4 listopada 2014 r. odbyły się spotkania rodziców z nauczycielami w ramach
DNI OTWARTYCH SZKOŁY.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za wzorową frekwencję!
Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 są już pełnoprawnymi uczniami. 14 października odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień. Na początku uczniowie klas I przedstawili program artystyczny złożony z wierszy i piosenek. To był ich „egzamin”, który zdali na szóstkę. Wszyscy niecierpliwie czekali na najważniejszy moment uroczystości- pasowanie na ucznia.
Z wielkim przejęciem powtarzali słowa przysięgi, ślubując, że będą sumiennie wypełniać obowiązki uczniowskie, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, oraz będą dobrymi Polakami.
Pani dyrektor nie miała najmniejszej wątpliwości, gdy dotykając ołówkiem ramienia dzieci, z dumą przyjmowała je do grona uczniów SP nr 1.
Uroczystość swoją obecnością uświetnili: p. Zdzisław Matusewicz- Burmistrz Trzebiatowa, p. Józef Domański- dyrektor Zarządu Dróg i Gospodarki Komunalnej, p. Renata Teresa Korek- dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury, p. Janina Domańska- dyrektor Publicznego Przedszkola w Trzebiatowie, Adrianna Rzepecka - przewodnicząca Rady Rodziców, Dyrekcja SP nr 1, nauczyciele przedszkola wraz z przedszkolakami, nauczyciele oddziałów zerowych z wychowankami oraz rodzice i opiekunowie pierwszoklasistów.
Po uroczystości pasowana uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne i drobne upominki.
„Bo nauczyciel jest kapitanem, co na okręcie dookoła świata płynie wraz z nami przez szkolne lata”
Przed laty może jakiś były uczeń wpadł na pomysł, aby uczcić wysiłek pedagogów, którzy włożyli tyle trudu w jego edukację. W ten sposób powstało Wasze święto – to
Dzień Edukacji Narodowej , zwany też Dniem Nauczyciela.
My uczniowie, bardzo lubimy to święto, bo najczęściej świętujemy razem z Wami. Aby uczcić tegoroczny Dzień Nauczyciela postanowiliśmy (na wzór Amerykańskiej Akademii Filmowej) przyznać najlepszym nauczycielom tytułowego Oskara.
Nauczyciele byli typowani w ośmiu kategoriach, których ciekawe nazwy sugerowały powód przyznania tytułu Mikrofon Roku, Żartowniś Roku, Luzak Roku, Złoty Wykładowca, Gorący Uśmiech, Bratnia dusza, Diamentowa piła, Złoty Kaganek.
Głosowanie było anonimowe i brali w nim udział prawie wszyscy uczniowie naszej szkoły, oczywiście oprócz wagarowiczów (stracili oni jedyną okazję, aby oddać swój głos na ulubionego nauczyciela)
A oto wyniki w poszczególnych kategoriach, tytuł:
"Mikrofon Roku” – zostaje przyznany Pani Danucie Gniteckiej
"Żartowniś Roku" – dla Pani Anny Mazur i Pani Jadwigi Utnickiej
"Luzak Roku” – dla Pana Jacka Skonecznego
"Złoty Wykładowca" – dla Pani Jadwigi Sadowskiej
"Gorący Uśmiech” – dla Pani Marty Karman
"Bratnia Dusza" – dla Pani Agnieszki Suszyńskiej
"Diamentowa piła” – dla Pani Anity Krawczyk i Pana Artura Cirockiego
"Złoty Kaganek" – dla Pani Jolanty Bąk
To nie koniec wyróżnień, bo przyznane zostały dwie nagrody poza konkursem
„Super Szefowej” oczywiście trafiły do rąk naszych Pań Dyrektor
– Pani Haliny Pawlak i Pani Doroty Konopko
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły składamy najlepsze życzenia – Wasi uczniowie
„Uczyć to znaczy mieć wpływ na życie wielu i pomagać w wyciąganiu wniosków z życiowych lekcji. Ale uczyć DOBRZE znaczy umieć wnieść odmianę do życia wszystkich, z którymi się człowiek styka.”
Z okazji przypadającego w dniu 14 października Święta Edukacji Narodowej składam Szanownemu Gronu Pedagogicznemu oraz wszystkim Pracownikom Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzebiatowie najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności i radości z wykonywanej pracy, wielu sukcesów zawodowych i samych wzorowych uczniów.
Pragnę podziękować Państwu za trudną i odpowiedzialną pracę. Za to, że każdego dnia oddajecie cząstkę siebie, aby wychować i nauczać kolejne pokolenia.
Dyrektor Szkoły
Halina Pawlak
30 września odbyły sie wybory "Dżentelmena szkoły". Wytypowani przez koleżanki ze swoich klas kandydaci wypełniali ankiety dotyczące zasad dobrego wychowania. Największą ilość punktów zdobył uczeń klasy 3a Miłosz Warzocha. Jego odpowiedzi były najtrafniejsze i to właśnie On pokazał się z jak najlepszej strony. Serdecznie gratulujemy i zyczymy sobie więcej takich dżentelmenów.
Tego dnia odbyła się również dyskoteka , na której wszyscy bawili sie wyśmienicie.
"Turysto!Szanuj środowisko!"
Pod takim hasłem odbyło się 19 września tegoroczne "SPRZĄTANIE ŚWIATA"
Przystąpilismy do akcji z duzym zaangażowaniem. Każda klasa miała wyznaczony teren, który solidnie posprzątano. Efekty pracy były zadowalające.
WYKAZ SPRZĄTNIĘTYCH TERENÓW
Oddziały przedszkolne – teren przy szkole i boisko „Orlik”
Klasy I – teren przy szkole
Klasy II- ul. Daszyńskiego
Klasy III- stadion , teren przy Sali OSiR, ul. Sportowa
Klasy IV- ulice: Kamieniecka, Łąkowa, Żytnia, Grzybowa
Klasy V- ulice: Żółwia, Mleczna, Muzealna, Mickiewicza
Klasy VI- Park Miejski
Po akcji wszyscy uczniowie zostali poczęstowani batonikiem i napojem. Dziekujemy za aktywny udział w kolejnej edycji "Sprzatania Świata".
Pamiętajmy o czystym środowisku każdego kolejnego dnia roku.
Rozpoczęliśmy Nowy Rok Szkolny 2014/2015!
Wszystkim życzymy wiele radości podczas pogłębiania swojej wiedzy i rozwijania umiejętności.
Dyrektor szkoły informuje, że uczniowie klas I w roku szkolnym 2014/2015 korzystają z bezpłatnych podręczników Ministerstawa Edukacji Narodowej, które otrzymają od wychowawców klas na spotkaniach w dniu 1 września.
Książki do religi będzie można zakupić na kiermaszu, który odbędzie sie w dniach 2-3 września w budynku szkoły przy ul.Daszyńskiego
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSÓW SZKOLNYCH W KLASACH III
KONKURS ORTOGRAFICZNY
Mistrzem ortografii w kl.III została: OLIWIA SROKA z kl. III B
wicemistrzem JUSTYNA BĄK z kl. III C
drugim wicemistrzem NAWOJKA CIROCKA z kl. III C
KONKURS MATEMATYCZNY
MISTRZEM MATEMATYKI w kl. III została: WIKTORIA RAGAN z kl. III C
wicemistrzami: JAKUB LEWICKI z kl. III A
JUSTYNA BĄK z kl. IIII C
III miejsce zajął: BARTOSZ KUBACKI z kl. III B
GRATULUJEMY!
6 czerwca 2014r. na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród dla ponad 70 gmin z całej Polski. Gmina Trzebiatów otrzymała tytuł "Samorząd Przyjazny Szkole Rozwijającej Uczenie Się Uczniów", dzięki wspieraniu pracy naszej szkoły, bioracej udział w programie Szkoły Uczącej Się”. Tez zasłużony certyfikat otrzymaliśmy w maju 2012 roku. Nagroda została nadana przez prowadzony przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności program "Szkoła Ucząca Się". Nagrodę dla trzebiatowskiego samorządu odebrał Burmistrz Zdzisław Matusewicz.
Program Szkoła Ucząca Się, Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności niezwykle doceniają samorządy, które wspierają szkoły w ich trudnej pracy i które rozumieją, że to uczenie się uczniów jest najważniejszym celem szkoły.
Błękitna Dama
Kapituła ukonstytuowana przy Trzebiatowskim Ośrodku Kultury przyznała Szkole Podstawowej nr 1 Statuetkę „Błękitnej Damy”, której wzorem jest patronka naszego Pałacu, Maria z Czartoryskich Wirtemberska. Statuetkę przyznano instytucjom, które od lat bardzo aktywnie i owocnie współpracują z Trzebiatowskim Ośrodkiem Kultury.
Nagrodę z rąk Przewodniczącej Kapituły P. Renaty Teresy-Korek odebrała P.Halina Pawlak dnia 28 maja 2014 r.
Mamo, Tato coś Wam dam, jedno serce, które mam…
W oddziałach przedszkolnych odbyły się uroczystości pod hasłem: Święto Rodziny, łączące Dzień Mamy, Dzień Dziecka i Dzień Taty. Przedszkolaki pięknymi wierszykami i piosenkami wyraziły swoją miłość do rodziców. Po występach artystycznych wręczyły samodzielnie wykonane laurki. Licznie zgromadzeni rodzice, pełni wzruszenia, obdarowali swoich milusińskich brawami, a także drobnymi podarunkami.
Na zakończenie wszyscy udali się na słodki poczęstunek.
RODZINA – TO NAJCIEPLEJSZE MIEJSCE POD SŁOŃCEM
FESTIWAL PIOSENKI „O BURSZTYNOWĄ NUTKĘ”
Dnia 6.06.2014r. w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury odbył się ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięco – Młodzieżowej „O Bursztynową Nutkę”
W kategorii solistów kl. I –III:
II miejsce zajęła Nawojka Cirocka z kl. IIIC, opiekun:Anna Tarko
III miejsce zajęła Urszula Zielińska z kl. I B, opiekun:Marzena Olejniczak
W kategorii zespołów kl. I –III
I miejsce zajął zespół „Iskierki” z kl. III C, opiekun: Anna Tarko
W kategorii zespołów kl. IV – VI
III miejsce zajął zespół „Jagódki” w składzie:
Lena Szulc
Martyna Jaroni
Julia Wywrot
Zuzia Święcicka
Dżesika Jaśkowiak
Żaneta Gole
Opiekun:Agata Tarko
Serdecznie gratulujemy!
Wyniki powiatowego Konkursu Literackiego „Dziękuję, że tworzysz…” pod hasłem „Trzeba mieć marzenia, bo z nimi żyje się łatwiej”
I miejsce zajęła Weronika Skoneczna kl. II B
II miejsce Martyna Mielniczuk kl. III C
III miejsce Nawojka Cirocka kl. III C oraz Paulina Kielkowska kl. II B
Serdecznie gratulujemy!
30 maja 2014 r. na terenie boiska przy Szkole Podstawowej nr 1 odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem „JEDYNKOWY DZIEÑ RODZINNY - ̄ŻYJ ZDROWO I BEZPIECZNIE”.
Został on zorganizowany przy współpracy rodziców, nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły. Z pomocą przyszli nam też liczni sponsorzy, którzy okazując wielkie serce wsparli nasze działania. Organizacja festynu miała cel nadrzędny, którym było zebranie funduszy na pomoc naszym uczniom Miłoszowi i Marcelowi.
Imprezie towarzyszyło wiele atrakcji. Odbyły się pokazy medyczne, prezentowane przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Trzebiatowie. Wszyscy mogli zapoznać się z podstawowymi zasadami pierwszej pomocy i spróbować własnych sił podczas ćwiczeń z fantomem. Gościliśmy strażaków OSP z Trzebiatowa, którzy pokazywali swój sprzęt i umiejętności, a także pozwalali dzieciom na próby gaszenia pożaru. Swój sprzęt prezentowali również strażnicy Straży Granicznej, można było na przygotowanym stoisku poznać niektóre tajniki ich pracy. Niespodzianką był występ Kamila Szpejenkowskiego i Adama Bobika, którzy następnie zachęcali dzieci do udziału w zajęciach „Akademii Poppingu” odbywających się w naszym Pałacu. Mogliśmy również wspólnie zatańczyć „Zumbę” i poznać aktywny sposób spędzania wolnego czasu. Zumba cieszyła się ogromnym powodzeniem, tańczyli młodsi i starsi...
Podczas festynu odbyło się również wiele konkursów rodzinnych, przygotowanych przez rodziców oraz zawody sportowe: przeciąganie liny ( tu KOBIETY pokazały swoja siłę), „Dwa ognie”.
Na uczestników imprezy czekało też wiele dodatkowych atrakcji, takich jak: słodki batonik na powitanie, loteria fantowa, stoły zastawione pysznymi ciastami, zdrowymi sałatkami i kanapkami (przygotowanymi przez rodziców). Cieszymy się, że pogoda dopisała i wszyscy mogli z radością uczestniczyć w zabawie.
Wszystkim dziękujemy za pomoc przy organizacji festynu, a uczestnikom za każdą złotówkę zasilającą szczytny cel.
Sukces w Dziwnowie
16.05.2014r. odbył się w Dziwnowie powiatowy Festiwal Piosenki Wakacyjnej i Turystycznej.
W kategorii zespołów kl. I – III I miejsce zajął zespół „ISKIERKI” z kl. III C w składzie:
1.Justyna Bąk
2.Nawojka Cirocka
3.Martyna Gołuchowska
4.Weronika Hołub
5.Wiktoria Kopaczewska
6.Wiktoria Ledzion
7.Julia Maciejewska
8.Weronika Maciejewska
9.Martyna Mielniczyk
10,Marta Niewiadomska
11.Kasia Oziabło
12.Wiktoria Przybylak
13.Wiktoria Ragan
14.Julia Rutkowska
15.Martyna Siewicz
Opiekun Anna Tarko
W kategorii solistów:
III miejsce zajęła Nawojka Cirocka, natomiast wyróżnienie otrzymała Marta Niewiadomska.
W kategorii zespołów kl.IV-VI wyróżnienie otrzymał zespół „JAGÓDKI w składzie:
1.Julia Wywrot
2.Zuzia Święcicka
3.Martyna Jaroni
4.Lena Szulc
5.Dżesika Jaśkowiak
6.Żaneta Golec
Opiekun Agata Tarko
Gratulujemy!
Uczniowie naszej szkoły 14.04.2014 r. wzięli udział w XIV edycji Konkursu z Edukacji Regionalnej „Moja mała ojczyzna”. Celem konkursu jest pogłębianie wiedzy o Pomorzu Zachodnim i kształtowanie tożsamości regionalnej wśród uczniów. Do konkursu zostały zaproszone wszystkie szkoły z województwa zachodniopomorskiego. Zadaniem dla klas I-III było poznanie historii regionu oraz zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie. Wśród uczniów zakwalifikowanych do Wielkiego Finału znaleźli się uczniowie klasy II a: Aleksy Smal i Filip Smal. Punkty zdobyte w finale rozegranym 15 maja w Muzeum Narodowym w Szczecinie zadecydowały o ostatecznych wynikach konkursu. Reprezentanci naszej szkoły zdobyli tytuły finalistów, Uczniowie i opiekunowie biorący udział w konkursie zostali zaproszeni na uroczyste zakończenie konkursu 30 maja do Muzeum Narodowego, odbędzie się wtedy uroczyste wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów. Gratulujemy!
Uczniowie klasy VI a wraz z wychowawczynią wzięli udział w ulicznym happeningu - Ulica Poetów. Poeci: Tadeusz Żukowski i Jan Kasper, ubrani w cylindry i białe szale, spacerując ulicami miasta rozdawali własne wiersze. Uczniowie przebrani w stroje z minionych epok tworzyli barwy korowód i zachęcali mieszkańców, pracowników urzędów i uczniów gimnazjum do czytania wierszy.
Spacer zakończył się w Pałacu gdzie uczniowie wzięli udział w warsztatach literackich. Nie zabrakło poczęstunku, a na koniec młodzież otrzymała od autorów książeczki z osobistymi dedykacjami.
Są już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”. W tej edycji konkursu uczestniczyło 27 uczniów z naszej szkoły. Wszyscy spisali się świetnie.
Nagroda główna: Aleksy Smal IIa
Nagroda:
Jan Budny Ia
Julian Patoła IIa
Natalia Lange IIa
Filip Smal IIa
wyróżnienie
Maksymilian Patoła Va
Paweł Pałka IIa
Wszystkim uczestnikom gratulujemy szerokiej wiedzy i wspaniałych umiejętności!
Dodatkowe informacje na stronie internetowej http://www.swietlik.edu.pl/o-konkursie