Pierwsze podobne do kredek przyrządy powstały już 10 tys. lat temu. Dzisiaj dzieci i dorośli używają kredek do rysowania i pisania a dzień 22 listopada to Dzień Kredki. Dzieci z naszej szkoły również pamiętały o tym dniu.
W listopadzie, 51 uczniów naszej szkoły, wzięło udział w trzydniowej wycieczce do Łodzi w ramach programu Poznaj Polskę.
W pierwszym dniu odwiedziliśmy Centrum Nauki i Techniki EC1, a w nim sferyczne Kino. Znajduje się ono w imponującej srebrzystej kuli tuż obok turbozespołu będącego wizytówką powstającego Centrum.
16 listopada wraz z łódzkim przewodnikiem, odwiedziliśmy ulicę Piotrkowską oraz Księży Młyn, podziwialiśmy wielokulturowy krajobraz miasta przemysłowego. Następnie w ściśle przyrodniczym miejscu, w oddziale Ogrodu Botanicznego - w Palmiarni, mieliśmy okazję doświadczyć prawdziwej lekcji przyrody. Kolejnym ważnym miejscem naszego zwiedzania było Muzeum Włókiennictwa, największe w Europie muzeum poświęcone włókiennictwu i historii tkactwa. Nie zabrakło też wizyty w Muzeum Sztuki - Pałacu Herbsta, obiektu gromadzącego i udostępniającego zbiory dawnego malarstwa, rzeźby, grafiki oraz rzemiosła artystycznego. Ciekawą atrakcją była wizyta w Orientarium, gdzie w podwodnym tunelu obserwowaliśmy rafę koralową, rekiny i płaszczki. Spodobały się nam zwłaszcza słonie, dla których organizowane było pokazowe karmienie.
W ostatni dzień wycieczki mieliśmy okazję zachwycić się Pałacem rodziny Poznańskich. Ten neobarokowy pałac fabrykancki z XIX w. ze względu na wielkość i dekoracje, zwany jest łódzkim Luwrem.
Ostatnim celem wycieczki było największe muzeum w Łodzi czyli Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne. Warta uwagi była stała wystawa etnograficzna pt. Szare jak ziemia, barwne jak pamięć poświęcona jest człowiekowi - twórcy, a zarazem wytworowi kultury wsi okresu dwudziestolecia międzywojennego, na terenie Polski środkowej.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka ulicami Trzebiatowa przeszedł w dniu dzisiejszym Niebieski Marsz, w który włączyli się także uczniowie naszej szkoły. Z hasłami dotyczącymi praw dziecka i niebieskimi balonami manifestowali to, o czym wszyscy powinnismy pamiętać.
Prawa dziecka dotyczą wszystkich dzieci – niezależnie od pochodzenia, koloru skóry, płci, języka, wyznania, poglądów, przynależności kulturowej, niepełnosprawności, czy poziomu zamożności.
Każde dziecko jest równe wobec prawa i nie powinno doświadczać niesprawiedliwego traktowania. Podnoszenie świadomości dotyczącej tolerancji, zarówno pośród dzieci jak i dorosłych, stanowi klucz do tworzenia przyjaznych warunków do życia i rozwoju dla wszystkich dzieci. Dziecko powinno znać swoje prawa, rozumieć je i świadomie z nich korzystać. Państwo powinno traktować dziecko podmiotowo i bezwzględnie przestrzegać przysługujących mu praw.
Najważniejszym dokumentem dotyczącym praw dziecka jest Konwencja o prawach dziecka uchwalona w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych i ratyfikowana przez Polskę w 1991 roku.
Zapisy zawarte w Konwencji o prawach dziecka są podstawą działalności UNICEF, który podejmuje starania, aby stanowiły one kanon zasad etycznych i standardów międzynarodowych postępowania wobec dzieci.
O tym, jak ważne są w naszym kraju prawa dziecka świadczy również fakt, iż zostały one uwzględnione w Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej.
Wszyscy jesteśmy częścią Drużyny Praw Dziecka! - zobacz film z Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF Robertem Lewandowskim
Uczniowie z pierwszej klasy posadzili przed szkołą na ul. Kamienieckiej cebulki krokusów. Stało się to w ramach akcji Krokusowa Rewolucja, w której bierzemy udział już po raz szósty. Na efekty naszej pracy poczekamy do wiosny.
16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku, z inicjatywy UNESCO.
Po tym wydarzeniu kraje członkowskie UNESCO przyjęły Deklarację na Temat Zasad Tolerancji.
Promocja tolerancji i poszanowania ma istotne znaczenie w tworzeniu atmosfery sprzyjającej akceptowaniu odmienności kulturowej.
Podjęta przez Szkolną Grupę Pozytywnego Myślenia inicjatywa miała na celu poruszyć w nas strunę wrażliwości i spojrzeć na innych ludzi z wyrozumiałością.
Z tej okazji w naszej szkole gościliśmy podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Gryficach oraz Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Gryficach, którzy zechcieli przed nami wystąpić i swoją obecnością uświetnić ten dzień, za co serdecznie im dziękujemy.
Pamiętajmy, że TOLERANCJA to absolutne minimum, celem najważniejszym jest AKCEPTACJA .
Uczennice naszej szkoły i jednocześnie zawodniczki gryfickiej Szkoły Tańca „Perfekt”, odniosły sukces na Mistrzostwach Polski Fitness 2022 w Gorzowie Wielkopolskim. Zawody odbyły się w miniony weekend. Gratulujemy sukcesów!
WYNIKI reprezentacji KS PERFECT:
3. miejsce - drugie WICEMISTRZOSTWO POLSKI w kat. 12 lat - OLA ĆWIRKO
4. miejsce w kat. 12 lat - ZOSIA SYTNIK
Dziś w Oddziale zerowym obchodziliśmy Dzień Cukrzycy. Szczególnie ważny dla nas, gdyż nasz kolega z grupy codziennie zmaga się z chorobą i doskonale sobie radzi. Życzymy mu zdrowia.
Święto Niepodległości uczniowie naszej szkoły uczcili, biorąc udział we mszy świętej za ojczyzną. Pani Dyrektor szkoły złożyła wiązanki kwiatów w miejscach pamięci narodowej.
Gratulujemy uczniowi klasy IA, Wiktorowi Olejnikowi za zdobycie III miejsca w Turnieju Zapaśniczym. Cieszymy się, że wśród naszej społeczności jest tak utalentowany młody sportowiec!
Dzięki uprzejmości Dowódcy 3. Batalionu Zmechanizowanego w Trzebiatowie i zaproszeniu przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej "Nałęcz", 10 listopada, z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości, uczniowie naszej szkoły obejrzeli historyczną inscenizację i zwiedzili Jednostkę Wojskową. Dzieci i młodzież zobaczyli sprzęt wojskowy zabytkowy i nowoczesny, mogli wejść, dotknąć, a nawet się przejechać ciężarówką wojskową.
„11 listopada”
"W historii Polski, tak się składa,
był kiedyś ponad wiek niewoli.
Jedenastego listopada
nasz kraj z niewoli się wyzwolił.
I wtedy myśl powstała taka,
by przez szacunek dla przeszłości
ten dzień na zawsze dla Polaka
pozostał Dniem Niepodległości."
Uczniowie klasy 1A uczcili Dzień Niepodległości odśpiewując Mazurka Dąbrowskiego oraz wykonując z tej okazji kotyliony.
Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego państwa.
Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.
Nasza Szkoła aktywnie włączyła się w obchody rocznicy tego święta. Już 9 listopada uczniowie pojawili się w szkole w odświętnych strojach. Niektórzy nawet zaprezentowali modę patriotyczną, co uwieczniono na zdjęciach.
29 i 30 października w Hali Mrzeżyńskiego Centrum Sportu odbył się VII Ogólnopolski Turniej o Puchar Słonia. Naszą szkołę reprezentowały drużyny w kategorii U-10, G-14 i B-12. W zawodach brały udział drużyny z województw: lubuskiego - UKS Floorball Gorzów Wielkopolski, zachodniopomorskiego - WSU Wierzchowo, ZSP Suchań, MLUKS Jedynka Trzebiatów oraz podlaskiego - UKS Gródek.
W kategorii U-10 zajęły
I miejsce : Julia Siupka, Oliwia Leśna, Krystyna Szpringer i Pola Janik
II miejsce: Stefaniya Plets, Nina Janul oraz Marysia i Zuzia Ruszkowskie z SP nr 2
Bardzo udany start w rozgrywkach mieli najmłodsi zawodnicy i zawodniczki z klas I-III.
W kategorii B-12 chłopcy zdobyli II miejsce: Mateusz Rabiega, Stefan Ossowski, Błażej Modzelewski, Michał Kupis, Filip Andrzejewski. Na bramce w naszych drużynach zagrali: Solomya Plets, Wojtek Błażewicz
W kategorii G-14 zajęliśmy I i II miejsce. Wygrały młodsze zawodniczki z SP 1 Trzebiatów: Marta Kozakowska, Maja Zub, Hania Ledzion, Karolina Wetlińska, Jagna Cirocka. Bramki strzegły: Weronika Pietrzak i Zuza Koper.
Turniej był rozgrywany również w kategorii Open. Tam zagrały uczennice SP 1 Trzebiatów: Zuza Koper, Aurelia Omelańczuk i Julia Pietrzak.
Uczniowie klasy 4a w ramach projektu "Szkolna stacja meteorologiczna" wykonali ekologiczne deszczomierze i wiatromierze , które umieścili w szkolnym ogrodzie.