Matematyka nie musi kojarzyć się z nudną lekcją. Królowa Nauk potrafi być wszędzie. Wkradła się nawet do Walentynek Uczniowie klasy 8e układali swoje serca Walentynkowe wykorzystując swoje umiejętności matematyczne i plastyczne.
Zajęcia poświęcone kotom małym i wielkim w klasie 3a.
17 lutego przytul kota swojego!
A jeśli nie masz kota swojego zadbaj o bezdomnego!
W grudniu 2022r. w naszej szkole odbył się ogólnopolski konkurs z języka angielskiego "Zostań Mistrzem Słówek". Z przyjemnością informujemy, że nasz uczeń Sebastian Piechowicz z klasy 8E zdobył 3 miejsce w Polsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Zachęcamy wszystkich uczniów do wysyłania kartek pocztowych z pozdrowieniami z ferii zimowych dla wychowawców, koleżanek i kolegów z klasy. Bezpiecznych i udanych ferii zimowych!
Klasa 3b zapoznała się z lekturą pt. Zaczarowana zagroda. Uczniowie poznali ciekawostki z życia autorów lektury, małżeństwa Centkiewiczów. Wspólnie stworzyliśmy lapbooki, w których zawarliśmy informacje nie tylko o książce, ale również ciekawostki z życia pingwinów. Uczniowie poznali też warunki panujące na Antarktydzie i odkryli tajemnicę zaczarowanej zagrody.
… Wielka poezja,
będąc wielką i będąc poezją,
nie może nie zachwycać nas,
a więc zachwyca...
Klasowy Konkurs Recytatorski w klasie 3c. Wielkie gratulacje dla wszystkich uczniów!
Internet stał się nieodłącznym elementem życia współczesnego człowieka. Szczególną jednak rolę pełni w życiu dzieci i młodzieży, stając się źródłem wiedzy, rozrywki, ale niestety również wielu zagrożeń. Niewłaściwe wykorzystanie Internetu może nieść ze sobą wiele zagrożeń. Najważniejszym przeciwdziałaniem w walce z niebezpieczeństwami i zagrożeniami ze strony Internetu jest nasza wiedza o nim. Istotną rolę w jej przekazywaniu młodemu człowiekowi mają rodzice i nauczyciele. 10 stycznia oraz 3 lutego w klasie IIa, IIb i IIc odbyły się lekcje profilaktyczno-edukacyjne z zakresu bezpiecznego korzystania z Internetu pt. „ WYBIERAM WŁAŚCIWĄ STRONĘ INTERNETU!” Zajęcia przeprowadziła Agata Tarko
Zapraszamy do galerii zdjęć!
Dzień Pozytywnego Myślenia dla kogoś przyniósł pozytywne wieści - znaleziono klucze na chodniku. Do odbioru są na dyżurce w szkole na ul. Wodnej.
Dobre momenty zdarzają się w naszym życiu każdego dnia, tylko czasami ich nie dostrzegamy.
Dzień Pozytywnego Myślenia, który przypada 2 lutego, jest doskonałą okazją na dostrzeżenie zalet dnia codziennego.
Uśmiech wywołuje uśmiech – to stara prawda, która wciąż się sprawdza.
I z uśmiechami właśnie (na twarzach i w dłoniach) uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w ramach działań Szkolnej Grupy Pozytywnego Myślenia i Wolontariatu Szkolnego wyruszyli do instytucji publicznych w naszym mieście, aby przekazać pozytywne myśli.
Oprócz tego, że inicjatywa wywołała uśmiechy na twarzach obdarowanych to była tez ciekawym doświadczeniem dla naszych uczniów - jak niewiele potrzeba by zmieniać świat na lepszy.
Uczniowie mieli tez okazje w szkole przekazać pozytywne myśli swoim koleżankom i kolegom za pośrednictwem Skrzynki Pozytywnych Myśli. Wszystkie myśli w dniu jutrzejszym trafią do odbiorców.
W tym dniu życzymy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom dużo pozytywnego uśmiechu.
Co to jest Układ Słoneczny? Jaki kształt ma Ziemia? Czy Ziemia może istnieć bez Słońca? Dlaczego na Ziemi jest dzień i noc? Kim był Mikołaj Kopernik?
Odpowiedzi na te pytania poznali uczniowie klasy 2a realizując cykl tematów związanych z Układem Słonecznym. Dzieci zaśpiewały piosenkę i wykonały przepiękne lapbooki w których zawarte zostały najważniejsze wiadomości o Układzie Słonecznym.
Trwa akcja czytelnicza pt. Pokażę wam, co czytam. Kolejne uczennice przedstawiły swoje literackie spotkanie z książką wypożyczoną w naszej bibliotece szkolnej.
Krysia Szpringer zaprezentowała książkę Davida Williamsa pod jakże przewrotnym tytułem: Najgorsze dzieci świata.
Poznajcie pięciu paskudnych chłopaków i pięć podłych dziewczyn!
Jest wśród nich KANAPOWA KRYŚKA, wielbicielka wszelkich programów telewizyjnych i STACH ŚLICZNOTOK, tonący we własnych kłopotach podczas szkolnej wycieczki. A także WICIO WSZARZ, który chciał zostać superłotrem!
Książka zawiera całą kolekcję opowiadań o najgorszych szelmach i psotnikach, do tego zawiera mnóstwo wspaniałych ilustracji. Jest pięknie wydana, kolorowa i bawi do łez. Zapraszamy do czytania
Drugą propozycję czytelniczą zaprezentowała Hania Pilczuk, która wybrała do poczytania klasykę literacką w postaci powieści Charlesa Dickensa pt. Oliver Twist w wersji uproszczonej adaptacji dla dzieci.
Hania opowiedziała i o książce, i o jej autorze. Dorzuciła parę słów o bohaterze, jego niezwykłych przygodach, zwróciła uwagę na ponadczasowe wartości tego utworu. Zachęciła do czytania innych utworów tego autora.
Obie prezentacje były bardzo interesujące. Brawo!
Zasadniczo, każdy z nas większość czasu na matematyce spędził na pisaniu w ławce. Nie pamiętam, aby kiedykolwiek przyszło mi do głowy, że jest inne miejsce, w którym moglibyśmy zajmować się matematyką.
A jednak!
Pomysł z pisaniem po pionowej powierzchni, takiej jak bezbarwna tablica z pleksi, generuje o wiele więcej myślenia niż praca przy stoliku!
Oczywiście, że zastosowanie tablic na ścianach wymagało pewnych zmian w zorganizowaniu naszej sali lekcyjnej, ale jeśli to może zwiększyć myślenie, motywację i radość dzieci - jestem za!
Dziękuję za wsparcie Dyrekcji i rodziców klasy 5A - na których, jak widać - zawszę mogę liczyć!
Uczniowie z klasy 8b 8d i 8e uczestniczyli w wycieczce do Szczecina, podczas której obejrzeli spektakl "Niezłe ziółka" w Teatrze Lalek Pleciuga oraz wysłuchali lekcję muzealną "W afrykańskiej wiosce" w Muzeum Narodowym. Wrażenia po spektaklu oraz lekcji muzealnej były wspaniałe.