KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2023/2024 WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2023/2024 REKRUTACJA 2024/2025 OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA EDU PLUS RADA RODZICÓW 2023/2024 ZASADY WSPÓŁPRACY Z RODZICAMI WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY I ZERÓWKOWICZA DLA RODZICÓW TRZECIOKLASISTÓW EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2024 ZAJĘCIA POZALEKCYJNE - 2022/2023 OWOCE W SZKOLE PROCEDURA POSTĘPOWANIA W PRZYPADKU NIEUSPRAWIEDLIWIONEJ ABSENCJI UCZNIA W SZKOLE PREZENTACJE JAK POMÓC DZIECKU NADPOBUDLIWEMU PSYCHORUCHOWO?? GODZINY DOSTĘPNOŚCI NAUCZYCIELI KOŁA ZAINTERESOWAŃ MATERIAŁY DOTYCZĄCE ZACHOROWAŃ NA ODRĘ

ZASADY WSPÓŁPRACY Z RODZICAMI

Zasady współpracy z rodzicami

Celem współpracy nauczycieli i rodziców jest stworzenie dzieciom warunków do harmonijnego rozwoju intelektualnego i fizycznego oraz zapewnienie im bezpieczeństwa na terenie szkoły. Oba te najbliższe środowiska dziecka powinny funkcjonować na precyzyjnie określonych zasadach.

I. RODZIC W SZKOLE

1. W szkole odbywają się spotkania z rodzicami:

·ogólnoszkolne,

·klasowe,

·kontakty indywidualne,

·dni otwarte.

2.Obowiązkiem każdego rodzica jest uczestniczyć w wyżej wymienionych formach osobiście.

3.W przypadku, gdy rodzic nie może wziąć udziału w spotkaniu z przyczyn od niego niezależnych, powinien skontaktować się z wychowawcą w innym terminie.

4.Ustalenie terminu kontaktu innego niż zebranie powinno odbyć się poprzez wcześniejsze ustalenia z nauczycielem, np. telefonicznie, poprzez zeszyt kontaktów ucznia, e-dziennik lub w inny sposób ustalony z nauczycielem (e-mail itp.).

5.Rodzic jest zobowiązany do stawiania się na wezwanie nauczyciela (pisemne, telefoniczne) w szkole.

6.Informacja telefoniczna do rodzica o zaistniałej niedyspozycji dziecka w szkole zobowiązuje rodzica do odebrania go celem zapewnieniami opieki.

7.Rodzice wspomagają proces wychowawczy, uczestnicząc w pracach, imprezach i uroczystościach na rzecz klasy i szkoły.

8.Rodzic ma prawo do informacji na temat swojego dziecka. Informacje takie przekazuje wychowawca lub inny nauczyciel w  formie ustnej podczas zebrań klasowych i konsultacji.

9.Konsultacje indywidualne nie mogą odbywać się podczas lekcji prowadzonej przez nauczyciela lub podczas pełnienia przez niego dyżuru, lecz w wyznaczonym terminie.

10.Dzieci odbieramy po zakończonych zajęciach lekcyjnych.

II. Obowiązki rodzica wobec dziecka

1. Rodzic kontroluje dzienniczek ucznia, zeszyt kontaktów z wychowawcą, w którym są przekazywane informacje ze szkoły,  kontroluje informacje zawarte  w  e-dzienniku.

2.Rodzice ponoszą odpowiedzialność za zniszczenia i kradzieże dokonane w szkole przez ich dzieci.

3.Rodzic wyraża pisemną zgodę na:

a) udział dziecka w zajęciach organizowanych przez szkołę, a wymagających zgody rodziców;

b) wyjazd dziecka na wycieczkę, np.: do kina, teatru, na basen, wycieczkę krajoznawczą lub inną;

c) przetwarzanie danych osobowych dziecka.

4.Sprawdziany wiadomości są do wglądu rodziców w czasie spotkań z nauczycielami.

III.Dokumentowanie kontaktów nauczyciela z rodzicami

1.Oceny oraz informacje dla rodziców nauczyciel notuje w dzienniczku, zeszycie kontaktów lub zeszycie ucznia, rodzic zapoznaje się z nimi, poświadcza podpisem.

2.Rodzic jest zobowiązany w terminie 7 dni do pisemnego usprawiedliwiania nieobecności dziecka na zajęciach szkolnych.

3.Zwolnienie dziecka z zajęć następuje po wcześniejszej pisemnej prośbie rodzica (opiekuna)-wyklucza się telefoniczne prośby o zwolnienie uczniów.

4.Rozmowy z rodzicami są odnotowywane w dzienniku wychowawczym, poświadczone podpisem rodzica.

Dyrekcja szkoły, nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły dziękują

za respektowanie wyżej wymienionych zasad.