent dla biblioteki w dniu jej święta, która odwdzięczyła się wszystkim zaangażowanym słodkim upominkiem. Przez cały październik wprowadzaliśmy społeczność szkolną w nastrój świąteczny poprzez gazetki, informacje przekazywane przez radiowęzeł i w elektronicznym dzienniku szkolnym. Konkursy na „ Najbystrzejszego Detektywa Bibliotecznego” oraz na „ Najciekawszą zakładkę do książki” cieszą się tak dużym zainteresowaniem, że nasza biblioteka w dalszym ciągu tętni życiem, czego życzymy sobie przez cały rok. (Zwycięzców konkursów przedstawimy po ich zakończeniu w miesiącu listopadzie)
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za wyrazy sympatii i pomoc .
Anna Czyżyk
W roku szkolnym 2017/2018 Nasza szkoła bierze udział w III edycji ogólnopolskiego konkursu pt „Szkoła wspierająca uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.” Konkurs organizowany jest przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.
Celem konkursu jest wspieranie i integrowanie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w środowisku szkolnym.
Szkoły przystępujące do konkursu przyjmą na siebie zadania, których wykonanie będzie oceniane przez jury punktowo, w skali od „1″ do „10″. Warunkiem do otrzymania tytułu i dyplomu „Szkoła wspierająca uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi” jest uzyskanie co najmniej 80% punktów za 6 spośród 9 zadań. W skład jury wchodzą przedstawiciele organizatora konkursu.