15 stycznia odbyły się w Gryficach Zawody Powiatowe w piłkę siatkową dzieci i młodzieży szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. IV-VI dziewcząt i chłopców oraz VII- VIII chłopców.
SUKCESY NASZYCH: II miejsce chłopcy klas 4-6 III miejsce dziewczyny klas 4-6 IV miejsce chłopcy klas 7-8. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy.
Uczestniczyliśmy w żywej lekcji historii - rekonstrukcja wybuchu Powstania Styczniowego.
Dziś Wasze święto, kochani Dziadkowie,
Więc kilka słów w serduszkach się chowa:
Babciu, Dziadku, jesteście wspaniali,
Wasza miłość nas wspiera nawet z oddali.
Babcia zawsze znajdzie sposób na smutki,
Jej ręce miękkie, a głos tak cieplutki.
Dziadek opowie historie ciekawe,
Z nim wszystkie chwilę to przygody prawdziwe.
Dziękujemy za uśmiech i cierpliwość,
Za wspólną zabawę, czułość i bliskość.
Niech zdrowie i radość Was nie opuszczają,
A wnuki codziennie Was rozpieszczają.
Żyjcie sto lat, a nawet i więcej,
Bo kochamy Was całym naszym dziecięcym sercem!
W tegorocznej edycji konkursu Wokół Symboli Narodowych udział wzięło 2153 uczestników ze 143 szkół z województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego.
1.miejsce (40p.-33p.) - Liliana Łęska 3b (36p.), Róża Berlik 2c(35p.), Joanna Zielińska 3b (34p.)
2.miejsce (32p.-28p.) – Otylia Wożniak 3b (31p.), Maja Kowalska 3c (30p.), Marcel Gieleta 3c (29p.), Jan Tarnowski 3b (29p.), Wiktor Roszak 3a (29p.),
3. miejsce (27p.-22p.) - Wojciech Krupa 3a (26p.), Lena Saładziak 3c (25p.), Jakub Buczkowski 2b (25p.), Szymon Szukała 2c (24p.), Amelia Kołodyńska 2b (23p.), Wojciech Kozubowski 2a (23p.), Aleksandra Trzonkowska 3a (22p.)
4.miejsce (21p.-0p.) - Igor Łupkowski 2b (21p.), Szymon Mickiewicz 2c (20p.), Hanna Wilcz 2b (17p.)
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!
17 stycznia 2025 roku gościliśmy strażaka -studenta Ratownictwa Medycznego, Pana Bartka Makowskiego, który przeprowadził lekcję z uczniami klas "0"- 3 na temat pierwszej pomocy i zasad postępowania w sytuacjach awaryjnych
Ratownik omówił następujące zagadnienia:
1. Numery alarmowe: Pan Bartek przypomniał uczniom numer alarmowy do służb ratunkowych (112) oraz jak poprawnie zgłaszać sytuacje awaryjne telefonicznie.
2. Zasady oceny sytuacji: Omówił, jak ważne jest ocenianie sytuacji przed podjęciem działań. Uczniowie dowiedzieli się, jak rozpoznać, czy osoba potrzebuje pomocy, oraz jak unikać niebezpieczeństw wokół miejsca zdarzenia.
3. Zasady resuscytacji krążeniowo-oddechowej: Pan ratownik pokazał, jak wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową na manekinie. Uczniowie mieli okazję praktykować podstawowe czynności ratujące życie.
4. Ratownik omówił, jak prawidłowo należy zastosować na osobie poszkodowanej folię termiczną.
5. Zasady udzielania pomocy przedmedycznej: Podkreślił znaczenie pierwszej pomocy i jakie działania można podjąć do przybycia profesjonalnych służb medycznych. Wizyta ratownika medycznego była bardzo pouczająca i przydatna. Uczniowie zdobyli cenne informacje na temat pierwszej pomocy i zrozumieli, jak mogą pomóc w sytuacjach awaryjnych. Panu Bartkowi bardzo dziękujemy.
Po raz trzeci w szkole została przeprowadzona akcja Paczuszka dla Maluszka, której organizatorem jest Fundacja Małych Stópek. Zbiórka artykułów higienicznych przeznaczona była dla Rodzinnego Domu Dziecka w Trzebieszewie. Paczka została przewieziona do Parafia Konarzewo, skąd wyruszyła do Rodzinnego Domu Dziecka. Dziękujemy za udział w akcji!
Uczniowie naszej szkoły- Liliana Łęska z kl.3b, Michał Gutkowski z kl.2b, Maksymilian Gasiulewicz z kl.2b oraz Filip Wojnowski z kl.2c zostali nagrodzeni w konkursie plastycznym zorganizowanym przez 36 Mrzeżyński Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej im.gen. broni Władysława Andersa w Mrzeżynie. Gratulujemy zwycięzcom!
W ramach projektu Empatyczna Klasa kolejnym miesiącem do realizacji zadań jest styczeń, miesiąc dobrych uczynków. Doskonała okazja aby przypomnieć dlaczego warto pomagać innym i zachęcić uczniów do czynienia dobra. Dobre uczynki to również i dobre słowa, tak dzieci rozpoczęły tydzień w zabawę "dobre słowa" - Twoje słowa dodają skrzydeł.
Pewnie nie każdy wie, że Dzień Dziwaka obchodzony jest 7 stycznia. Święto to wymyślił przed laty profesor Philip Zimbardo. Poprosił on swoich studentów z Uniwersytetu Stanforda, by jednego dnia, w ramach eksperymentu przyszli na uczelnię w dziwacznych strojach. Psycholog chciał, by jego uczniowie zrozumieli, jak silny jest w nad konformizm, czyli lęk przed odrzuceniem, ośmieszeniem, niedostosowaniem się do grupy. Jednocześnie, jak silnym trzeba być, by czasem zachować się niekonformistycznie. Można powiedzieć, że Dzień Dziwaka to swoista pochwała dziwactwa rozumianego jako umiejętność bycia sobą i obrony własnego zdania. W naszej szkole ten dzień obchodziliśmy w dniu 9 stycznia. Uczniowie i nauczyciele mieli okazję przyjść do szkoły w fantazyjnym, śmiesznym lub dziwnym przebraniu i przez jeden dzień byli "dziwakami". Ten dzień miał za cel pokazać, że szczypta tolerancji i poszanowania dla odmienności przyda się każdemu z nas a "inny" nie musi oznaczać "gorszy". W innym ubraniu, w najróżniejszych okolicznościach, wciąż możemy pozostać sobą.
Uczniowie klasy 7a wzięli udział w niezwykle ważnym szkoleniu na temat kryzysu psychologicznego i interwencji kryzysowej, które odbyło się w ramach projektu Regionalne Centrum Kryzysowe.
Szkolenie zostało zrealizowane przez panią Tatianę Duklas, główną specjalistkę z Biura Projektów Społecznych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego.
Wydarzenie to jest częścią Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027, w ramach Priorytetu 6: Fundusze Europejskie na rzecz aktywnego Pomorza Zachodniego.
Uczniowie mieli okazję zdobyć praktyczną wiedzę na temat radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych oraz nauczyć się skutecznych technik interwencji.
To doświadczenie wzbogaciło ich umiejętności emocjonalne i społeczne, a także zwiększyło świadomość dotyczącą zdrowia psychicznego.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego cennego szkolenia!
#RegionalneCentrumKryzysowe #KryzysPsychologiczny #Edukacja #FunduszeEuropejskie #WsparciePsychologiczne #PomorzeZachodnie #UrządMarszałkowskiWojewództwaZachodniopomorskiego #RegionalnyOśrodekPolitykiSpołecznej
Z przyjemnością informujemy, że Paulina Skibińska zajęła I miejsce w konkursie "WYMARZONA BOMBKA ŚWIĄTECZNA" w kategorii 10-13 lat. Gratulujemy.
Liliana Łęska zdobyła wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. " Drzewa naszych lasów".Na konkurs wpłynęło 275 prac z całego powiatu gryfickiego. Konkurs został zorganizowany przez Lasy Państwowe- Nadleśnictwo Gryfice. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
W tym roku szkolnym przystąpiliśmy do Ogólnopolskiego Programu edukacyjnego "ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY". Zachęcam wszystkich do udziału w programie. Zużyte baterie i stare telefony można przynieść do szkoły. Koło dyżurki są wystawione odpowiednie pojemniki. Bądźmy EKO - działajmy!
Dyplomy oraz drobne upominki zostały rozdane uczniom, którzy wykonali piękne prace w szkolnym konkursie świątecznym "Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa". Gratulujemy!