Nawigacja

Nawigacja

    • KOLOROWE KREDKI W PUDEŁECZKU NOSZĘ

      Pierwsze podobne do kredek przyrządy powstały już 10 tys. lat temu. Dzisiaj dzieci i dorośli używają kredek do rysowania i pisania a dzień 22 listopada to Dzień Kredki. Dzieci z naszej szkoły również pamiętały o tym dniu. 

    • POZNAJ POLSKĘ - WYCIECZKA DO ŁODZI

      POZNAJ POLSKĘ - WYCIECZKA DO ŁODZI

      W listopadzie, 51 uczniów naszej szkoły, wzięło udział w trzydniowej wycieczce do Łodzi w ramach programu Poznaj Polskę.
      W pierwszym dniu odwiedziliśmy Centrum Nauki i Techniki EC1, a w nim sferyczne Kino. Znajduje się ono w imponującej srebrzystej kuli tuż obok turbozespołu będącego wizytówką powstającego Centrum.
      16 listopada wraz z łódzkim przewodnikiem, odwiedziliśmy ulicę Piotrkowską oraz Księży Młyn, podziwialiśmy wielokulturowy krajobraz miasta przemysłowego. Następnie w ściśle przyrodniczym miejscu, w oddziale Ogrodu Botanicznego - w Palmiarni, mieliśmy okazję doświadczyć prawdziwej lekcji przyrody. Kolejnym ważnym miejscem naszego zwiedzania było Muzeum Włókiennictwa, największe w Europie muzeum poświęcone włókiennictwu i historii tkactwa. Nie zabrakło też wizyty w  Muzeum Sztuki - Pałacu Herbsta, obiektu gromadzącego i udostępniającego zbiory dawnego malarstwa, rzeźby, grafiki oraz rzemiosła artystycznego. Ciekawą atrakcją była wizyta w Orientarium, gdzie w podwodnym tunelu obserwowaliśmy rafę koralową, rekiny i płaszczki. Spodobały się nam zwłaszcza słonie, dla których organizowane było pokazowe karmienie.
      W ostatni dzień wycieczki mieliśmy okazję zachwycić się Pałacem rodziny Poznańskich. Ten neobarokowy pałac fabrykancki z XIX w. ze względu na wielkość i dekoracje, zwany jest łódzkim Luwrem.
      Ostatnim celem wycieczki było największe muzeum w Łodzi czyli Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne. Warta uwagi była stała wystawa etnograficzna pt. Szare jak ziemia, barwne jak pamięć poświęcona jest człowiekowi - twórcy, a zarazem wytworowi kultury wsi okresu dwudziestolecia międzywojennego, na terenie Polski środkowej.

    • NIEBIESKI MARSZ

      Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka ulicami Trzebiatowa przeszedł w dniu dzisiejszym Niebieski Marsz, w który włączyli się także uczniowie naszej szkoły. Z hasłami dotyczącymi praw dziecka i niebieskimi balonami manifestowali  to, o czym wszyscy powinnismy pamiętać. 

    • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

      Prawa dziecka dotyczą wszystkich dzieci – niezależnie od pochodzenia, koloru skóry, płci, języka, wyznania, poglądów, przynależności kulturowej, niepełnosprawności, czy poziomu zamożności. 
      Każde dziecko jest równe wobec prawa i nie powinno doświadczać niesprawiedliwego traktowania. Podnoszenie świadomości dotyczącej tolerancji, zarówno pośród dzieci jak i dorosłych, stanowi klucz do tworzenia przyjaznych warunków do życia i rozwoju dla wszystkich dzieci. Dziecko powinno znać swoje prawa, rozumieć je i świadomie z nich korzystać. Państwo powinno traktować dziecko podmiotowo i bezwzględnie przestrzegać przysługujących mu praw.
      Najważniejszym dokumentem dotyczącym praw dziecka jest Konwencja o prawach dziecka uchwalona w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych i ratyfikowana przez Polskę w 1991 roku.
      Zapisy zawarte w Konwencji o prawach dziecka są podstawą działalności UNICEF, który podejmuje starania, aby stanowiły one kanon zasad etycznych i standardów międzynarodowych postępowania wobec dzieci.
      O tym, jak ważne są w naszym kraju prawa dziecka świadczy również fakt, iż zostały one uwzględnione w Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej.
      Wszyscy jesteśmy częścią Drużyny Praw Dziecka! - zobacz film z Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF Robertem Lewandowskim

    • KROKUSOWA REWOLUCJA

      Uczniowie z pierwszej klasy posadzili przed szkołą na ul. Kamienieckiej cebulki krokusów. Stało się to w ramach akcji Krokusowa Rewolucja, w której bierzemy udział już po raz szósty. Na efekty naszej pracy poczekamy do wiosny.

    • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI

      16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku, z inicjatywy UNESCO.
      Po tym wydarzeniu kraje członkowskie UNESCO przyjęły Deklarację na Temat Zasad Tolerancji.
      Promocja tolerancji i poszanowania ma istotne znaczenie w tworzeniu atmosfery sprzyjającej akceptowaniu odmienności kulturowej.
      Podjęta przez Szkolną Grupę Pozytywnego Myślenia inicjatywa miała na celu poruszyć w nas strunę wrażliwości i spojrzeć na innych ludzi z wyrozumiałością.
      Z tej okazji w naszej szkole gościliśmy podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Gryficach oraz Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Gryficach, którzy zechcieli przed nami wystąpić i swoją obecnością uświetnić ten dzień, za co serdecznie im dziękujemy.
      Pamiętajmy, że TOLERANCJA to absolutne minimum, celem najważniejszym jest AKCEPTACJA .

    • GRATULUJEMY SUKCESÓW

      Uczennice naszej szkoły i jednocześnie zawodniczki gryfickiej Szkoły Tańca „Perfekt”, odniosły sukces na Mistrzostwach Polski Fitness 2022 w Gorzowie Wielkopolskim. Zawody odbyły się w miniony weekend. Gratulujemy sukcesów! 
      WYNIKI reprezentacji KS PERFECT:
      3. miejsce - drugie WICEMISTRZOSTWO POLSKI w kat. 12 lat - OLA ĆWIRKO
      4. miejsce w kat. 12 lat - ZOSIA SYTNIK

    • DZIEŃ CUKRZYCY

      Dziś w Oddziale zerowym obchodziliśmy Dzień Cukrzycy. Szczególnie ważny dla nas, gdyż nasz kolega z grupy codziennie zmaga się z chorobą i doskonale sobie radzi. Życzymy mu zdrowia.

    • CHOROBY PASOŻYTNICZE

    • ZAKRĘCONA AKCJA

    • ZBIÓRKA DARÓW DLA OBYWATELI UKRAINY

    • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

      Święto Niepodległości uczniowie naszej szkoły uczcili, biorąc udział we mszy świętej za ojczyzną. Pani Dyrektor szkoły  złożyła wiązanki kwiatów w miejscach pamięci narodowej.

    • HYMN PAŃSTWOWY W WYKONANIU KLASY 2A

    • BRAWO WIKTOR!

      Gratulujemy uczniowi klasy IA, Wiktorowi Olejnikowi za zdobycie III miejsca w Turnieju Zapaśniczym. Cieszymy się, że wśród naszej społeczności jest tak utalentowany młody sportowiec!

    • WIZYTA W JEDNOSTCE WOJSKOWEJ W TRZEBIATOWIE

      Dzięki uprzejmości Dowódcy 3. Batalionu Zmechanizowanego w Trzebiatowie i zaproszeniu przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej "Nałęcz", 10 listopada, z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości, uczniowie naszej szkoły obejrzeli historyczną inscenizację i zwiedzili Jednostkę Wojskową. Dzieci i młodzież zobaczyli sprzęt wojskowy zabytkowy i nowoczesny, mogli  wejść, dotknąć, a nawet się przejechać ciężarówką wojskową. 

    • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W KLASIE 1A

      „11 listopada”

      "W historii Polski, tak się składa,
      był kiedyś ponad wiek niewoli.
      Jedenastego listopada
      nasz kraj z niewoli się wyzwolił.

      I wtedy myśl powstała taka,
      by przez szacunek dla przeszłości
      ten dzień na zawsze dla Polaka
      pozostał Dniem Niepodległości."

      Uczniowie klasy 1A uczcili Dzień Niepodległości odśpiewując Mazurka Dąbrowskiego oraz wykonując z tej okazji kotyliony.

    • HYMN W WYKONANIU UCZNIÓW Z KLASY 1B

    • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

      Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego państwa.
      Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.

      Nasza Szkoła aktywnie włączyła się w obchody rocznicy tego święta.  Już 9 listopada uczniowie pojawili się w szkole w odświętnych strojach. Niektórzy nawet zaprezentowali modę patriotyczną, co uwieczniono na zdjęciach. 

    • VII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ O PUCHAR SŁONIA W UNIHOKEJA

      29 i 30 października w Hali Mrzeżyńskiego Centrum Sportu odbył się VII Ogólnopolski Turniej o Puchar Słonia. Naszą szkołę reprezentowały drużyny w kategorii U-10, G-14 i B-12. W zawodach brały udział drużyny z województw: lubuskiego - UKS Floorball Gorzów Wielkopolski, zachodniopomorskiego - WSU Wierzchowo, ZSP Suchań, MLUKS Jedynka Trzebiatów oraz podlaskiego - UKS Gródek.
      W kategorii U-10 zajęły
      I miejsce : Julia Siupka, Oliwia Leśna, Krystyna Szpringer i Pola Janik
      II miejsce: Stefaniya Plets, Nina Janul oraz Marysia i Zuzia Ruszkowskie z SP nr 2
      Bardzo udany start w rozgrywkach mieli najmłodsi zawodnicy i zawodniczki z klas I-III.
      W kategorii B-12 chłopcy zdobyli II miejsce: Mateusz Rabiega, Stefan Ossowski, Błażej Modzelewski, Michał Kupis, Filip Andrzejewski. Na bramce w naszych drużynach zagrali: Solomya Plets, Wojtek Błażewicz
      W kategorii G-14 zajęliśmy I i II miejsce. Wygrały młodsze zawodniczki z SP 1 Trzebiatów: Marta Kozakowska, Maja Zub, Hania Ledzion, Karolina Wetlińska, Jagna Cirocka. Bramki strzegły: Weronika Pietrzak i Zuza Koper.
      Turniej był rozgrywany również w kategorii Open. Tam zagrały uczennice SP 1 Trzebiatów: Zuza Koper, Aurelia Omelańczuk i Julia Pietrzak.

    • SZKOLNA STACJA METEOROLOGICZNA

      Uczniowie klasy 4a w ramach projektu "Szkolna stacja meteorologiczna" wykonali ekologiczne deszczomierze i wiatromierze , które umieścili  w szkolnym ogrodzie.

    strona:

    Aktualności

    Kontakt

    • Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Kochanowskiego
      ul. Kamieniecka 16
      72-320 Trzebiatów
      Sekretariat znajduje się w budynku szkoły przy ulicy Wodnej 2.
    • 913872355
      913872518

    Galeria zdjęć