AKTUALNY JADŁOSPIS REGULAMIN STAŁÓWKI SZKOLNEJ OPŁATY ZA OBIADY ZASADY ZACHOWANIA SIĘ W STOŁÓWCE SZKOLNEJ

Świetlica /stołówka

ZASADY ZACHOWANIA SIĘ W STOŁÓWCE SZKOLNEJ

Zasady zachowania się w stołówce szkolnej

1. Za bezpieczeństwo na stołówce odpowiadają nauczyciele pełniący dyżur w czasie przerw obiadowych.
  2. Personel wydający posiłki zobowiązany jest do zachowania ostrożności przy wydawaniu potraw.
  3. Uczniowie zobowiązani są do przestrzegania następujących zasad:

1. przed wejściem do stołówki każdy dezynfekuje ręce;
    2. po przyjściu do stołówki należy ustawić się w kolejce i zachować odpowiednie odległości;
    3. po odebraniu posiłku, każdy uczeń w bezpieczny sposób przenosi swój posiłek do stolika i spożywa go z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i kultury;
    4. uczniowie z różnych klas siadają w zalecanej odległości,
    5. w stołówce obowiązuje cisza.
    6. podczas spożywania posiłków obowiązują zasady kulturalnego zachowania.
    7. po spożytym posiłku uczeń odnosi brudne naczynia i opuszcza stołówkę;
    8. w przypadku zauważenia sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu pozostałych osób przebywających w stołówce lub zauważeniu niszczenia mienia przez innych uczniów należy natychmiast powiadomić o tym fakcie dyżurującego nauczyciela lub pracownika stołówki.
  1. Podczas wydawania posiłków w stołówce mogą przebywać wyłącznie osoby spożywające posiłek.
  2. W przypadku nierespektowania wyżej wymienionych zasad zachowania poinformowany zostanie wychowawca oddziału i za jego pośrednictwem rodzice ucznia.
  3. Za rażące naruszenie regulaminu stołówki uczeń może zostać skreślony z listy korzystających z obiadów w stołówce szkolnej.