6 czerwca 2022r. dzieci z oddziału zerowego naszej szkoły odwiedziły bibliotekę w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury. Dla niektórych maluchów było to pierwsze spotkanie z biblioteką. Dzieci dowiedziały się czym jest biblioteka, jak należy zachowywać się w bibliotece oraz jak zostać jej czytelnikiem. Panie bibliotekarki rozmawiały z dziećmi na temat dbania o środowisko, a następnie przeczytały książkę „Bajka o drzewie”. Dla dzieci została przygotowana zabawa – rozwiązywanie zagadek dotyczących znajomości tytułów bajek. Na koniec spotkania na dzieci czekał słodki poczęstunek oraz drobne upominki.
Anna Zawada i Anna Pawelczyk
Dnia 07.06. klasy II wybrały się na wycieczkę do Bałtyckiego Parku Dinozaurów we Wrzosowie. Dzieci miały okazję zobaczyć wiele różnych gatunków dinozaurów, oglądały też żywe zwierzęta takie jak: daniele, lamy, alpaki, owce, kozy kameruńskie, strusie. Na dzieci czekało też wiele innych atrakcji: kraina Dmuchańców, muzeum minerałów, kolejka torowa Pirat, park linowy, trampoliny oraz plac zabaw. Pomimo dość wysokiej temperatury, ze smakiem zjedliśmy pyszny obiad. Wycieczka sprawiła uczniom wiele radości, dopisywał dobry humor i uśmiech .Wszyscy wrócili zadowoleni, pełni wrażeń i z pięknymi pamiątkami.
Dnia 02.06. 2022r uczniowie klasy 3c odbyli wycieczkę do siedziby Straży Pożarnej. Była to ważna lekcja, ponieważ uczniowie dowiedzieli się, że praca strażaków polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi, wypadków samochodowych i innych niebezpiecznych wydarzeń.
Największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, do którego uczniowie mogli wejść. Następnie strażacy zademonstrowali wykorzystywany sprzęt oraz wyposażenie wozu strażackiego. Z wycieczki uczniowie wrócili pełni niezapomnianych wrażeń i wiedzy na temat zagrożeń płynących z kontaktu z ogniem.
Dobre maniery, etykieta, savoir-vivre czyli jak powinienem zachować się w restauracji-tego wszystkiego uczniowie klas II uczyli się na lekcji języka angielskiego w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Szkoły Dobrego Wychowania. Uczniowie własnoręcznie wykonali karty MENU w języku angielskim, a następnie poprzez zabawę zapoznali się z podstawowymi zasadami obowiązującymi w restauracji.
Oddział zerowy naszej szkoły bierze udział w wojewódzkim programie Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej „Zdrowe zęby mamy, marchewkę zajadamy”. Celem głównym programu jest kreowanie postaw prozdrowotnych w zakresie zdrowia jamy ustnej wśród dzieci oraz ich rodziców.
Zapraszamy do zapoznania z materiałami nie tylko rodziców i dzieci z oddziału zerowego ale również pozostałych uczniów, rodziców oraz nauczycieli.
MARCEL LIPIŃSKI – uczeń klasy 2a uczestniczył w Rejonowych Zawodach Pływackich, które odbywały się w Kołobrzegu.
Zajął 8 miejsce w wyścigu na dystansie 25 m stylem grzbietowym.
Serdeczne gratulacje!
W piątek 3 czerwca odbył się Trzebiatowski Bieg Przełajowy.
Naszą szkołę reprezentowała liczna grupa dzieci. Wszyscy z dużym poświęceniem uczestniczyli w zawodach.
Najlepsze wyniki w kategorii klas 1-2 uzyskali:
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!
Tydzień pracy na świetlicy upłynął nam baaaardzo słodko i przyjemnie. Małymi kroczkami zbliżamy się do jednej z ulubionych pór roku przez dzieci… A jakie skojarzenia nasuwają się z latem? Sami zobaczcie.
W dniu 02 czerwca uczniowie klasy 2a i 2c uczestniczyli w spotkaniu prowadzonym przez P. Annę Zielińską i P. Agatę Świerczyńską z Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w Gryficach. Spotkanie odbyło się w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury w ramach Tygodnia Czytania Dzieciom.
Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały fragmentu książki „Wielkie przygody małej kropelki wody” Elżbiety Zubrzyckiej, obejrzały ciekawą prezentację. Brały aktywny udział w pogadankach na temat znaczenia wody dla życia, konieczności dbania o czystość wód, sposobów oszczędzania wody. Chętnie dzieliły się swoją wiedzą.
Na zakończenie otrzymały pamiątkowe dyplomy, upominki oraz ciasteczka i oczywiście kubek wody.
Dziękujemy za zaproszenie i niezwykle ciekawą lekcję.
Maj, to miesiąc, w którym obchodzimy Ogólnopolski Tydzień Bibliotek Szkolnych. Ponieważ nasza szkoła przystąpiła do projektu „Szkoły Dobrego Wychowania”, postanowiliśmy wykorzystać ten czas na zgłębienie tematu. Przeczytaliśmy napisany w humorystyczny sposób” Podręcznik Dobrych Manier dla dzieci” oraz „Dobre wychowanie wierszem” autorstwa Bożeny Piergi. Po wykonaniu zadań praktycznych możemy być już pewni, że nasze dzieci odpowiednio dobiorą strój na każdą okazję, nie odmówią sobie dbania o higienę osobistą, będą pamiętać o zwrotach grzecznościowych i poprawnym zachowaniu przy stole, bo wiedzą, że w ten sposób nie tylko wyrażają swój szacunek wobec innych, ale sami są szanowani, co z pewnością ułatwi im lepsze życie.
Zdobytą wiedzę i umiejętności można było wykorzystać biorąc udział w konkursie plastyczno literackim „Dobre Maniery”, dzięki któremu wyłonimy Mistrza Savoir Vivre- wyniki już wkrótce.
31 maja 2022 r. w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury odbył się konkurs „Wiedzy o Trzebiatowie”. Do rywalizacji przystąpili uczniowie naszej szkoły i znów możemy się pochwalić wielkim sukcesem.
W kategorii wiekowej klas I-III
Pierwsze miejsce zajęła drużyna w składzie :
Hania Pilczuk kl. IIIa
Stefan Ossowski kl. IIIa
Błażej Modzelewski kl. IIIa
Miejsce drugie zajęła drużyna w składzie:
Tomasz Broma 2c
Adam Litwinowicz 2c
Damian Kostera 3c
W Kategorii klas IV-VI
Pierwsze miejsce zajęła drużyna w składzie:
Marta Kozakowska kl.VI b
Solomiya Plets kl. VI b
Paweł Szymczyk kl. V c
W kategorii klas VII –VIII
Trzecie miejsce zajęła drużyna w składzie:
Gabriela Bartosiewicz kl. VIII d
Nadia Ziarno kl. VIII d
Zofia Kubacka kl. VIII d
W tym roku przebieg konkursu odbywał się w niezwykle ciekawej interaktywnej formie. Zadaniem poszczególnych grup było samodzielne poruszanie się po terenie Pałacu, dotarcie do wyznaczonych stanowisk, przy których należało rozwiązać zadanie praktyczne i odpowiedzieć na pytania. Nasi uczestnicy byli zachwyceni taką formą współpracy i rywalizacji, zgodnie przyznali, że możliwość poruszania się bardzo zmniejszyła napięcie i stres, co ułatwiło pracę intelektualną. Za ogromną wiedzę i umiejętności nasi laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody.
Jesteśmy z Was niezwykle dumni, gratulujemy zwycięstwa i podziwiamy za ogrom wiedzy jaką posiadacie, a Wszystkim osobom, które pomagały w jej zdobywaniu serdecznie dziękujemy.
Z ogromną radością przedstawiamy wyniki III Międzyszkolnego Konkursu Kaligraficznego „O Pióro Burmistrza Trzebiatowa”. W III edycji konkursu wzięli udział uczniowie reprezentujący trzy szkoły podstawowe. To było niezwykłe wydarzenie dla uczestników i organizatorów konkursu. W ogromnym skupieniu i z niebywałą cierpliwością uczniowie przepisywali teksty pochodzące z ,, Małego Księcia “ Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, niezwykłego i ponadczasowego dzieła. Zadanie konkursowe polegało na pięknym przepisaniu tekstu oraz ozdobieniu go iluminacjami, inicjałem lub bordiurą.
Uczniowie mieli okazję przekonać się, że kaligrafia może być sposobem na poprawienie koncentracji, rozwijanie wyobraźni, pobudzenie kreatywności i artystyczne wyrażenie siebie. Jest także doskonałą zabawą i relaksem w zabieganym i hałaśliwym świecie.
Prace uczniów były wyjątkowe i oryginalne. Dziękujemy wspaniałemu jury: p. Halinie Żurakowskiej, p. Małgorzacie Bagińskiej i p. Annie Mazur za zaangażowanie i czas poświęcony na ocenianie prac. Jury dokonało oceny prac, kierując się kryteriami zawartymi w regulaminie konkursu:
Kryteria oceny prac:
• staranność i oryginalność elementów graficznych (5pkt),
• płynność pisma i estetyka połączeń literowych (5pkt),
• kompozycja pracy (5pkt),
• poprawność ortograficzna i interpunkcyjna (5pkt),
• oryginalność ujęcia tematu (5pkt).
Wyłoniono następujących laureatów:
Kategoria klas IV – VI
Małgorzata Bagińska
Kategoria klas VII – VIII
Oliwia Kujawa
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i dziękujemy za podzielenie się z nami Waszą wspaniałą pasją. Zapraszamy za rok ! Pamiętajcie, Wasza przygoda z kaligrafią dopiero się zaczyna !
Organizatorzy:
Irena Wasilewska, Bogumiła Marzec
Uczniowie naszej szkoły mają również sukcesy w tenisie stołowym. Uczestniczyli w Otwartych Mistrzostwach Wojewódzkich ZPM Skrzatek i Skrzatów.
Bartosz Bednarski z kl. II b zajął 9 miejsce
Jakub Piastowicz z kl. II b zajął 11 miejsce
Natomiast Joanna Szumna z kl. II b uczestniczyła w Rejonowych Zawodach Pływackich w wyścigu na dystansie 25 m stylem grzbietowym i zajęła 14 miejsce.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
W dniu 31 maja 26 uczniów naszej szkoły - wzięło udział w wycieczce - w ramach przedsięwzięcia "Poznaj Polskę"Obcowanie z kulturą rozpoczęliśmy od Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim- instytucji kultury, której celem jest ochrona dóbr kultury i upowszechnianie dziedzictwa kulturowego regionu. W Spichlerzu czekały na nas cztery piętra wystaw – dwa pierwsze dotyczyły dawnego Gorzowa, kolejne dwa dotyczyły sztuki i malarstwa.Następnym etapem wycieczki było Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Alfa Kowalskiego. Obiekt ten posiada największy w Polsce zbiór portretów trumiennych, tablic inskrypcyjnych i herbowych. W kompleksie muzealnym zachwycił nas również zamek z czasów Kazimierza Wielkiego.Po tak historycznych i zachwycających przeżyciach, udaliśmy się do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. Chwilę po przybyciu mieliśmy czas na wspólny posiłek i odpoczynek.To jednak nie był koniec naszego zwiedzania - po obiedzie zjawił się przewodnik, który zaprowadził nas 30 metrów pod ziemię.W betonowym labiryncie duże wrażenie zrobiła na nas prezentacja dawnego systemu wentylacyjnego. Ponadto wielką atrakcją dla małych i dużych okazała się przejażdżka podziemnym wagonikiem.Jak się dowiedzieliśmy- Międzyrzecki Rejon Umocniony to doskonale zachowana historia III Rzeszy: 106 schronów bojowych, jedna piąta z nich połączona trzydziestokilometrową siecią podziemnych korytarzy. Zarazem rezerwat przyrody, ochraniający około 30 tys. nietoperzy.To był zdecydowanie dzień pełen wrażeń. Zmęczeni - ale szczęśliwi - wróciliśmy do domu! Nauczyciele: Ilona Chojnacka i Justyna Pietrzak
Korzystamy z dobrych doświadczeń. Przygotowaliśmy śniadanie dla naszych koleżanek i kolegów. Nasza propozycja spotkała się z dużym zainteresowaniem. Dzięki Wam, koleżanki i koledzy samorząd dołącza się do akcji wolontariatu i przeznacza pieniążki na potrzeby schroniska dla zwierząt.
Samorząd Uczniowski
Dzieci z oddziału zerowego uczą się różnych wartości. Obecnie rozmawiamy o szczęściu, czym jest dla nich i jak możemy się nim dzielić. Zerówkowicze wykonali kolorowe okulary, dzięki którym każdy był szczęśliwy i swoim widokiem uszczęśliwiał innych.
20 maja odbył się szkolny konkurs matematyczny klas II. Celem konkursu było popularyzowanie matematyki wśród uczniów, rozwijanie zainteresowań oraz kształtowanie umiejętności logicznego myślenia.
Prezentujemy laureatów konkursu:
I miejsce: JULIAN DOMAŃSKI
II miejsce: Aleksander Janul
III miejsce: Tomasz Broma, Michał Elminowski, Justyna Zielińska
Wyróżnienie: Krzysztof Łaska, Aleksander Parzniewski
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie
W tym roku szkolnym po raz trzeci organizujemy zbiórkę materiałów plastycznych dla uczniów Zespołu Szkół Szpitalnych w Szczecinie. Zachęcamy do udziału w akcji.
Szkolny konkurs wiedzy z języka angielskiego dla klas 1-3 rozstrzygnięty! Dziękujemy naszym najmłodszym uczniom za zaangażowanie i chęć sprawdzenia swoich wiadomości z języka angielskiego a zwycięzcom serdecznie gratulujemy! organizatorzy:Marta Krawczyk i Magdalena Łęska.